REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

zdrowie

 

Pół miliona od Lewandowskich dla Centrum Zdrowia Dziecka

  18 listopada 2022

Pół miliona od Lewandowskich dla Centrum Zdrowia Dziecka
Anna i Robert Lewandowscy podczas wizyty u małych pacjentów w 2017 roku; źródło: Centrum Zdrowia Dziecka

To nie pierwszy raz, kiedy Anna i Robert Lewandowscy finansowo wsparli Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Poprzednio przekazali dość poważną kwotę z licytacji gadżetów, a niedawno na konto dziecięcego szpitala przelali pół miliona złotych. Wydane pieniądze już się zwracają.

REKLAMA

- Serdeczne podziękowania dla Fundacji Positive Ways oraz Anny i Roberta Lewandowskich za zakup dwóch specjalistycznych aparatów do znieczulenia, które już pracują na bloku operacyjnym - napisali lekarze Centrum Zdrowia Dziecka.

Robert i Anna Lewandowscy wsparli szpital

Jak się dowiadujemy, zakup szybko się zwraca, gdyż sprzęt o wartości 500 tys. zł do tej pory był wykorzystany przy niemal 100 zabiegach. Trzy szpitale bez centralnego ogrzewania? Trzy szpitale bez centralnego ogrzewania?
Na jednym z ostatnich posiedzeń Komisji Rozwoju Rady Dzielnicy Wawer dowiedzieliśmy się, że ciepłownia w Międzylesiu może wkrótce skończyć swój żywot. Veolia Energia Warszawa przedstawiła plany na najbliższe lata. Jeśli ich nie zrealizuje - grozi zamknięciem ciepłowni.

W czerwcu podczas wydarzenia "Positive Ways Polska dla Hospicjum" zostały zebrane pieniądze dla hospicjów, szpitali dziecięcych, ośrodków szkolno-wychowawczych, placówek opiekuńczych oraz dla innych chorych i potrzebujących dzieci. Akcję wsparł Robert Lewandowski, przekazując na licytację kilka przedmiotów, m.in. koszulkę klubową Bayernu Monachium, która została wylicytowana za 200 tys. zł, koszulkę z setnego meczu w reprezentacji Polski (wylicytowana za 120 tys. zł) oraz zielone korki (100 tys.).

REKLAMA

Pół miliona na międzyleski szpital

- To już kolejne wsparcie Roberta Lewandowskiego dla naszego szpitala. Razem z żoną od wielu lat wspierają Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka. Ania i Robert m.in. przekazali pieniądze dla Kliniki Neurochirurgii, za które możliwy był zakup m.in. sprzętu konsultacyjno-diagnostycznego, łóżek elektrycznych dla pacjentów, łóżek dla rodziców, wózka opatrunkowo-zabiegowego i pulsoksymetrów - wymieniają lekarze.

(jr)

.
 

Czytaj na ten temat

Polecamy

Komentarze (2)

# Tyio

19.11.2022 14:30

Za to PiS daje ponad 2mld złotych rocznie na propagandę a z NFZ wycofuje pieniądze bo twierdzi że nie ma na co ich wydać.

 swojak

22.11.2022 09:09

do #Tyio - jak chcesz mieszać do tego politykę, to może wspomisz jak za czasów rządów PO dyrektor CZD narobił długów, a potem schował się u Komorowskiego, może o tym warto napisać? Jak sie zatrudniał, to jeździł autem średniej klasy, a na koniec pracy było to już porsche. Ilu było takich pseudo dyrektorów?
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA