REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Od czego zacząć projektowanie kuchni?

Od czego zacząć projektowanie kuchni?

Jest wiele czynników, które wpływają na to, że w kuchni czujemy się dobrze. Kuchnia powinna być ładna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Jest to ważne w szczególności wtedy, gdy urządzenie jej to dość duży koszt dla naszego budżetu. Od czego zacząć projektowanie kuchni? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się szczegółów.

Projekt kuchni - od czego należy zacząć?

Projektowanie kuchni nie jest prostym zadaniem. W szczególności dla osób, które muszą urządzić funkcjonalną kuchnię w niewielkim oraz mało reprezentacyjnym pomieszczeniu. Pewne jest to, by zaprojektować kuchnię potrzeba sporo czasu oraz chęci. Wtedy z pewnością będziemy zadowoleni z efektów finalnych. W przypadku projektowania kuchni duże znaczenie ma wielkość oraz kształt pomieszczenia. Obecnie bardzo częstym rozwiązaniem jest łączenie kuchni wraz z salonem. Jest to możliwe do wykonania w większości domów oraz mieszkań. Taki układ kuchni daje dodatkowe korzyści, na przykład powiększenie optyczne przestrzeni oraz zwiększenie ilości światła dziennego.

Jak rozplanować rozmieszczenie sprzętu AGD?

Sprzęt AGD odgrywa w kuchni istotną rolę. Na samym początku trzeba podjąć decyzję, czy AGD będzie wolnostojące, czy będzie podlegać pod zabudowę. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie konkretnych modeli, co ułatwi nam rozmieszczenie. Wybranie lodówki, zmywarki czy płyty pod koniec remontu, może sprawić, że zaburzona zostanie koncepcja. Warto od razu wiedzieć, co dać pod zabudowę kuchenną.

Kolejnym ważnym zakupem jest zlew kuchenny. Przede wszystkim zlew powinien być wytrzymały, gdyż to urządzenie nie służy do dekoracji. Zlewozmywak nie może być też podatny na wszelkiego rodzaju zarysowania czy wgniecenia. Osoby, które sporo czasu spędzają w kuchni doceniają zlewozmywak dwukomorowy. Najlepiej jest kierować się wygodą oraz naszymi potrzebami. Zlew ceramiczny można zamontować na kilka sposobów. Pierwszy typ nakładany jest na szafkę, kolejny wpuszczany w blat, a trzeci podwieszany pod blat. Kolejną opcją jest zlew granitowy, który jest jednym z lepszych wyborów pod względem wyposażenia kuchennego. Zlew kuchenny nie powinien pozostawać na uboczu zakupów, gdyż to z niego korzysta się nawet kilka razy w ciągu dnia.

W małej kuchni w szczególności powinniśmy przemyśleć każdy kąt. Najważniejsze jest, by dojść do układu funkcjonalnego, dzięki któremu komfort naszej pracy przy gotowaniu będzie większy. Warto poznać zasady projektowania takich niewielkich pomieszczeń. Duża kuchnia również nie jest prosta do rozplanowania, warto zadbać, by wszystkie szuflady, oświetlenia, piekarnik czy zmywarka pasowały do siebie. Dodatkowo warto pomyśleć nad wyspą kuchenną. Wszystko po to, by w naszej kuchni czuć się dobrze.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA