REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Szukasz biura do wynajęcia w Warszawie? Sprawdź, co musisz wiedzieć

Szukasz biura do wynajęcia w Warszawie? Sprawdź, co musisz wiedzieć

Warszawa jest największym rynkiem biurowym w Polsce. To ponad 6 milionów metrów kwadratowych istniejącej nowoczesnej powierzchni biurowej, a wciąż powstają tu nowe inwestycje. Firmy wchodzące na rynek, a także te, które planują zmianę lokalizacji, mogą wybierać spośród wielu dostępnych ofert. Gdzie znajdują się biura do wynajęcia w Warszawie? Co warto o nich wiedzieć?

Gdzie szukać biura do wynajęcia w Warszawie? Lokalizacje

Na stronie Newmark Polska znajduje się wiele biur do wynajęcia w Warszawie. Są rozlokowane w całym mieście, co pozwala na wybór dogodnego miejsca na siedzibę firmy w zależności od potrzeb najemcy. 

 

Nowoczesne i wygodne powierzchnie biurowe w stolicy znajdziesz między innymi:

 • przy Rondzie Daszyńskiego,
 • na Woli,
 • w Śródmieściu,
 • na Służewcu,
 • przy Alejach Jerozolimskich,
 • przy Żwirki i Wigury,
 • na Okęciu,
 • przy Alei Jana Pawła II,
 • przy Grzybowskiej,
 • przy Marszałkowskiej,
 • na Żoliborzu,
 • na Pradze, 
 • przy Dworcu Gdańskim.

 

Eksperci Newmark Polska pomagają firmom znaleźć najlepsze miejsce do pracy dzięki skupieniu na potrzebach najemców. Doradcy występują wyłącznie w imieniu firm poszukujących biura do wynajęcia w Warszawie i reprezentują tylko najemców, bez konfliktu interesu. Dzięki temu najemcy mogą liczyć na uzyskanie jak najlepszych warunków najmu. 

 

Kompleksowa koordynacja działań specjalistów Newmark Polska sprawia, że klienci nie muszą odrywać się od swojej codziennej działalności podczas wyboru nowego biura na wynajem w Warszawie.

Biura do wynajęcia w Warszawie - ceny i powierzchnie

Ceny za wynajem biura w Warszawie są mocno zróżnicowane w zależności od lokalizacji i standardu oferowanych powierzchni. Wyższych stawek należy spodziewać się w centrum. W tej lokalizacji za 1 metr kwadratowy powierzchni biurowej do wynajęcia w 2023 roku trzeba  zapłacić około 22-26 euro. W pozostałych dzielnicach stawki wynoszą 16-18 euro za 1 metr kwadratowy miesięcznie

 

Jeśli chodzi o dostępne powierzchnie, klienci Newmark Polska mają dostęp do szerokiej oferty powierzchni biurowych. W Warszawie można znaleźć zarówno kameralne miejsca do pracy o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych, jak i ogromne workspace'y liczące kilka, a nawet kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych.

Wynajęcie biura w Warszawie - na co zwrócić uwagę?

Jednym z najważniejszych kryteriów przy wynajęciu biura w Warszawie jest lokalizacja. Co ważne - centrum nie musi być dla każdej firmy atrakcyjnym miejscem. Przy wyborze biura warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak dogodny dojazd czy dostępność miejsc parkingowych.

 

Dla wielu najemców ważne jest też sąsiedztwo sklepów spożywczych i punktów gastronomicznych, a także siłowni, bankomatu, przedszkola, poczty czy punktów usługowych. W ten sposób można przyciągnąć zarówno pracowników, jak i kontrahentów. Dlatego warto szukać biura na wynajem też w innych dzielnicach Warszawy. 

 

Większość istniejących biurowców, jak i wszystkie powstające i planowane posiadają obecnie certyfikat środowiskowy (np. LEED czy BREEAM). W związku z tym w takim budynku znajdują się liczne udogodnienia wynikające ze spełnienia warunków ułatwiających uzyskanie takiego certyfikatu. To na przykład ładowarki samochodów elektrycznych, parkingi dla rowerów czy tereny zielone. Bardzo ważnym aspektem jest również bezpieczeństwo. Przy wynajmie biur w Warszawie warto zwrócić uwagę na systemy kontroli dostępu do budynku czy zabezpieczenia przeciwpożarowe. W stolicy powierzchnie biurowe zwykle są oddawane do użytkowania w stanie wymagającym przeprowadzenia odświeżenia bądź dostosowania powierzchni do potrzeb najemcy zarówno od standardu shell & core (podstawowy stan wykończenia wynajmowanej powierzchni), jak i po poprzednim najemcy. Należy więc założyć, że czas potrzebny na relokację firmy może wydłużyć się od 3 do nawet 6 miesięcy, potrzebnych na przeprowadzenie odpowiednich prac. 

 

Podczas poszukiwania nowej siedziby należy też sprawdzić, kto jest zarządcą nieruchomości. Dobra atmosfera, szybka reakcja na usterki i awarie, dostępność pracowników technicznych i czystość w budynku są kluczowe dla komfortu pracy. 

Jak wybrać biura na wynajem w Warszawie?

Przy wyborze biura do wynajęcia w Warszawie klienci Newmark Polska mogą kierować się wyłącznie swoimi oczekiwaniami i potrzebami. Eksperci zadbają o to, by umowa najmu była rzetelnie skonstruowana i by zawierała jasne zasady współpracy z wynajmującym. W imieniu firmy szukającej biura na wynajem w Warszawie Newmark Polska podejmie się negocjacji skoncentrowanych na potrzebach i możliwościach najemcy. W razie potrzeby doradcy zapewniają pełny przegląd rynku i szukają odpowiednich rozwiązań. 


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA