REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

nalewka czosnkowa

# ka$ka

18.09.2003 10:45

może ktoś z forumowiczów ma na nią receptę? Wiem, że składa się z czosnku, cytryny i miodu i jest doskonałym antidotum na wszelkie choróbska. Duśka cała moja nadzieja w Tobie. Ka$ka

# Dorota od Michasia

18.09.2003 15:02

Syropek ten (straszne świństwo ale Michaś jako lekoman bardzo to lubi) robi się tak: do sloika wkładasz na przemian pokrojoną drobno cebulę, sprasowany czosnek (uwaga na ostry smak - nie każde dziecko to zniesie), miód, potem znowu cebulę itd. Odstawiasz na 3-4 godziny. Dawkowanie 3 x 1 łyżeczka dziennie tego płynnego "przesączu" który się wytrącił. Smacznego i duuużo zdrówka dla Zuzi! Dorota

# Kotkaa

18.09.2003 16:58

Łagodniejszcy smak ma sok z samej cebuli: w słoiku drobno pokrojona cebula, warstwa cukru, znowu cebula itd. Po kilku godzinach można pić, ale po dwóch-trzech dniach się psuje. Doskonałe na różne kaszle.
Doroto, co robisz w domu tak wcześnie? Dzieci chorują? Fajnie, że się odzywasz, bo dawno Cię nie było...
A my będziemy mieć nowego kotka (jednak)...zapraszamy na oględziny (postaramy się niedługo zadzwonić).

REKLAMA

# ka$ka

18.09.2003 20:49

Dzięki. Ja jednak poszukuję takiej nalewki bez cebuli, tylko sam czosnek, cytryna i miód. ALE NIE ZNAM PROPORCJI!!!!
Dorota, Zuźka ma regularną anginę, więc cały tydzień siedzimy w domu. Ale się nachodziła do tego przedszkola. Na Michasia raczej nie pluła, to może będzie zdrów Oby!

# Dorota od Michasia

19.09.2003 14:37

Kotkaa, szalenie dociekliwa jesteś ;))) Odbywam teraz staże specjalizacyjne, więc nieco wczesniej wychodzę z pracy, ale tak naprawdę to rzeczywiście dzieciaki niezbyt zdrowe, tzn. zaczęła przedszkolanka, potem Michał, potem Mikołaj, a teraz ja... Ka$ka, cieszę sie ogromnie, że Zuzia nie pluje na Michała... oby tak dalej!

# Duśka

23.09.2003 11:13

Znajdę przepis i podam. Duśka

REKLAMA

# jack73

25.09.2003 14:06

ja wczoraj zrobilem mieszanke - duzo czosnku, sok z cytryny, duzo miodu, cukier, ciut cebuli i sok malinowy - zakrecilem i dzis po pracy sprobuje....

# Duśka

26.09.2003 01:15

Mam! Oto przepis na tybetańską kurację czosnkową:
Obrać tyle ząbków, aby uzyskać 350 g masy, drobno posiekać, a nastepnie utrzeć drewnianym wałkiem w dobrze wyparzonym naczyniu kamionkowym. Zważyć 200 g, starając się wybrać jej najbardziej soczystą część. Zalać w słoiku (wyparzonym) dwustoma gramami 96% spirytusu i odstawić na 14 dni w ciemne chłodne miejsce, najlepiej w lodówce. Od czasu do czasu zawartość można wstrząsnąć (początkowo kolor jest mleczny, potem słomkowy). Dokładnie przecedzić przez wygotowaną lnianą chusteczkę, zlać do wyparzonej butelki i ponownie odstawić na 2-3 dni, po których można zacząć leczenie. Odpowiednią ilość nalewki wkraplamy do szklanki zimnego mleka, mieszamy i wypijamy 15-20 minut przed jedzeniem. Zasady dawkowania muszą być ściśle przestrzegane, a kuracja powinna się odbywać nie częściej niż raz na pół roku.
Dzień Śniadanie Obiad Kolacja
1. 1 kropla 2 krople 3 krople
2. 4 krople 5 kropli 6 kropli
3. 7 kropli 8 kropli 9 kropli
4. 10 kropli 11 kropli 12 kropli
5. 13 kropli 14 kropli 15 kropli
6. 15 kropli 14 kropli 13 kropli
7. 12 kropli 11 kropli 10 kropli
8. 9 kropli 8 kropli 7 kropli
9. 6 kropli 5 kropli 4 kropli
10. 3 krople 2 krople 1 kropla
11. 25 kropli 25 kropli 25 kropli
Od 12 dnia należy przyjmować po 25 kropli 3 razy dziennie aż do całkowitego zużycia nalewki na kwadrans przed jedzeniem. Trwa to około 3 miesiące.
Pracochłonne, ale podobno niezwykle skuteczne. Duśka

# ka$ka

26.09.2003 06:54

A ja mam jeszcze jedną: 8 ząbków czosnku zalać 1/2 litra przegotowanej, ostudzonej wody. Dodac sok z dwóch cytryn i odstawić na 24 godziny. Potem przecedzić i dodać 2 łyżki miodu. Dorośli 1 łyżka dziennie, dzieci 1 łyżeczka. Na zdrowie.
A przy okazji, żeby zlikwidować zapach czosnku, należy popić go ciepłym mlekiem lub zjeść łyżeczkę masła.

REKLAMA

# jack73

26.09.2003 13:55

wypilem szklanke - tfu tfu tfu ale jestem zdrow jak ryba

# Dorota od Michasia

26.09.2003 21:09

Przepis Duski wygląda jak jakas makabryczna dieta odchudzająca oraz zwalniająca liczne miejsca w autobusie ;))) Smacznego i zyczę wszystkim Forumowiczom duuużo zdrowia.

# Duśka

27.09.2003 12:28

Wystarczy zjeść natkę pietruszki i nikt w autobusie nie poczuje zapachu czosnku. A zresztą po dwóch kropelkach na szklanke mleka???To nie odchudza, tylko oczyszcza organizm i wspomaga siły obronne. Ja wiem, że lekarze niechętnie odnoszą się do medycyny niekonwencjonalnej, ale niestety medycyna tradycyjna też nie jest najskuteczniejsza. A przy tym leki na jedno pomagaja a na inne szkodzą. Spytajcie nasze wątroby po kuracjach. Jak byłam dzieckiem mama robiła mi gorące mleko z masłem, miodem i czosnkiem. I nikt wtedy nie szprycował dzieci antybiotykami. A to sie niestety dzisiaj często zapisuje. Pozdrawiam Dorotkę od Michasia i również życzę zdrówka. Duśka

REKLAMA

# ka$ka

28.09.2003 07:56

A ja właśnie posadziłam kalinę na działce i będę robić syrop na kaszel. Tylko, że już nie w tym roku niestety. Mam za to całą furę czarnego bzu i żadnego pomysłu na jego wykorzystanie. Duśka, mnie też poili mlekiem z miodem i masłem, na kaszel dawali syrop z pędów sosny a jako lekarstwo na wszysto stosowali propolis. I działało! Teraz sama, mając małe dzieci i dość wydawania pieniędzy na antybiotyki ustawiłam się frontem do babcinych metod. Może okażą się na tyle skuteczne, że obejdzie się bez farmakologii.

# winnetou

28.09.2003 12:59

Nalewkę Duśki wykorzystamy przy obrzędzie inicjacji.

# ferdo

15.04.2018 01:38

Może lepiej zająć się nalewkami?
www.facebook.com/groups/266313200547815/

REKLAMA

# syyf reklama

16.04.2018 09:25

syf.reklamaa.
Ludzie są już tak otępiali, że łykają każdy pie.rdolo.ny kit. "posmaruj sobie tym kremem cycki to Ci urosną" JA PI.ER.DOLE.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy