REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

nalewka czosnkowa

# ka$ka

18.09.2003 10:45

może ktoś z forumowiczów ma na nią receptę? Wiem, że składa się z czosnku, cytryny i miodu i jest doskonałym antidotum na wszelkie choróbska. Duśka cała moja nadzieja w Tobie. Ka$ka

# Dorota od Michasia

18.09.2003 15:02

Syropek ten (straszne świństwo ale Michaś jako lekoman bardzo to lubi) robi się tak: do sloika wkładasz na przemian pokrojoną drobno cebulę, sprasowany czosnek (uwaga na ostry smak - nie każde dziecko to zniesie), miód, potem znowu cebulę itd. Odstawiasz na 3-4 godziny. Dawkowanie 3 x 1 łyżeczka dziennie tego płynnego "przesączu" który się wytrącił. Smacznego i duuużo zdrówka dla Zuzi! Dorota

# Kotkaa

18.09.2003 16:58

Łagodniejszcy smak ma sok z samej cebuli: w słoiku drobno pokrojona cebula, warstwa cukru, znowu cebula itd. Po kilku godzinach można pić, ale po dwóch-trzech dniach się psuje. Doskonałe na różne kaszle.
Doroto, co robisz w domu tak wcześnie? Dzieci chorują? Fajnie, że się odzywasz, bo dawno Cię nie było...
A my będziemy mieć nowego kotka (jednak)...zapraszamy na oględziny (postaramy się niedługo zadzwonić).

REKLAMA

# ka$ka

18.09.2003 20:49

Dzięki. Ja jednak poszukuję takiej nalewki bez cebuli, tylko sam czosnek, cytryna i miód. ALE NIE ZNAM PROPORCJI!!!!
Dorota, Zuźka ma regularną anginę, więc cały tydzień siedzimy w domu. Ale się nachodziła do tego przedszkola. Na Michasia raczej nie pluła, to może będzie zdrów Oby!

# Dorota od Michasia

19.09.2003 14:37

Kotkaa, szalenie dociekliwa jesteś ;))) Odbywam teraz staże specjalizacyjne, więc nieco wczesniej wychodzę z pracy, ale tak naprawdę to rzeczywiście dzieciaki niezbyt zdrowe, tzn. zaczęła przedszkolanka, potem Michał, potem Mikołaj, a teraz ja... Ka$ka, cieszę sie ogromnie, że Zuzia nie pluje na Michała... oby tak dalej!

# Duśka

23.09.2003 11:13

Znajdę przepis i podam. Duśka

REKLAMA

# jack73

25.09.2003 14:06

ja wczoraj zrobilem mieszanke - duzo czosnku, sok z cytryny, duzo miodu, cukier, ciut cebuli i sok malinowy - zakrecilem i dzis po pracy sprobuje....

# Duśka

26.09.2003 01:15

Mam! Oto przepis na tybetańską kurację czosnkową:
Obrać tyle ząbków, aby uzyskać 350 g masy, drobno posiekać, a nastepnie utrzeć drewnianym wałkiem w dobrze wyparzonym naczyniu kamionkowym. Zważyć 200 g, starając się wybrać jej najbardziej soczystą część. Zalać w słoiku (wyparzonym) dwustoma gramami 96% spirytusu i odstawić na 14 dni w ciemne chłodne miejsce, najlepiej w lodówce. Od czasu do czasu zawartość można wstrząsnąć (początkowo kolor jest mleczny, potem słomkowy). Dokładnie przecedzić przez wygotowaną lnianą chusteczkę, zlać do wyparzonej butelki i ponownie odstawić na 2-3 dni, po których można zacząć leczenie. Odpowiednią ilość nalewki wkraplamy do szklanki zimnego mleka, mieszamy i wypijamy 15-20 minut przed jedzeniem. Zasady dawkowania muszą być ściśle przestrzegane, a kuracja powinna się odbywać nie częściej niż raz na pół roku.
Dzień Śniadanie Obiad Kolacja
1. 1 kropla 2 krople 3 krople
2. 4 krople 5 kropli 6 kropli
3. 7 kropli 8 kropli 9 kropli
4. 10 kropli 11 kropli 12 kropli
5. 13 kropli 14 kropli 15 kropli
6. 15 kropli 14 kropli 13 kropli
7. 12 kropli 11 kropli 10 kropli
8. 9 kropli 8 kropli 7 kropli
9. 6 kropli 5 kropli 4 kropli
10. 3 krople 2 krople 1 kropla
11. 25 kropli 25 kropli 25 kropli
Od 12 dnia należy przyjmować po 25 kropli 3 razy dziennie aż do całkowitego zużycia nalewki na kwadrans przed jedzeniem. Trwa to około 3 miesiące.
Pracochłonne, ale podobno niezwykle skuteczne. Duśka

# ka$ka

26.09.2003 06:54

A ja mam jeszcze jedną: 8 ząbków czosnku zalać 1/2 litra przegotowanej, ostudzonej wody. Dodac sok z dwóch cytryn i odstawić na 24 godziny. Potem przecedzić i dodać 2 łyżki miodu. Dorośli 1 łyżka dziennie, dzieci 1 łyżeczka. Na zdrowie.
A przy okazji, żeby zlikwidować zapach czosnku, należy popić go ciepłym mlekiem lub zjeść łyżeczkę masła.

REKLAMA

# jack73

26.09.2003 13:55

wypilem szklanke - tfu tfu tfu ale jestem zdrow jak ryba

# Dorota od Michasia

26.09.2003 21:09

Przepis Duski wygląda jak jakas makabryczna dieta odchudzająca oraz zwalniająca liczne miejsca w autobusie ;))) Smacznego i zyczę wszystkim Forumowiczom duuużo zdrowia.

# Duśka

27.09.2003 12:28

Wystarczy zjeść natkę pietruszki i nikt w autobusie nie poczuje zapachu czosnku. A zresztą po dwóch kropelkach na szklanke mleka???To nie odchudza, tylko oczyszcza organizm i wspomaga siły obronne. Ja wiem, że lekarze niechętnie odnoszą się do medycyny niekonwencjonalnej, ale niestety medycyna tradycyjna też nie jest najskuteczniejsza. A przy tym leki na jedno pomagaja a na inne szkodzą. Spytajcie nasze wątroby po kuracjach. Jak byłam dzieckiem mama robiła mi gorące mleko z masłem, miodem i czosnkiem. I nikt wtedy nie szprycował dzieci antybiotykami. A to sie niestety dzisiaj często zapisuje. Pozdrawiam Dorotkę od Michasia i również życzę zdrówka. Duśka

REKLAMA

# ka$ka

28.09.2003 07:56

A ja właśnie posadziłam kalinę na działce i będę robić syrop na kaszel. Tylko, że już nie w tym roku niestety. Mam za to całą furę czarnego bzu i żadnego pomysłu na jego wykorzystanie. Duśka, mnie też poili mlekiem z miodem i masłem, na kaszel dawali syrop z pędów sosny a jako lekarstwo na wszysto stosowali propolis. I działało! Teraz sama, mając małe dzieci i dość wydawania pieniędzy na antybiotyki ustawiłam się frontem do babcinych metod. Może okażą się na tyle skuteczne, że obejdzie się bez farmakologii.

# winnetou

28.09.2003 12:59

Nalewkę Duśki wykorzystamy przy obrzędzie inicjacji.

# ferdo

15.04.2018 01:38

Może lepiej zająć się nalewkami?
www.facebook.com/groups/266313200547815/

REKLAMA

# syyf reklama

16.04.2018 09:25

syf.reklamaa.
Ludzie są już tak otępiali, że łykają każdy pie.rdolo.ny kit. "posmaruj sobie tym kremem cycki to Ci urosną" JA PI.ER.DOLE.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe