REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Szanse Legii na wyjście z grupy LKE

Szanse Legii na wyjście z grupy LKE

Liga Konferencji Europy to trzeci poziom rozgrywek kontynentalnych organizowanych przez UEFA. Legia Warszawa po raz pierwszy bierze udział w turnieju, którego pierwsza edycja rozpoczęła się w sezonie 2021/22. Czy jedna z czołowych polskich drużyn ma szanse na wyjście z grupy?

Czy Legia może liczyć na awans do dalszych faz Ligi Konferencji?

Format Ligi Konferencji Europy w dużej mierze przypomina pozostałe rozgrywki kontynentalne UEFA. Po złożonym z kilku rund etapie kwalifikacji, do którego trafiają również pokonani z wyższych rangą turniejów, następuje faza grupowa, gdzie znajdują się ponadto kluby zakwalifikowane bezpośrednio według swojej pozycji w lidze krajowej. Legia miała do pokonania stosunkowo trudną drogę do fazy grupowej - kolejnymi przeciwnikami były kluby Ordabasy Szymkent (Kazachstan), Austria Wiedeń i FC Midtjylland. Drużyna ze stolicy Polski poradziła sobie jednak z każdym z rywali, by trafić do grupy E, gdzie towarzyszą jej Aston Villa, AZ Alkmaar i Zrinsjki Mostar.

W poprzednim sezonie inna polska drużyna, Lech Poznań, dotarła aż do ćwierćfinału LKE. Wszyscy kibice liczą na to, że Legia zakończy turniej z podobnym, a nawet lepszym wynikiem. Początek jest bardzo obiecujący - "Legioniści" pokonali angielski klub Aston Villa 3-2, pokazując, że mają sporo do powiedzenia w kontynentalnych rozgrywkach. To jednak dopiero początek rywalizacji, a polski klub musi utrzymać swoją formę również w kolejnych meczach, by móc myśleć o dalszych sukcesach.

Przeciwnicy Legii w grupie E Ligi Konferencji

Polska drużyna z Warszawy znalazła się w grupie E. Pierwszym przeciwnikiem Legii jest klub Aston Villa, który w poprzednim sezonie zajął 7. miejsce w Premier League - jednej z najmocniejszych lig piłkarskich świata. To właśnie ta drużyna jest jednym z faworytów do ostatecznego triumfu w turnieju, jakim jest Liga Konferencji. Typy od początku przemawiają za zwycięstwem klubu z Birmingham, w którym gra m.in. reprezentant Polski Matty Cash. Mimo tego Legia dość niespodziewanie wygrała w pierwszym meczu, potwierdzając, że stołeczny klub może niemało namieszać w tegorocznych rozgrywkach.

Kolejni rywale Legii to holenderski klub AZ Alkmaar (4. miejsce w Eredivisie) i Zrinjski Mostar, mistrz Bośni i Hercegowiny. Obydwaj rywale powinni okazać się łatwiejsi niż Aston Villa, jednak boisko ostatecznie zweryfikuje umiejętności drużyn w trakcie rywalizacji, które mają wyłonić uczestników fazy pucharowej.

Legia w Lidze Konferencji Europy - zakłady bukmacherskie

Miłośnicy piłki nożnej, zwłaszcza rozgrywek pucharowych, z pewnością nie mogą narzekać na emocje, jakie dostarcza Liga Konferencji. Kursy i zakłady bukmacherskie są dostępne na każdy mecz, jak również na zwycięzców grupy czy ostatecznych triumfatorów rozgrywek. Należy jednak pamiętać, że nie jest to pewna szansa na zysk - warto więc wpłacać jedynie takie kwoty, które jesteśmy gotowi stracić.

Mimo że Legia Warszawa jest dopiero na początku fazy grupowej, dotychczasowe wyniki wskazują, że klub ma sporą szansę przynajmniej na dotarcie do fazy pucharowej. Warto zwrócić uwagę na coraz większe zainteresowanie bukmacherów, jakim cieszy się Liga Konferencji. Typy są raczej po stronie klubów Aston Villa i AZ Alkmaar, jednak Legia może okazać się "czarnym koniem" grupy E. To z pewnością interesujący sezon, który zapewni ogromnych emocji - zwłaszcza dla sympatyków drużyny ze stolicy Polski.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA