REKLAMA

Bielany

kronika policyjna »

 

Gang nastolatków okradał kioski na Żoliborzu i Bielanach

  12 września 2023

alt='Gang nastolatków okradał kioski na Żoliborzu i Bielanach'
Fot. DB

Policja zatrzymała trzech nieletnich podejrzanych o włamania do kiosków na terenie Warszawy, głównie na Żoliborzu i Bielanach. Najmłodszy z nich ma 13 lat. Nastolatkowie "na akcje" zabierali ze sobą torby podróżne, śrubokręty, lateksowe rękawiczki oraz inne narzędzia do pokonania zabezpieczeń. Co kradli i jaka jest wartość strat pokrzywdzonych kioskarzy?

REKLAMA

Do pierwszego włamania do jednego z kiosków przy ul. Kasprowicza na warszawskich Bielanach doszło pod koniec lipca. Wówczas śledczy w tej sprawie ustalili, że sprawców było kilku. Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie! Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie!
Damskie perfumy są dzisiaj nieodłącznym elementem codziennych stylizacji na uczelnie, do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi. Równie ważnym jak dobrze dobrane dodatki, biżuteria, odpowiedni makijaż czy fryzura.
Łupem włamywaczy padły głównie wyroby tytoniowe.

Zatrzymani na Bielanach

- Ze wstępnych ustaleń wynikało, że młodzi ludzie pod wskazany adres przyjechali samochodem świadczącym usługi przewozu osób przez aplikację - informuje podinspektor Elwira Kozłowska. Policjanci pracujący nad tą sprawą postawili sobie jasny cel - zatrzymać podejrzanych na gorącym uczynku. Kilkanaście dni temu, w nocy, policjanci zauważyli młodych mężczyzn podejrzanie kręcących się w pobliżu kiosku przy ulicy Kasprowicza. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali. Sprawcy zaczęli uciekać, a swój łup porzucili po drodze. Po krótkim pościgu w rękach funkcjonariuszy było dwóch młodocianych przestępców. 17- i 14-latek zostali umieszczeni w Policyjnej Izbie Dziecka.

Kup bilet

13-latek okradał kioski na Żoliborzu i Bielanach

Śledczy dalej wyjaśniali tę sprawę i zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na wytypowanie kolejnego nieletniego sprawcy. Kilka dni później 13-latek znajdował się wewnątrz kiosku, gdy zatrzymali go kryminalni.

- Nieletni miał przy sobie kominiarkę, torbę podróżną i narzędzia służące do dokonywania włamań. Okazało się również, że był poszukiwany przez praski sąd rodzinny, w celu doprowadzenia go do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego - dodaje podinspektor Kozłowska.

Nastolatkowie zostali przesłuchani jako nieletni sprawcy czynów karalnych. Usłyszeli łącznie 20 zarzutów za kradzież z włamaniem na terenie całej Warszawy, głównie na terenie Bielan i Żoliborza. Wszystkich okradzionych właścicieli kiosków narazili na łączne straty sięgające ponad 100 tys. złotych. O ich losie zadecyduje sąd rodzinny.

(jr)

.
 

Komentarze (4)

# podpis

13.09.2023 13:14

To chyba młode ukry.

# Wredny Kocur

20.09.2023 09:29

Wzruszyłem się..... jestem dumny ze swojej dzielni. :') 45 lat i wciąż trzyma charakter

# Arpa61

21.09.2023 04:41

Im się należy łomot do utraty przytomności. A Rosjanin #podpis niech pilnuje swoich ziomków z najbardziej bandyckiego kraju w dziejach.

REKLAMA

# Polak

24.09.2023 10:08

Arpa61 wypad na front bronic ukochanej upadliny
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023