REKLAMA

Mokotów

kronika policyjna »

 

Staruszek oddał złodziejom 652 tys. zł. Mają po 15-16 lat

  9 lutego 2023

alt='Staruszek oddał złodziejom 652 tys. zł. Mają po 15-16 lat'
źródło: KSP

Warszawscy kryminalni odzyskali ponad 652 tysiące złotych, które złodziejom podającym się za funkcjonariuszy oddał 94-latek przekonany, że bierze udział w policyjnej akcji. Na gorącym uczynku policjanci zatrzymali dwóch chłopców w wieku 15 i 16 lat. W ubiegły piątek wpadł kolejny 15-latek. Ze względu na wiek cała trójka nie stanie przed zwykłym sądem.

REKLAMA

Dzięki informacji, jaką uzyskali policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, 94-letni mieszkaniec Mokotowa nie stracił dorobku całego życia.

Kradzież metodą "na policjanta"

Staruszek dał się przekonać, że bierze udział w policyjnej akcji. Przygotował w gotówce ponad 652 tysięcy złotych i zgodnie z instrukcjami, jakie otrzymał od fałszywych funkcjonariuszy, zapakowane w reklamówce pieniądze wyniósł przed blok i zostawił przy drzwiach wejściowych do budynku. Zaproponował wniesienie zakupów i okradł 93-latkę. Szuka go policja Zaproponował wniesienie zakupów i okradł 93-latkę
Mokotowscy policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży blisko 10 tys. zł 93-letniej kobiecie.

Policjanci obserwowali dwóch chłopców, którzy kręcili się wokół bloku, naprzemiennie rozmawiając przez telefon. Kiedy jeden z nich podszedł pod klatkę i zabrał pozostawioną przez staruszka torbę, funkcjonariusze wkroczyli do akcji.

Zapraszamy na zakupy

Policja zatrzymała nieletnich

"Po chwili zatrzymali nieletniego, który na ich widok bezskutecznie usiłował uciec. Po sprawdzeniu torby, okazało się, że cała jest wypełniona pieniędzmi. W ręce policjantów wpadł też drugi z nastolatków - informuje Komenda Stołeczna Policji.

Funkcjonariusze szybko ustalili adres 94-latka i wezwali na miejsce członka jego rodziny, po czym po przeliczeniu pieniędzy w jednostce policji zwrócili je właścicielowi. W piątek kryminalni zatrzymali trzeciego podejrzanego. To 15-latek, który w porozumieniu z kolegami brał udział w oszustwie. Cała trójka trafiła do Policyjnej Izby Dziecka. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break