REKLAMA

Puls Warszawy

samorząd »

 

Idź na wybory! Zagłosuj za swoją przyszłością

  2 kwietnia 2024

alt='Idź na wybory! Zagłosuj za swoją przyszłością'

Wybory samorządowe już 7 kwietnia. Tego dnia wybierzemy naszych przedstawicieli do rad dzielnic, rady miasta i prezydenta m.st. Warszawy oraz zagłosujemy na radnych województwa mazowieckiego. To od naszych głosów zależy, w jakim kierunku będzie się rozwijała Warszawa. Każdy głos ma znaczenie, a wybory samorządowe to prawdziwe święto demokracji.

REKLAMA

Jaka będzie frekwencja? To zależy od nas

Według danych PKW na Mazowszu w wyborach samorządowych może wziąć udział aż 4 186 479 wyborców, a głosowanie w samej Warszawie odbędzie się w blisko 850 obwodach. Każdy wyborca otrzyma 4 karty do głosowania.

Niestety, jak pokazują badania - wybory samorządowe cieszą się zwykle mniejszym zainteresowaniem, niż wybory parlamentarne, co przekłada się na niższą frekwencję. A to właśnie samorządowcy są najbliżej obywateli, ich codziennych spraw i mają realny wpływ na funkcjonowanie lokalnych społeczności.

Zapraszamy na zakupy

Czy Mazowsze znów będzie liderem?

Podczas ostatnich wyborów samorządowych w 2018 r. jedynym regionem, w którym frekwencja wyniosła ponad 60 proc. było Mazowsze! Najliczniej głosowali mieszkańcy Warszawy - blisko 67 proc. z nich oddało głos, a najchętniej zrobili to mieszkańcy dzielnicy Wilanów - ponad 75 proc. uprawnionych do głosowania wzięło w nim udział.

Jak podkreśla Ludwik Rakowski, przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, wybory samorządowe to święto demokracji. - Są bardzo ważne, bo decydujemy o sprawach, które dotyczą nas każdego dnia.

Sejmik Województwa Mazowieckiego przeznacza duże środki finansowe na wsparcie innych samorządów w realizacji inwestycji potrzebnych mieszkańcom. Tylko w tym roku radni przyznali ponad 210 mln zł w ramach 22 programów. - Rozwój Mazowsza to nasz priorytet! - dodaje Ludwik Rakowski, przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Katarzyna Bornowska, przewodnicząca Komisji Skarg, Wniosków i Petycji zaznacza: Warszawa to szczególne miejsce na mapie Mazowsza. To europejska metropolia pełna możliwości. Tutaj każdy z nas znajdzie coś dla siebie, dlatego inwestujemy w różne dziedziny życia - od zdrowia, przez dostępne usługi publiczne, aż po wydarzenia kulturalne na najwyższym poziomie. Warszawa to nasz wspólny dom, dlatego chcę, by dzięki naszym staraniom i dobrej współpracy z innymi samorządami, każdy z nas mówił o niej z dumą - moje miejsce na ziemi - podsumowuje radna.

REKLAMA

Jak oddać ważny głos?

1. Sprawdź swoje dane w Centralnym Rejestrze Wyborców i znajdź swój lokal do głosowania.
2. Idąc do lokalu wyborczego pamiętaj, aby mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość.
3. Na każdej karcie do głosowania postaw jeden znak "X" w kratce po lewej stronie obok nazwiska jednego wybranego kandydata.

Pamiętajmy, że nasz głos ma znaczenie, dlatego ważne jest, abyśmy dokonali dobrego wyboru. - Tylko od nas zależy jak rozwijać się będzie Mazowsze przez najbliższych 5 lat. Zachęcam więc wszystkich do pójścia na wybory 7 kwietnia - apeluje Ludwik Rakowski, przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024