REKLAMA

Białołęka

samorząd »

 

Głośno pod sklepem

  24 listopada 2001

Od niedawna na parterze budynku przy ul. Odkrytej 31 działa ogólnospożywczy sklep sieci "Żabka". Mieszkańcy cieszą się z tej nowej placówki. Mankamentem jest jednak wieczorna sprzedaż alkoholu.

REKLAMA

"Żabka" jest czynna aż do godz. 23. Lokatorzy mieszkający od strony sklepu narażeni są na codzienne pijackie krzyki, czasem nawet około północy - skarży się jedna z osób mieszkających w budynku przy ul. Odkrytej 31. - Od 22.00 trwa cisza nocna i powinna być przestrzegana. - Inny problem to hałaśliwi młodzi ludzie przyjeżdżający po alkohol do sklepu, tuż przed jego zamknięciem - twierdzi białołęczanin.

- Straż miejska i policja wielokrotnie już interweniowały, ale w sposób doraźny. Czy nie można by na przykład skrócić godzin otwarcia sklepu do godz. 21.00 może to by załatwiło problem? - konkluduje nasz Czytelnik.

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do Elżbiety Ciszewskiej, naczelnika wydziału handlu.

- Żadne przepisy nie uprawniają nas do ograniczania godzin pracy sklepów. Każda placówka ustala je sobie, tak jak chce. Mamy za to możliwość cofnięcia koncesji na handel alkoholem. Nie dzieje się to jednak na podstawie jednej skargi. Ktoś na przykład może być z jakichś powodów złośliwy. Z drugiej strony żadnego sygnału nie lekceważymy. Musimy przede wszystkim poznać opinię policji i straży miejskiej na temat funkcjonowania sklepu - wyjaśnia pani naczelnik. - Gdyby potwierdziły się zarzuty o zakłócaniu spokoju mieszkańców, wówczas zaczniemy działać - dodaje.

Naczelnik Ciszewska obiecała zająć się sprawą wyrażając nadzieję, że rozmowaz kierownictwem sklepu i zwrócenie uwagi na sprawę unormuje sytuację. O ile oczywiście zarzuty o zakłócaniu spokoju zostaną potwierdzone. Poza tym sprawa niejest tak oczywista, jakby się mogło wydawać. Szefostwo sklepu odpowiedzialne jest za spokój na terenie sklepu oraz przed wejściem do niego, a nie na terenie całegoosiedla.

Sekretarz Białołęki Janusz Janik z kolei zwraca uwagę, że jeżeli skarga ma mieć poważny charakter musi zostać oficjalnie, na piśmie, zgłoszona w gminie. W tym wypadku w wydziale handlu. Wtedy jest pewność, że zgłaszająca ją osoba lub też osoby otrzymają konkretną odpowiedź.

Grzegorz Cielecki

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy