REKLAMA

Puls Warszawy

kronika policyjna »

 

Złodziej-manekin powrócił. Tym razem ukradł napiwki

  21 marca 2024

alt='Złodziej-manekin powrócił. Tym razem ukradł napiwki'
źródło: KRP I

Kolejne zarzuty usłyszał od stołecznych policjantów 22-latek, który jesienią ubiegłego roku udawał manekina w galerii handlowej, aby zmylić pracowników ochrony oraz uniknąć zdemaskowania przez kamery monitoringu. W ostatnim czasie mężczyzna chwilę przed zamknięciem lokali gastronomicznych wślizgnął się pod metalową kurtyną i "przenocował" w restauracjach. Jego łupem padły m.in. napiwki pracowników.

REKLAMA

Jesienią ubiegłego roku w ręce policjantów ze Śródmieścia wpadł pewien bardzo pomysłowy 22-latek. Chcąc uniknąć zdemaskowania, udawał manekina w sklepowych witrynach do momentu ich zamknięcia, po czym ruszał "na łowy". Za swój cel obrał lokale oraz wyspy z kosztownościami. Wpadł i trafił do aresztu. Jak się okazuje - na krótko.

Manekin powrócił i kradł dalej

W ostatnim czasie "manekin" jednak powrócił. Wykorzystując okazję, wślizgnął pod metalową kurtyną do lokali gastronomicznych w galerii handlowej.

- Po zamknięciu restauracji najpierw "skosztował" kulinarnych specjałów, a później dokonał serii włamań do kasetek z pieniędzmi. Jego łupem padły również napiwki pracowników. Spowodował straty sięgające kilku tysięcy złotych - informuje sierżant sztabowy Jakub Pacyniak. Jak dodaje, tej samej nocy "manekin" został zauważony przez pracowników ochrony, tym razem próbował ukryć się pod pokrowcem osłaniającym wyspę.

Zaalarmowani policjanci zatrzymali 22-latka i doprowadzili do śródmiejskiej komendy. Funkcjonariusze przedstawili zarzuty za uszkodzenie mienia oraz kradzieże i włamania. W rezultacie został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

JR

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Kocur

21.03.2024 10:53

Szkoda, że wpadł. Napiwki to RAK - płaćcie pracownikom zgodnie z ich kompetencjami, zamiast przerzucać koszty zatrudnienia na klientów. Ja bym jego łup potraktował jako wypłata za kreatywność, a po za tym smacznego wszystkim stołującym się tam. :D

# asfadffad

22.03.2024 12:07

Czy autor(ka) tekstu cierpi na jakąś chorobę, objawiającą się przymusem wciskania cudzysłowu do zdań, w których jest on zupełnie niepotrzebny?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024