REKLAMA

REKLAMA

Mokotów

budżet obywatelski

 

Mieszkańcy Wierzbna chcą zielonych podwórek

  3 lutego 2023

Mieszkańcy Wierzbna chcą zielonych podwórek
źródło: bo.um.warszawa.pl

Mieszkańcy bloków przy Kolberga 8 i 10 oraz Joliot-Curie 6, 8, 10 i 12 na warszawskim Wierzbnie chcą zamienić betonowe i zniszczone przyblokowe place w zielone strefy odpoczynku i rekreacji. Czy budżet obywatelski przyjdzie im z pomocą?

REKLAMA

- Pokolenie dzieci lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku dobrze wspomina, jak na jeszcze nie wylanym asfaltem podwórku, ale na trawie i ubitej ziemi, stały metalowe przyrządy do ćwiczeń, cieszące się wielkim powodzeniem. Na skwerku od południowej strony było boisko do siatkówki stale zajęte, a zimą wylewana była ślizgawka. Oczywiście obecnie ani boisko, ani ślizgawka nie wchodzą w grę, ale przyrządy do ćwiczeń się przydadzą - mówi Helena Wiegner, autorka projektu na rewitalizację placów na Wierzbnie. Podstawówka walczy o wielofunkcyjne boisko Podstawówka walczy o wielofunkcyjne boisko
"Poodbijaj piłkę z Podbipiętą", czyli... jak zmienić smutny teren w nowoczesne boisko na Mokotowie - to propozycja budżetu obywatelskiego na przyszły rok.

Chcą zieleni zamiast betonu

Projekt zgłoszony do przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego skierowany jest do mieszkańców okolicznych bloków. Polega na stworzeniu między Kolberga 8 i 10 oraz Joliot-Curie 6, 8, 10 i 12 warunków do odpoczynku dla osób starszych, rodzin, dzieci i właścicieli czworonogów.

- Planujemy usunąć stary, zniszczony, pofałdowany przez korzenie drzew asfalt, posiać trawę, zaprojektować dodatkowe chodniki, ławki i kosze na śmieci. Już kilka osób boleśnie się przewróciło. Są duże trudności z przejazdem wózków inwalidzkich i dziecięcych. Ponadto chcemy wyremontować asfaltowe, zniszczone, wybrzuszone chodniczki otaczające skwerek przy ul. Kolberga 8 - deklaruje pomysłodawczyni projektu wycenionego na blisko 680 tys. zł. W ramach tej kwoty zamontowano by też kilka urządzeń do ćwiczeń.

Wstąp do księgarni

Przygnębiająca przestrzeń

- Nie ma nic bardziej przygnębiającego, jak martwa przestrzeń, którą widać z okien i drzwi klatki schodowej. Mieszka tu wiele starszych osób, które z reguły nigdzie nie wyjeżdżają lub nie mają balkonów i taka przyjazna przestrzeń może być dla nich miejscem do towarzyskich spotkań. Mamy nadzieję, że budżet obywatelski pomoże nam zrealizować nasze marzenia o pięknej, zielonej przestrzeni dla mieszkańców - przekonuje Helena Wiegner.

Zanim jej projekt trafi pod czerwcowe głosowanie mieszkańców, najpierw pod kątem formalno-prawnym ocenią go urzędnicy.

(db)

.
 

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA