REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


20.01.2014 22:06 #rowerzysta
Chore? Tak, jasne... jeszcze w ubiegłym sezonie jechałem tamtędy na rowerze w fantastycznym cieniu, jakie dawały te drzewa. A teraz będzie jak na patelni.
Mieszkańcom Białołęki sugeruję ruszyć głową, przy okazji najbliższych wyborów samorządowych i wybrać gospodarzy a nie karierowiczów.
21.01.2014 07:32 #Radna P
Jakie Topole ? Cięli wszystko jak leciało : sosny, brzozy, akacje ....
Trzeba było lepiej zainwestować w ścieżkę rowerową do Nieporętu. A w dodatku co wędkarzom przeszkadzały drzewa ?
21.01.2014 09:18 #Miś
1 /Larum wielkie -a dlaczego ludziska nie interweniowali gdy drzewa wycinali - tyle jest organizacji ekologicznych ale widać , że w tych wycinanych drzewach nie widzieli swojego interesu 2/ przecież firmy trudniące się wycinką muszą zarabiać a zlecenia dostają z Ratusza 3/. Wędkarzy bym na stałe usunął z tego kanału / pod grożbą kary/ - to oni stale zaśmiecają brzegi przepięknego Kanału pozostawiając wszystko nawet swoje gó...o zaraz przy stanowisku- i to są faktyczni niszczyciele środowiska. Ściężka przy Kanale to moja ulubiona trasa rowerowa - była niedawno przepiękna a teraz....
21.01.2014 10:40 #Toja
Ja wezwałam policję, bo obok naszego domu, Pan z traktorkiem, wycinał piłą piękną gruszę rosnącą sobie w przecince pomiędzy polami. Co komuś drzewa zawiniły? Przyjechali, porozmawiali z "panem z traktorkiem" - temu udało się odciąć jeden konar - reszty nie ruszył. Zasygnalizowałam wówczas Panom policjantom, że nad Kanałem dzieje się coś niedobrego, że masowo wycinają drzewa. Wiem, że tam pojechali, ale czy sprawdzili, czy rozmawiali z kimś z iluś osób, które wtedy uwijały sie przy wycinaniu drzew - tego nie wiem. Wkurzają mnie tłumaczenia kogokolwiek, że wycięto drzewa bo były chore, czy spróchniałe. Geniuszem nie trzeba być, wystarczy przejść się po tym "smutnym pobojowisku" i zobaczycie, że pnie po wyciętych drzewach świadczą, że były zdrowe. Płakać się chce. A może jakiś developerzyna planuje w okolicy budowę następnego blokowiska na naszej "zielonej jeszcze Białołęce" i chce wyasfaltować drogę wzdłuż Kanału?
21.01.2014 11:09 #Miś
głośno zastanawiam się - że gdyby PZW nie organizował tych pseudo mistrzostw świata i nie zwrócił się o przeprowadzenie ekspertyz odnośnie wycinki drzew - to z pewnością drzewa by jeszcze przez kilkanaście lat tam rosły i produkowały by tlen i nikomu z Urzędy na myśl by nie przyszło , że drzewa te zagrażają życiu i zdrowiu przechodzącym - wydaje mi się , że ta ekspertyza robiona była na " zamówienie" A odnośnie wypowiedzi - Radna P - o ile Pani jest radną to swoją wypowiedzia Pani skompromitowała się i mam nadzieję, że to ostatnia pani kadencja w radzie - a cóż Pani w tej sprawie zrobiła gdy pani widziała że drzewa wycinają jak leci - nic
REKLAMA
21.01.2014 11:24 #kris
SZOK! Taka piękna ścieżka rowerowa:(
21.01.2014 20:47 #ben
Ech. Urzędnik nie wyciął drzewa, winny, bo się przewróciło. Wyciął drzewa, też winny.

Łatwo jest się rządzić na podwórku u sąsiada.

Jakie gniazda w zimie, ludzie ogarnijcie się
22.01.2014 02:35 #KaKa
jeju ! nasz ulubiony kanałek oszpecili !
ja myślę, że z uwagi na okres zimowy, potrzebowali drzewa do kominka !
więc nie ryby, wędkarze, etc. tylko SORRY = TAKI MAMY KLIMAT
* cytat z wieszcza
22.01.2014 09:05 #Miś
1 Bardzo dobrze, ze władza Ratusza białołęckiego nie sięga całości kanału / Nieporęt/ bo w wszystkie drzewa, krzwewy, / dzikie róże/ i inne zostałyby wycięte w pień, brzegi wyasfaltowane, wybetonowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa jak również min. oczyszczenia kanału i lepszego dojścia do niego tak decyzję o wycince drzew min. tłumaczy najwybitniejszy rzecznik Ratusza Białołęki i myślę , że w niedalekiej przyszłości rzecznik Ministerstwa Ochrony Środowiska lub rządu RP. 2/Serdecznie Panią rzecznik pozdrawiam i proszę o wycięcie wszystkich drzew wokół Ratusza gdyż zagrażają mojemu bezpieczeństwu jak również zaśmiecają okolice. Dziękuję.
22.01.2014 19:05 #pyt
W którym to miejscu dokładnie jest? Jakaś mapka by się przydała.
REKLAMA
22.01.2014 21:51 #Sąsiad z Płochocińskiej
Jak kilka lat temu w trakcie wichury konar drzewa w pobliżu Płochocińskiej zabił dziewczynkę to wszyscy krzyczeli to wszyscy krzyczeli żeby dzielnica zmusia\ła RZGW do złożenia wniosku od wycinkę starych drzew. Pisało chyba o tym nawet Echo. Teraz jest awantura bo drzewa wycięto. Może ta banda pseudoekologów popatrzy na drugi brzeg Kanału i zobaczy mnóstwo połamanych, podgryzionych przez bobry, uschniętych drzew, które nie można nawet posprzątać bo są na prywatnych działkach. Jak wydarzy się tragedia to ciekawe co powiedzą obecni krzykacze. Pamięć bywa krótka.
Ciekawe czy Ci pseudoekolodzy odróżniają starą topolę od dębu.
25.01.2014 22:39 #warszawiak
Może w końcu wybudują nową długooczekiwaną ul. Białołęcką do ul. Zdziarskiej i dalej do Mostku na Kobiałce. Drzew już nie ma.
27.01.2014 10:31 #PORUSZONY
Ludzie zrozumcie , że popełniono ewidentne przestępstwo !! Wycięto zdrowe drzewa!! Firma RZGW, która zarządza tym terenem - nigdy nic tu nie robiła!! Nie można było się doprosić o zabranie śmieci znad wody, a tu raptem " dla dobra mieszkańców" wycięto piękną aleję drzew, które mogły rosnąć następne 40 lat!!
Wycinkę zaczęto w kwietniu 2013r, i dopiero na interwencję nas mieszkańców pojawił się ornitolog, który wstrzymał wycinkę pozostałych drzew , bo po prostu na wszystkich - nie wyciętych były gniazda ptaków!!! Ale wycięto wtedy już drzewa na odcinku ponad 1 km od ul. Kobiałka z gniazdami!!! Nikt za to nie odpowiedział.
Myśleliśmy że po mistrzostwach świata w wędkarstwie, które odbyły się we wrześniu 2013r pozostawione drzewa już nikomu ( czytaj PZW ) nie będzie przeszkadzać!! Ale NIE!! Jak złodzieje w dniach 30 i 31 grudnia od bladego świtu do późnych godzin nocnych firma wycięła pozostałe drzewa!!! Wycięte włoskie topole to drzewa, które dożywają 100 lat!! I te też mogły Nas cieszyć jeszcze długie lata!!

TO SKANDAL CO ZROBIONO!!
JAKIM PRAWEM PZW robi ekspertyzę i na jej podstawie zarządca terenu RZGW robi totalną czystkę!! PRZECIEŻ WYCIĘTO 5, 10 20 I 40 LETNIE ZDROWE DRZEWA!!!

NASZE DZIECI CHODZIŁY CODZIENNIE POD TYMI DRZEWAMI I NIKOMU ONE NIE ZAGRAŻAŁY!!

NIE MOŻNA BYĆ OBOJĘTNYM TAKIE DEWASTACJI!!!
27.01.2014 14:26 #Jolanta2
Jest pewne , że zanim dojdzie zgłoszenie na policję o wycince drzew - sprawa zostanie umorzona gdyż dotyczy ona urzędu a one i pracownicy są jak święte krowy. Natomiast gdy rolnik wytnie suche drzewo, które się wali - ma na bank sprawę karną
27.01.2014 17:05 #RZGW
Widzę, że z PORUSZONEGo to wybitny znawca drzew jak większość osób w Polsce.

Topola włoska jest krótkowieczna - żyje do 100 lat (ale zwykle zaczyna obumierać w wieku 20-30 lat). Rośnie bardzo szybko (2,5 m/rok). Często rozmnaża się z odrośli. Używana głównie do nasadzeń przy drogach i w parkach. Ostatnio już zaprzestano jej nasadzeń przy drogach i jest z nich stopniowo usuwana, gdyż wiatry łatwo ją łamią, co stwarza zagrożenie dla pojazdów i ludzi.

Kiedyś sadzono to badziewie w Polsce bo szybko rośnie.
REKLAMA
29.01.2014 00:08 #Poryszony
czy RZGW -czyli firma zarządzająca Kanałem Żerańskim i odpowiedzialna za wycięcie tych drzew ma EKSPERTYZĘ o stanie zdrowotnym kilkuset usuniętych drzew? A może ktoś się przejął że prokurator zajrzy do papierów? To ciekawe , że na podstawie opinii PZW są wycinane drzewa na terenie miasta??? A może PZW zrobi ekspertyzę w Parku Saskim - myślę, że tam też wszystkie drzewa straciły swą żywotność i trzeba je wyciąć!!! Co za bzdura!! Jakim prawem Polski Związek Wędkarzy decyduje co ma być wycięte w mieście Warszawie?? Może redaktor tego artykułu zainteresuje się DOKŁADNIEJ TĄ SPRAWĄ?? . Może warto - bo drzewa nie rosną tak szybko jak IDIOCI podejmują decyzję o ich wycięciu!!!
29.01.2014 10:04 #rex
I macie barany wyborcze swoich POstkomunistów z PO.Dalej na nich głosujcie ,a będzie żyło się wam lepiej.
29.01.2014 21:36 #rowerzysta
tu nie chodzi o POlitykę , tylko o głupotę ludzką i brak odpowiedzialności urzędników państwowych.
Komu przeszkadzały te drzewa, przecież one produkowały tlen i stanowiły naturalną barierę między wodą a drogą. Często tędy jeżdżę na rowerze, bo to najlepsza i najbezpieczniejsza ścieżka rowerowa w okolicy. Nigdy nie widziałem, aby one były suche, czy przewracały się podczas wiatru!! Wracałem kiedyś tędy rowerem w straszną wichurę i nic mi nie spadło na głowę!!!!! Kto odpowie za to jak trraz rowerzysta lub auto wpadnie w poślizg i wyląduje w bardzo głębokim Kanale Żerańskim??
Ci co korzystali z tej pięknej ścieżki rowerowej, zobaczą efekty zniszczenia dopiero wiosną!! tylko wtedy na rozliczanie za ten wandalizm będzie za późno!!

Może trzeba napisać petycję do władz dzielnicy o rozliczenie winnych i naprawienie przez nich szkody
15.04.2018 22:33 #Jan
ci wędkarze to zasrane moczykijki, najbardziej zanieszczyszczający, śmiecący i chlający jakich nie powinno dopuszczać się do wody. Po każdej ich sesji moczenia kijków- stosy butelek, śmieci i worków których nigdy nie raczą zabierać, nie mówiąc że muszą sojeżdzać autami do samej wody niszcząc przy okazji wały.

 507/6926 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

 REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż Wakacyjna -70%
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Kupię samochód
 Każdy! 513-606-666

Finanse
 Niespodziewane wydatki? Zabrakło gotówki? Zadzwoń i sprawdź jak możemy Ci pomóc! tel. 730-000-603.

Usługi transportowe
 Firma LogMap zajmuje się organizacją transportu drogą lądową, morską jak i lotniczą. Dysponujemy szerokim taborem aut odpowiednim dla każdego rodzaju towarów. Przewozimy towary wielkogabarytowe takie jak maszyny przemysłowe i maszyny rolnicze, towary sypkie, towary płynne jak i na paletach. Bardzo szybka, szczegółowa wycena!

GIEŁDA SĄSIADÓW - SPRZEDAM ZA GROSZE
 Rower górski QUEST, 26 cali, 21 przełożeń, rama 19 , amortyzowany widelec i sztyca siodełka, przerzutki Shimano, kolor brązowo szary , obręcze wzmocnione, sprawny, nowa tylna opona 2,2" Cena 200 zł do negocjacji. Odbiór własny Warszawa Jelonki tel. 783 363 126


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA