Legionowo

sport »

Puchar dla Agrykoli

14 grudnia 2002

Już po raz trzeci odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o puchar prezydenta Legionowa.

W sportowej rywalizacji, która miała miejsce w hali przy ul. Zegrzyńskiej 3 uczestniczyły młodzieżowe drużyny zawodników z rocznika 1986. Pierwsze miejsce zdobyła Agrykola wygrywając w finale z Legią. Emocjonujące rozstrzygnięcie nastąpiło jednak dopiero po rzutach karnych, gdyż wynik meczu był 1:1. Trzecia lokata przypadła drużynie Sarmata Warszawa. Ponadto w turnieju wzięły udział: Znicz Pruszków, Pogoń Siedlce, GKP Targówek oraz dwie drużyny Legionowii.

Za najlepszego bramkarza turnieju uznano Adriana Bieńka z Agrykoli, najlepszym strzelcem był Łukasz Milankiewicz ze Znicza Pruszków, natomiast najlepszym zawodnikiem na boisku został Jacek Biedroniuk z Pogoni Siedlce.

Mecze w grupach trwały po 15 minut, a finałowe 20 minut. Młodzieżowy turniej piłkarski odbywa się co roku, z przerwą w roku 2000. Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem i na pewno będzie kontynuowana.