Park Olszyna coraz mniej bezpieczny? Mieszkańcy alarmują o chuligańskich wybrykach
dzisiaj, 16:58
Mieszkańcy skarżą się na pogarszające się bezpieczeństwo w parku Olszyna na Bielanach. Według relacji spacerowiczów w okolicy boiska dochodzi do zastraszania przechodniów przez grupy młodych osób. Policja i straż miejska zapowiadają dodatkowe kontrole.
Mieszkańcy alarmują o sytuacji w parku Olszyna
Do bielańskiego radnego Piotra Walasa zaczęły docierać sygnały od mieszkańców dotyczące pogarszającego się bezpieczeństwa w parku Olszyna. Spacerowicze skarżą się na agresywne zachowania młodych osób przebywających w okolicy boiska.
- Moja rozmówczyni informuje, że kilkukrotnie była świadkiem, jak dzieci w okolicach boiska zastraszają spacerowiczów. W tej sprawie dzwoniła już na policję - relacjonuje radny Piotr Walas. Radny zwrócił się do służb z prośbą o zwiększenie liczby patroli policji i straży miejskiej.
Dodatkowe patrole policji i straży miejskiej
Jak poinformował zastępca komendanta bielańskiej policji, teren parku Olszyna znajduje się pod nadzorem dzielnicowego. Okoliczne parki i skwery są również regularnie kontrolowane przez policyjne patrole.
- Dodatkowo we wskazane miejsce kierowane są patrole ponadnormatywne, szczególnie w weekendy. W najbliższym czasie planowane są także wspólne działania z funkcjonariuszami straży miejskiej w celu przeciwdziałania zakłócaniu ładu i porządku publicznego, wybrykom chuligańskim oraz dewastacji mienia - przekazuje policja.
Kontrole do końca maja
Straż miejska rozpoczęła już cykliczne kontrole parku Olszyna. Funkcjonariusze mają zwracać szczególną uwagę na przypadki zakłócania porządku i agresywne zachowania.
Obecnie działania zaplanowano do 31 maja. Po tym terminie straż miejska przeanalizuje efekty kontroli i zdecyduje, czy patrole będą kontynuowane. Mieszkańcy liczą, że większa obecność służb poprawi poczucie bezpieczeństwa i ograniczy chuligańskie zachowania w parku.
DB






































