REKLAMA

Puls Warszawy

różne »

 

Fryzjerskie podziemie działa, salony zamknięte. "Kompletny brak logiki"

  6 maja 2020

alt='Fryzjerskie podziemie działa, salony zamknięte. "Kompletny brak logiki"'

Wicepremier Jadwiga Emilewicz chciała otworzyć salony fryzjerskie, ale minister Łukasz Szumowski storpedował plan - wynika z informacji "Faktu".

REKLAMA

Zgodnie z nowymi wytycznymi rządu od środy 6 maja otwarte mogą być przedszkola, powszechnie - i słusznie - uznawane za jedne z miejsc, w których bakterie i wirusy przenoszą się najszybciej. Decyzją tego samego rządu zamknięte pozostają salony fryzjerskie, kosmetyczne i tatuażu, w których higiena jest jedną z podstawowych zasad.

Fryzjer z dojazdem do domu

- Nie mogę otworzyć studia, w którym wszystko jest regularnie odkażane a sprzęt sterylizowany, ale mogę wysłać dziecko do przedszkola, w którym będzie brać zabawki do buzi - mówi właścicielka jednego z salonów tatuażu w Warszawie. - Przecież to jest kompletny brak logiki. Przestaję wierzyć, że to ma cokolwiek wspólnego z walką z epidemią. Coraz częściej słyszę o fryzjerkach, które strzygą klientki po kryjomu. Zwyczaje jak w Iranie - wracasz do domu, zdejmujesz chustę z twarzy i włączasz zachodnią muzykę.

Jak donosi "Fakt", wicepremier Jadwiga Emilewicz naciskała, by salony fryzjerskie i galerie handlowe otworzyć w poniedziałek 4 maja. Minister zdrowia Łukasz Szumowski nie dał się przekonać, że swoimi działaniami powoduje potężny kryzys gospodarczy, ale zgodził się na otwarcie - w ograniczonym zakresie - centrów handlowych. Tymczasem zdesperowani brakiem pracy fryzjerzy strzygą klientów w domach.

- Fryzjer damsko-męski z dojazdem na terenie Warszawy - czytamy w jednym z ogłoszeń w internecie po majówce. - Strzyżenie z modelowaniem damskie 100 zł, męskie 80 zł.

Kiedy fryzjerzy będą mogli wrócić do normalnej pracy? Nieoficjalnie mówi się o 18 maja, ale na razie rząd nie potwierdza tych informacji.

(dg)

 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze (2)

# depsel

03.12.2021 13:12

Wszystko jest przecież w sklepach, zobaczcie - https://www.pro-sprzet.pl/. Większość tematów można zrobić samodzielnie - wiadomo, tych prostych. Strzyżenie, farbowanie - spoko, ale już bardziej wymagające tematy... no wtedy średnio.

# potado

12.08.2022 13:20

A co teraz potrzebne jest na start? Czy to wszystko - wyposazenie-salonu-fryzjerskiego.pl ?
Jakie są Wasze doświadczenia? Które rozwiązania robią największą różnicę?
Jak duży budżet trzeba mieć na start, aby to miało ręce i nogi?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA