REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

społeczeństwo

 

Burza w sieci po darowiźnie Roberta Lewandowskiego dla Centrum Zdrowia Dziecka

  24 listopada 2022

Burza w sieci po darowiźnie Roberta Lewandowskiego dla Centrum Zdrowia Dziecka
Anna i Robert Lewandowscy podczas wizyty u małych pacjentów CZD w 2017 roku, źródło: Centrum Zdrowia Dziecka

Warszawska aktywistka Lewicy Razem Dorota Spyrka podliczyła zarobki Roberta Lewandowskiego i procentowo porównała je z niedawną darowizną na rzecz międzyleskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Zasugerowała, że pół miliona to niewiele, jak na możliwości finansowe bogatego piłkarza. Wywołała tym istną burzę w internecie.

REKLAMA

Głos aktywistki Lewicy Razem Doroty Spyrki nie był pierwszym ani ostatnim, który pojawił się przy okazji komentowania dobroczynności polskich celebrytów. Po tym, jak Anna i Robert Lewandowscy przekazali 500 tys. złotych na Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, pojawiły się mało pochlebne komentarze osób wątpiących w dobre intencje piłkarza.

REKLAMA

Lewandowscy wsparli szpital

- Znów pod publiczkę i dla mediów.

Jest mnóstwo osób, które wspierają innych wielkimi kwotami i nie ciągną ze sobą mediów. Skromność jest zaletą obcą tym ludziom - czytamy. - Dobroczynność nie powinna być na pokaz. A tak, to dzięki darowaniu 3% swojego miesięcznego dochodu zarobi prawdopodobnie kilkakrotność tej sumy. Miłosierdzie czy inwestycja?

Do postępowania Lewandowskich nie mają zastrzeżeń lekarze z Międzylesia, którzy już wcześniej wyrazili wdzięczność za ich działania. "Sprzęt o wartości 500 tys. zł do tej pory był wykorzystany przy niemal 100 zabiegach. To już kolejne wsparcie Anny i Roberta Lewandowskiego dla naszego szpitala, który razem z żoną od wielu lat wspierają Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka. Ania i Robert m.in. przekazali środki dla Kliniki Neurochirurgii oraz wsparli remont Oddziału Rehabilitacji" - czytamy na stronie szpitala.

REKLAMA

Dorota Spyrka krytykuje Lewandowskiego

Swoje zdanie w tej sprawie postanowiła wyrazić też Dorota Spyrka, czym wywołała istną burzę w sieci.

- Robert Lewandowski wpłacił 500 tys. zł na Centrum Zdrowia Dziecka. Robert Lewandowski zarabia 637 tys. zł dziennie. To 13,8 mln zł w ciągu miesiąca. 500 tys. to 3,6% jego miesięcznych zarobków - komentuje aktywistka.

Odpowiedział jej m.in. komentator meczów ligi hiszpańskiej Tomasz Ćwiąkała.

- A ty wpłaciłaś 0,5% swoich miesięcznych zarobków? Za chwilę takimi postami doprowadzisz do tego, że piłkarze przestaną uczestniczyć w akcjach charytatywnych. Obrzydliwe - skomentował.

Do grona oburzonych wypowiedzią aktywistki dołączył też współtwórca Kanału Sportowego na YouTube, który nie przebierał w słowach: - To taka specyficzna forma podziękowań dla niego czy jest Pani głupia? - zapytał bez ogródek Krzysztof Stanowski.

REKLAMA

Lewandowski zarabia za dużo?

- Wszystkim, którzy nie zrozumieli, wyjaśniam: nie atakuję Lewandowskich za wspieranie szpitala. Oburza mnie jedynie, że 500 tys. zł to 3,6% miesięcznych zarobków piłkarza - dodała potem Dorota Spyrka nie wyjaśniając, co oburzającego widzi w zarobkach napastnika FC Barcelona.

(db)

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (10)

# Vvv

24.11.2022 09:52

Niech ta Dorota Spyrka najpierw wpłaci tyle samo na szpital, co Lewandowski, a nie patrzy ile kto zarabia.

# magan

24.11.2022 10:03

Pani Doroto!
Czyżby była Pani zazdrosna o popularność pt Lewandowskich? To proszę zrobić coś równie pożytecznego
i humanitarnego co oni, bo krytykując nie stanie się Pani osobą popularną, a raczej zawistną i bezmyślną.
Z poważaniem, stały czytelnik portalu.

 swojak

24.11.2022 12:10

Pani Spyrka nie zna realiów zarobków piłkarzy. Od tej kwoty nalezy odliczyc podatki, wynagrodzenie dla menagera i innych ludzi, którzy współpracują z Lewandowskim. On ma sztab ludzi, którym musi tez płacić. Pani Spyrka to kwintesencja lewicy - zabrać bogatym, utalentowanym, przedsiębiorczym, a oddać leniwym,fajtłapowatym. Ale oczywiście sama nic nie dała na CZD. Pan Lewandowski sponsoruje nie tylko CZD, ale wiele innych szpitali, akcji humanitarnych. Ale niedouczone lewackie towarzystwo tego nie wie, bo po co?. Lewandowski ma dać więcej i już, bo tak powiedziała Spyrek. Litości. Precz z czerwoną chołtą.

REKLAMA

# lul

24.11.2022 12:27

Ale prymityw z niej wyszedł...

# Iva

24.11.2022 13:08

Niech ci, którzy mają więcej i chcą się podzielić, wspierają szpitale i inne instytucje. Czy jednak musi to się odbywać w świetle kamer i fleszy? Mnie osobiście to mierzi, ale pewnie takich jak ja jest mniejszość...

# krótko na temat capslockiem

24.11.2022 13:34

#Iva napisał(a) 24.11.2022 13:08
Niech ci, którzy mają więcej i chcą się podzielić, wspierają szpitale i inne instytucje. Czy jednak musi to się odbywać w świetle kamer i fleszy? Mnie osobiście to mierzi, ale pewnie takich jak ja jest mniejszość...

ALE TO LEKARZE PODZIĘKOWALI. NIE MOGĄ?

REKLAMA

# taka prawda

25.11.2022 09:27

Dlatego PISiory będą rządzić kolejne lata. Ludzie mają dość wpychania wszędzie lpgtqwerty, aktywistów blokujących drogi, ekoterorystów i bezmuzgich cyklopów co klękają na meczach albo zasłaniają sobie twarz ręką w studiu.

# deaktywista

25.11.2022 13:55

bezczelność niektórych nie zna granic. Nic nikomu do oceny, kto i ile wpłaca. Ważne, że pomaga. A jeżeli wszelkiej maści aktywistom to nie odpowiada, niech zajmą się aktywnie pozyskiwaniem środków na takie właśnie instytucje, zamiast kłapać trzy po trzy. Bo szczęki szkoda.

# Monter

25.11.2022 15:03

Niech ta aktywistka pochwali się swoim finansowaniem na rzecz potrzebujących.

REKLAMA

# sam w domu

27.11.2022 11:40

No cóż, dzięki takim jak Dorota Spyrka lewica w sondażach szoruje po dni i ma coraz mniej poparcia. Oby tak dalej
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA