REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski

 

Bezpłatne spływy kajakowe po Wiśle coraz bliżej

  24 maja 2022

Bezpłatne spływy kajakowe po Wiśle coraz bliżej
źródło: Facebook/Plaża Romantyczna Wawer

Jedna z mieszkanek zaproponowała zorganizowanie bezpłatnych spływów kajakowych. Urzędnicy już dali przyzwolenie, więc teraz wszystko w rękach mieszkańców.

REKLAMA

Projekt, który pojawił się w propozycjach do budżetu obywatelskiego na przyszły rok, polega na zorganizowaniu bezpłatnych spływów po Wiśle na dwu- lub trzygodzinnej trasie, która prowadziłaby z nurtem rzeki.

REKLAMA

Pomysł na spływy

Spływy byłyby organizowane od maja do końca października w każdą sobotę tygodnia: jedna tura w godzinach porannych, druga w popołudniowych. Start trasy na plaży Romantycznej, a koniec na plaży na Pradze, obok ogrodu zoologicznego i mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Jak czytamy, organizacja spływów polegałaby na dostarczeniu przez wykonawcę potrzebnego sprzętu, zapewnieniu ratowników wodnych udzielających fachowej pierwszej pomocy oraz komandora. Na każdym ze spływów do dyspozycji byłoby 14 kajaków dwuosobowych oraz 28 kamizelek ratunkowych.

Projekt jest skierowany do dorosłych, ale w wydarzeniach mogłyby wziąć udział także osoby niepełnoletnie, za zgodą rodziców. Kryterium naboru uczestników byłaby kolejność zgłoszeń.

REKLAMA

Urzędnicy są za

- Podobne projekty z powodzeniem były realizowane w dzielnicy Wawer w 2021 roku i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem - pisze pomysłodawczyni. - Trasa spływu dwugodzinnego jest pomyślana tak, aby trafiała do jak najszerszej grupy odbiorców, ponieważ jest łatwa w przepłynięciu dla większości osób.

Organizacja spływów kosztowałaby 170 tys. zł. Właśnie przeszedł pozytywnie ocenę formalno-prawną, zatem będzie można oddać na niego swój głos od 15 do 30 czerwca. Ewentualna realizacja w przyszłym roku.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA