REKLAMA

Puls Warszawy

różne

 

Maszeruj na zdrowie!

  7 lutego 2003

Każdy krok, który postawisz, to krok dla zdrowia. Tak zwyczajne - zdawałoby się - chodzenie pomaga poprawić sylwetkę, usprawnia mięśnie i stawy, wzmacnia kości, a nawet zmniejsza ryzyko wystąpienia jaskry.

REKLAMA

Podczas spaceru, marszu, jak w żadnej innej dyscyplinie sportu, pracują wszystkie mięśnie: ramiona, nogi, pośladki. Spacer ma też jeszcze jedną niezwykłą moc: zmusza nas do utrzymywania prostej sylwetki i oddychania pełną piersią. Specjaliści stwierdzili, że jest świetnym sposobem korygowania wad postawy: zachęcajmy dzieci i młodzież do maszerowania. Maszerować można o każdej porze roku, także zimą.


Prezent dla zdrowia i urody

Każdy krok to prezent dla zdrowia i urody. Dotleniona skóra wolniej się starzeje, ruch sprzyja też pozbyciu się cellulitu. Nawet nie zorientujesz się kiedy, a znajomi zaczną ci zazdrościć wspaniałej sylwetki, sprężystego kroku i błysku w oczach. A wszystko za sprawą najzwyklejszego spaceru.


Dla każdego

Chodzenie jest zdrowe i polecane dla każdego, bez względu na wiek, stan zdrowia, kondycję. Każdy z nas może dozować i długość, i intensywność wysiłku. Kto lubi, może chodzić krokiem spacerowym. Najczęściej korzystają z tego osoby w podeszłym wieku, rekonwalescenci, kobiety w ciąży (bardzo polecane). Spacerować, a nawet szybciej maszerować mogą bez obaw osoby nawet z dużą nadwagą, ponieważ nie jest to niebezpieczne dla bardzo u nich obciążonych stawów kolanowych i skokowych. Otyli, ale wysportowani mężczyźni rzadziej niż inni zapadają na choroby serca i układu krążenia. Z kolei osoby palące, które na co dzień dbają o kondycję, w zdecydowanie mniejszym stopniu zagrożone są rakiem płuc. W marszu mogą także sprawdzić się osoby, które lubią intensywne zmęczenie, chcą schudnąć bądź lubią rywalizację. Takie zmęczenie jest zdrowe, bo po nim lepiej się wypoczywa!

Regularne spacery i marsze to prosty, tani i bezpieczny sposób na zdrowie. W przeciwieństwie do innych rodzajów aktywności fizycznej nie grożą nam kontuzje. Przynoszą naszemu zdrowiu i samopoczuciu same korzyści. Zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób serca, cukrzycy, artretyzmu a nawet nowotworów. Hamują rozwój osteoporozy. Szybki spacer zalecany jest osobom z nadciśnieniem i niedociśnieniem. Może obniżyć ciśnienie nawet o 10 mm Hg, a w przypadku niedociśnienia podnosi je poprzez lepsze dotlenienie organizmu.


Precz depresjo!

Maszerując około 2,5 km dziennie (zajmuje to średnio 30-40 minut) pozbywasz się depresyjnych nastrojów. Już 10-minutowy szybki marsz rozładuje napięcie, dodaje energii i sprawia, że samopoczucie zdecydowanie się poprawia.

jk

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Kaśieńka

10.04.2021 17:55

Takie regularne spacerki, czy marsze są naprawdę bardzo dobre dla zdrowia, zauważyłam to po sobie! Nie dość, że mam teraz więcej energi, pobudzone krążenie, zrzucam troche kliogramów z brzuszka i ud, a w dodatku zauważyłam, że https://www.biotrendy.pl/kategoria-produktu/pielegnacja-skory/cellulit/ uległ u mnie zmniejszeniu. Dlatego jeśli ktoś ma możliwość aby zacząc się regularnie ruszać to polecam jak najbardziej!

# anikaa

29.04.2021 11:08

Ja zauważyłam podobne efekty. Teraz na wiosnę zaczęłam też biegać. Zimą biegałam na https:// www.marbo-sport.pl/ pol_m_Sprzet-Cardio_ Bieznie-1023.html, nie narzekam więc na kondycję, bieganie na świeżym powietrzu nie sprawia mi żadnych trudności. A jak wspaniale poprawia samopoczucie!.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024