REKLAMA

Białołęka

drogi »

 

Czyżby ZTM zrezygnował z drugiej jezdni Światowida?

  23 września 2014

alt='Czyżby ZTM zrezygnował z drugiej jezdni Światowida?'
Obok pawilonów przy Mehoffera jest już nowy chodnik, trwa montaż oświetlenia.

Przebudowa ul. Światowida dobiega końca. Ułożona jest już większość chodników, widać zarysy nowych odcinków dróg rowerowych, ustawiono sygnalizatory. Ich układ wskazuje, że plany drugiej jezdni zostały odłożone na bardzo odległą przyszłość.

REKLAMA

Umieszczone na skrzyżowaniach ul. Światowida z Myśliborską, Ćmielowską, Pancera i Mehoffera słupy sygnalizacji świetlnej ewidentnie kolidują z planowaną drugą jezdnią. "Planowaną" a nie "projektowaną", bo będący inwestorem Zarząd Transportu Miejskiego nadal nie przedstawił nowego projektu drugiej jezdni, który zapowiadał w maju wicedyrektor Łukasz Puchalski. Projekt poszerzenia Światowida będzie zmieniony. Przebudowa opóźniona Projekt poszerzenia Światowida będzie zmieniony. Przebudowa opóźniona
Wielka satysfakcja przeciwników rozbudowy ulicy Światowida. Zarząd Transportu Miejskiego rezygnuje ze zbyt szerokiej drugiej jezdni i zapowiada nowy projekt. Burmistrz Piotr Jaworski i radny Wojciech Tumasz tym razem zgodni - obaj zadowoleni z tej decyzji.

- Patrząc na przebudowywane skrzyżowania, na których słupy sygnalizacji świetlnej i studzienki teletechniczne sygnalizacji zostały wykonane w pasie przyszłej drugiej jezdni, mam wrażenie, że druga jezdnia nie będzie budowana - mówi radny Wojciech Tumasz. - Dlaczego instalacji sygnalizacji świetlnej nie wykonano w taki sposób, że tylko słupy, które byłyby docelowe zostałyby trwale umiejscowione w gruncie?

Czy oznacza to, że druga jezdnia Światowida nie powstanie?

- Plan budowy drugiej jezdni jest aktualny - mówi Łukasz Puchalski, wicedyrektor ZTM. - Obecnie realizowany jest etap I inwestycji, w ramach którego powstaje torowisko wraz z sygnalizacją świetlną i przejazdami. Ponieważ pojawiły się, moim zdaniem słuszne, głosy o przeprojektowanie nowej jezdni, realizacja etapu II (budowa jezdni wschodniej) opóźni się. Najpóźniej do końca października wybierzemy podmiot, który będzie weryfikować projekt zgodnie z uwagami mieszkańców Białołęki. W tym momencie nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy powstanie druga jezdnia ul. Światowida.

W okolicach ul. Żelaznej krążą jednak nieoficjalne informacje, że "nie ma pośpiechu w pracach nad weryfikacją projektu", bo... idą wybory samorządowe, które będą swojego rodzaju sondażem na temat poglądów mieszkańców na sprawy komunikacji i ekologii. Obecnie władze Warszawy i ZTM podobno nie mogą się zdecydować, czego chcą mieszkańcy Białołęki i czy lepiej postawić na Tarchominie na szeroką jezdnię (jak na Prostej i Wincentego), czy na komunikację miejską (jak na Targowej i Świętokrzyskiej). Wydaje się, że sytuacja wyklaruje się po 16 listopada. Po wyborach.

DG

.
 

Komentarze (96)

# vlad palownik

23.09.2014 12:49

za 10 lat ci sami z Tarchomina stojąc w gigantycznych korkach na tej dwupasmówce, będą udawać, że to nie oni w 2013/14 protestowali przeciwko 3-em pasom. i będzie gwałtu rety żeby budować no bo oni przecież płacą podatki i chcą wygodnie żyć bez smrodu. a wtedy takiego wała hahahaha

# matt

23.09.2014 12:50

Teraz tylko czekać jak wodociągowcy bądź ciepłownicy wejdą w te rejony robić swoje prace... taka już warszawska tradycja, że jak coś zrobione zostanie to trzeba wejść i to rozkopać :)

# norbitek

23.09.2014 13:12

Myjni też nikt nie rozbierał a pewnie koliduje z drugą jezdnią.
Jeszcze przed protestami właściciel dostał gwarancję, że jej nie ruszą.
Coś czuję, że drugiej jezdni na tym etapie to w ogóle nie planowali budować.
Ale zburzonego bazarku już nie przywrócą.

REKLAMA

# antiblokers

23.09.2014 13:14

Przecież to Tumasz i onże pod hasłem "niechcemyautostrady" zablokował Światowida a teraz blokuje żłobki na rzecz gimnazjów.
Przyjdzie czas żer się on ocknie, wtedy będzie blokował jakże potrzebne "prijuty" dla starców.

# Z Zielonej

23.09.2014 13:20

Ha, ha, ha mata co chceta. Było krzyczeć? To teraz stać długie lata w korkach i gęby na kłódkę. Macie uspokojony ruch. Na caaaaałe lata. A my z Zielonej zapraszamy. Budujcie u nas nowe ulice, w końcu zaoszczędzono trochę miejskiej kasy. Przerzucić a Zdziarską , Białołęcką i Kąty. My też gęby na kłódkę. Żadnych protestów!

# obcy

23.09.2014 13:30

jaka władza w ratuszu rządzi to i takie prace, łapu capu aby tylko ktoś kto sie nie zna widział ze coś się robi, byle co i byle jak ...

REKLAMA

# Czerwony

23.09.2014 14:03

Tumaszowi znów się coś nie podoba. Ciekawe czy będzie coś blokował ?

# moon

23.09.2014 14:07

wspaniała wiadomość :)

# sboy5

23.09.2014 14:34

No juz sie wypowiadalem wielokrotnie na ten temat i sytuacja rozwija sie w przewidywanym juz wczesniej scenariuszu - protest pt. Nie chcemy Tarchostrady stal sie wytrychem dla ZTM i sposobem na unikniecie rozbudowy. Kilka miesiecy temu podczas goracej dyskusji z niechemytarchostrady sugerowalem, ze protest jest na reke ZTM , zawsze moga powiedziec : macie co chcieliscie, taka jest wola spolecznosci..no i powiedzieli.
I teraz najwazniejsze : wszyscy przeciwnicy rozbudowy z Panem Wojciechem Tumaszem na czele (jako zaangazowany przeciwnik obecnego rozdania w samorzadach ) doskonale o tym wiedzieli , zdawali sobie sprawe , ze sytuacja tak sie rozwinie - sa doswiadczonymi samorzadowcami, wiedza jakomo regulami sie rzadza decyzje miejskie, zwlaszcza w obliczu zblizajacych wyborow. Zablokowanie rozbudowy bylo smutna na sucho wykalkulowana manipulacja obliczona na :
1. Blokade inwestycji - tutaj mnozono powody dla rzeczowosci takiej blokady, wysnuwajac jakies niepowazne prawa o przeplywach potokow aut. Na tym etapie oczywiscie krytykowano konkurentow w samorzadach
2. Oczekiwanie na unikanie jednoznacznej decyzji o nowym profilu drogi - oczywiscie to tez bedzie powod do krytyki oponentow w samorzadzie, wszak wybory blisko. Mamy kolejne argumenty.
Wszystko rozegrane jak trzeba, plan na wybory samorzadowe jest.
Tyle tylko , ze te "jestem w sumie za, ale..." ktore ostatnio Pan Tumasz tak skutecznie realizuje, powoduje, ze niekoniecznie jest nam wszystkim lepiej, moze co najwyzej Panu , ktory buduje sobie w ten sposob kampanie informacyjna na zblizajace wybory. Krytykowac i blokowac plany wyjsciowe pod pozorem korekt a nastepnie znajac inercje Administracji krytykowac opoznienia lub zaniechania zmian planow wyjsciowych.
Taktycznie skutecznie, ale co z realem. Dla mnie real to nowa droga, nowa inwestycja. Dla Pana real to kolejne wybory. Tyle.

# gość

23.09.2014 14:43

Akurat Tumasz chce tej drugiej jezdni. Ale ja i moi sąsiedzi cieszymy się, ze jeszcze przez jakiś czas Tarchodwory pozostaną miejscem do życia :)

# mieszkaniec_

23.09.2014 15:00

Podziękujmy Szkodnikowi Tumaszowi. Drogi nie będzie. Skuteczności to nie można temu panu odmówić. Skuteczności w utrudnianiu nam życia.
Panie tak zwany radny: co teraz pAN zablokujesz?
Jak zawsze, nie omieszkam skorzystać z okazji, aby zniechęcić wszystkich do głosowania na tego szkodnika, którego jedyną działalnością jest chyba tylko blokowanie ważnych inwestycji. Zapamiętajcie to sobie i weźcie pod uwagę przy urnach wyborczych.

# gosć

23.09.2014 15:07

Przestań "mieszkańcu" powtarzać te kłamstwa. Tumasz chce zarówno drugiej nitki, jak i linii tramwajowej do Winnicy. Nie wiem skąd w Tobie ta zajadłość. Jakiś wyborca z przeciwnej strony? Poza tym powtarzam też, że dla dobra tej dzielnicy powinien zostać obecny układ z linią tramwajową. Nikt tu nie chce przelotówek dla pobliskich miejscowości, które będą sobie zjeżdżać z Modlińskiej w Światowida do przyszłej galerii handlowej. Ciekawe, gdzie mieszkasz "mieszkańcu", ile spędzasz czasu wolnego na Tarchominie i jak długo tu mieszkasz. Niektórzy szczekają tylko po to, aby szczekać.

# niepeło

23.09.2014 15:09

#mieszkaniec_ napisał(a) 23.09.2014 15:00
Podziękujmy Szkodnikowi Tumaszowi. Drogi nie będzie. Skuteczności to nie można temu panu odmówić. Skuteczności w utrudnianiu nam życia.
Panie tak zwany radny: co teraz pAN zablokujesz?
Jak zawsze, nie omieszkam skorzystać z okazji, aby zniechęcić wszystkich do głosowania na tego szkodnika, którego jedyną działalnością jest chyba tylko blokowanie ważnych inwestycji. Zapamiętajcie to sobie i weźcie pod uwagę przy urnach wyborczych.

patrzcie jak PO się mota i próbuje atakować przeciwników bo poprzez swoje niedarajdztwo i brak angażowania sie w sprawy mieszkańców wiedzą że nikt NIE ODDA na nich swój głos przy urnie (nadmieniam ze nikt normalny)
panie pełowcu uspokój się pan, czas powoli zejść ze stołków....
Oby więcej takich Tumaszów a w dzielnicy będzie dobrze,
przyjezdne słoiki mogą się przecież rządzić u siebie, po co podnoszą tu raban?

# sboy5

23.09.2014 15:16

..moze i z punktu widzenia zwyczajnego mieszkanca to i chce, ale przede wszystkim chce dostac sie do samorzadu na kolejna kadencje i poprzez nieustajace krytykowanie istniejacych planow buduje sobie pozycje startowa przed Wyborami..
Czasem lepsze jest wrogiem dobrego.. - to takie przyslowie ktore w swiecie biznesu, sportu. Czasem warto przemyslec zastosowanie w Samorzadzie.
Ps. Nie jestem samorzadowcem i nie jestem zaangazowany politycznie. Po prostu oceniam to co widze.

# sboy5

23.09.2014 15:20

No i kwintesencja tego o czym sie tu dzis rozpisuje:
----
patrzcie jak PO się mota i próbuje atakować przeciwników bo poprzez swoje niedarajdztwo i brak angażowania sie w sprawy mieszkańców wiedzą że nikt NIE ODDA na nich swój głos przy urnie (nadmieniam ze nikt normalny)
Cjodzi niektorym o to, zeby pokazac przeciwnikow politycznych w zlym swietle ( ze niedorajdy, ze nic nie robia itp..), nawet za cene zablokowania realnych inwestycji. Raz jeszcze :
Lepsze czasem jest wrogiem dobrego.

# mieszkaniec_

23.09.2014 16:00

Dobrze, więc do waszej informacji:
Nie jestem z żadnego PO, ani żadnej innej partii. Politykę jako taką mam gdzieś, ale jak ktoś mi nadepnie na odcisk (o tym jak ten cały Tumasz Szkodnik to zrobił za chwilę), to nie odpuszczam. Mieszkam na Nowodworach praktycznie całe dorosłe życie, czyli długo już. Spędzam tu większość wolnego czasu.
Spędzam też stanowczo zbyt dużo czasu w korkach. Mógłbym ten czas spędzać z rodziną. Światowida obecnie nie jest najbardziej zatkaną ulicą w tym mieście, ale z roku na rozk obserwuję postępującą degenerację w tym względzie: jest coraz gorzej. Stan nawierzchni też woła o pomstę do nieba. Wkrótce nastąpi katastrofa i ulica zakorkuje się na amen.
Dlatego informacje o planowanej rozbudowie tej ulicy (jak każdej, którą się poruszam) przyjąłem jak dar z niebios. A raczej jak obietnicę daru :) Pomyślałem: w końcu będzie wygodnie i bezpiecznie! Super!
Myślę, że wielu mieszkańców Nowodworów jest wyczulonych na punkcie korków. Każdy odstał już swoje na Modlińskiej i ma dość. Ile lat czekaliśmy na most? Ile razy plany jego budowy były wyrzucane do kosza? Ileż można stracić życia stojąc w korku?
Więc jak taki tumasz (intencjonalnie z małej litery) blokuje rozbudowę ważnej dla mnie ulicy, to trafia mnie w czuły punkt. Staje się wrogiem.
I nie gadajcie głupot o tym, że on chce szerszej Światowida. Gdyby chciał, to by nie zablokował rozbudowy. Nie wiem, czego on tam chce, wiem, że ja nie chcę go oglądać na stanowiskach. Niech sobie kandyduje gdzie indziej. Póki kandyduje tutaj, będę wszystkich namawiał, aby go nie popierali.

# miszka

23.09.2014 16:09

zamiast drugiej jezdni / może poczekać - wiele lat/ niech natychmiast zabiorą się za przedłużenie linii tramwajowej.

# mieszkaniec_

23.09.2014 16:15

Teraz to druga jezdnia _musi_ poczekać wiele lat. Jeśli chodzi o tramwaj, to spokojna głowa, tumasz zapewne również i to zablokuje.

# no i co

23.09.2014 16:49

#mieszkaniec_ napisał(a) 23.09.2014 16:15
Teraz to druga jezdnia _musi_ poczekać wiele lat. Jeśli chodzi o tramwaj, to spokojna głowa, tumasz zapewne również i to zablokuje.

oj czepiasz sie, znasz tylko jedno nazwisko radnego, powiedz co zrobili (a raczej nie zrobili) Ci których jest tam teraz najwięcej?

# drugastrona

23.09.2014 17:08

Druga jezdnia w tej chwili jest absolutnie niepotrzebna. Nie po to budują tramwaj za ciężkie pieniądze, żeby ludzie z niego nie korzystali. Całe szczęście, że pojawił się ten protest, bo teraz nie trzeba będzie wrzucać pieniędzy w błoto na tę niepotrzebną drogę.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023