REKLAMA

Forum › Legionowo i Jabłonna

REKLAMA

# LEGIONOWIANKA

26.05.2012 09:18

Witam, Nie zgadzam się, że to "leginowskie cwaniaczki" się wpychają. Jestem mieszkanką Legionowa i czekam na prawym pasie, a wpychają się kierowcy z różnymi rejestracjami. Popieram blokowanie prezez kierowców lewego pasa - jedzie się sprawniej.

# aaa

26.05.2012 10:47

O jeździe na suwak oczywiście nikt nie słyszał?. W Europie to norma ale u nas cwaniactwo.

# Genek

26.05.2012 14:09

Oj wstyd Panie Policjancie Rzeczniku Legionowskiej Policji, wstyd. Lewy pas jest po to aby z niego korzystać, do samego końca. Znak, informujący nas, że za ileś tam metrów ów pas się kończy nie NAKAZUJE natychmiastowego zjeżdżania na prawy. Gdyby wszyscy kierowcy jeźdźili na tzw. suwak obyłoby się bez nerwów, stresu i obrażania. Podam Państwu link do filmiku, na którym inny policjant mówi zgoła coś odmiennego od rzecznika prasowego policji legionowskiej.
www.youtube.com /watch?v=MNUsQFRNK_U&feature=share
lub proszę wpisać w www.youtube.com "Jedź bezpiecznie! i zamek błyskawiczny"
A w ogóle to powinien tam stanąć znak sugerujący jazdę na suwak. W cywilizowanych krajach taka praktyka jest stosowana na porządku dziennym. Pozdrawiam

REKLAMA

# Fred

26.05.2012 14:30

Niestety, Pan rzecznik strzela sobie po kolanach. Ewidentnie powinien pójść odwiedzić kolegów z sekcji ruchu drogowego. Na całym świecie i u nas też, promuje się tzw. jazdę na suwak. Na zakopiance takie oto znaki stoją:
http://tinyurl.com/bojjh9j
Problem na wiadukcie nie polega na tym, ze ktos jedzie lewym pasem, ale to ze jak juz jedzie, to jeden wiezdza 100 metow przed koncem, drugi 50 a trzeci na samym koncu. W efekcie z lewego na ostatnich 100 metrach wjezdza 3 samochody a z prawego jeden. Niestety spoleczenstwo jest eweidentnie niewyedukowane w tego typu zachowaniach, za to na pewno rewelacyjnie parkuje "na koperte" pod supermarketem.

# Piotrek

26.05.2012 21:43

Ja proponuję zrobić inaczej. Ustawić tam patrol policji na jakiś czas. Jak zaczną się sypać mandaty dla kierowców blokujących lewy pas korki się zmniejszą. Niestety nie znikną gdyż taka jest natura zwężenia. Proponuje panowie szanowni policjanci pofatygować swoje szanowne osoby na to miejsce i zacząć działać. Zza biurka nic nie zmienicie.

# 12fr

26.05.2012 23:41

Są dwa pasy ruchu, policjant plecie bzdury.Kiedy należy zmienić pas ruchu wg. policjanta??! Jazda na tzw. suwak spowoduje mniejszy korek na prawym pasie, ale oczywiście nikt tego nie rozumie. Zastanawiam się po co prezydeny Smogorzewski za publiczne pieniądze drukował i namwiał do wysyłania kartek do ministra Grabarczyka. Obydwaj z PO nie mogli sprawy rozbudowy drogi omówić? Co dały te kartki ile na ten "cudowny" pomysł przeznaczono?

REKLAMA

# Alfista

30.05.2012 07:46

Jazda na suwak SKRACA KOREK!!!

# Czarek

30.05.2012 08:54

Moi drodzy koledzy kierowcy. Oczywiście że znak nie nakazuje zjazdu od razu, ale nie nakazuje również jazdy do końca... więc jak ktoś ma miejsce i zasuwa do końca to dla mnie jest cwaniak i to on powinien dostać mandat. Suwak jak najbardziej ale jak będziemy się dołaczać wcześniej a nie na samym końcu to wtedy to będzie działało.

# andrzejek

30.05.2012 21:53

Oczywiście wszyscy dzielni kierowcy będą narzekać. A na całym świecie jeździ się na suwak, tylko u nas nie można. Duma wam spadnie jak kogoś wpuścicie prawda?
Poraża mnie ta głupota, niestety moja rodzina to samo, stoją jak osły po prawej stronie i klną na tych którzy jadą po lewej.
Nie jest to zakazane przepisami, znakami niczym, ale Polak musi narzekać.
Nie zna się ale powie swoje.
Nauczcie się ludzie jeździć na suwak bo za granicą za takie blokowanie możecie tylko dostać w gębe

REKLAMA

# Michael

02.06.2012 02:56

Nie rozumiem w czym problem. Najwyraźniej Czytelniczka która napisała to "zażalenie" nie słyszała o jeździe na suwak. Dlaczego od początku wiaduktu wszyscy mają stać po prawej stronie, a lewa ma być wolna? Tylko to taka nasze mentalność, jak wjadę lewym pasem to będę uważany po prostu za chama i nikt z prawej nie będzie mnie chciał wpuścić... Dlatego myślmy logicznie, jeździjmy na suwak, bo to naprawdę ma sens. Jeden ustępuje drugiemu i tak dalej.
Niestety nie prędko się to zmieni, a przekleństwa dalej będą leciały na "zwolenników lewicy" w tym przypadku. Pozdrawiam serdecznie :]

# Michael

02.06.2012 02:58

Nie rozumiem w czym problem. Najwyraźniej Czytelniczka która napisała to "zażalenie" nie słyszała o jeździe na suwak. Dlaczego od początku wiaduktu wszyscy mają stać po prawej stronie, a lewa ma być wolna? Tylko to taka nasze mentalność, jak wjadę lewym pasem to będę uważany po prostu za lekko mówiąc niekulturalnych... i nikt z prawej nie będzie mnie chciał wpuścić... Dlatego myślmy logicznie, jeździjmy na suwak, bo to naprawdę ma sens. Jeden ustępuje drugiemu i tak dalej.
Niestety nie prędko się to zmieni, a przekleństwa dalej będą leciały na "zwolenników lewicy" w tym przypadku. Pozdrawiam serdecznie :]

# Kierowca

06.06.2012 15:30

Drodzy kierowcy!
Po to są dwa pasy, żeby korzystac zarówno z prawego, jak i lewego! Tylko u nas w Polsce brak kultury sprawia, że kierowcy blokują lewy pas stojąc na beszczela na środku obydwóch. Nauczcie się wszyscy zasad ruchu drogowego i kultury, a będzie się milej i sprawniej jeżdziło po naszych polskich drogach.

REKLAMA

# Grall10

23.06.2012 07:52

A ja nie widzę przyczyny dla której cwaniaki jadący lewym pasem mają być wpuszczani na samym końcu przez kierujących jadących prawym pasem. Nie interesuje mnie co jest na zachodzie bo mieszkam w tym kraiku. Skoro prawy pas może poruszać się w miarę płynnie to oczywistym jest że będzie się tak poruszał jedynie jeśli nie będą go wstrzymywać wjeżdżający z pasa lewego. Skoro ja stoję w swoistej kolejce do zjazdu inni też mogą. I tak , blokuję i będę blokował lewy pas. Amen.

# tmtm

02.07.2012 10:13

"dla jadących z Warszawy"...

# 2i4koła

06.06.2014 11:59

Tylko idioci i ćwoki blokują lewy pas - a rzecznik legionowskiej policji kompletnie nie zna przepisów ruchu drogowego - jak on może w ogóle być wypowiadać

REKLAMA

# Jan z warszawy

02.10.2015 04:48

Nie mogę się nadziwić dlaczego wszyscy nie jadą obydwoma pasami a potem na zakładkę . To chyba jedyne miejsce w Polsce . Skręt do Jablonnej wszyscy jadą . Na Tarchomin wszyscy jadą . Zamiast 10 aut przejeżdża 20. A w Legionowie durne robią sztuczny korek
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA