REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

konkurs na długość wyjazdu z Tarchomina

 WoT

06.02.2003 09:13

Kochani Tarcho-maniacy,
Ze względu na sprzyjajace warunki, ogłaszam konkurs bez nagród na długość wyjazdu z Tarchomina.
Dzisiaj, w związku z tym, że żaden z pasów na moście na KanaleŻerańskim nie był zablokowany, jechałem do pętli Żerań 35 min. (7.10 - 7.45).
życząc miłego powrotu,
WoT

# Piotrek z Odkrytej

06.02.2003 09:54

Czy to Twoja pierwsza zima na Tarchominie ? W zeszłym roku, jak było robione rondo na Obrazkowej, taki czas był standardem.

# mrok

06.02.2003 10:10

Ja dziś podwoiłem czas dojazdu do pracy. Z Książkowej do Galerii Mokotów w 1 godzinę i 50 minut...

REKLAMA

# NN

06.02.2003 10:20

Smutne, należy sobie z tego zdawać sprawę, że była gmina nie robiła nic (bo i niewiele mogła w tym zakresie), by to zmienić i może być tylko jeszcze gorzej. I będzie (prawo Murphiego).

# DAG

06.02.2003 10:31

Ja jechałam z pętli Nowodwory do Ronda ONZ dokładnie 2 godziny.

# Rudal

06.02.2003 10:35

Tylko z nadzieją możemy czekać, aż dojdzie do realizacji budowy mostu Północnego.Powstanie mostu pomogło by w usprawnienu dojazdu do lewobrzeżnej części Warszawy, ale po zlikwidowaniu gmin ta wizja sie tylko oddala.

REKLAMA

# Alf

06.02.2003 10:51

No, dzisiaj to był koszmar.
Sam wyjazd z pętli Tolowa do Modlińskiej trwał 30 minut, potem ponad godzinka do Dw. Centralnego.
Obawiam się, ze jak się skończą ferie będzie znowu niezbyt miło, teraz W-wa jest w sumie dość przejezdna, dzisiejszy opad śniegu to wiadomo - z naturą nikt nie wygra :-)

 Mario

06.02.2003 11:14

Spacerek z Odkrytej 67 na petle po blocie posniegowym - 15 minut
Jazda autobusem 510 do Potockiej - 1 godzina
Tramwaj do Intraco - 15 minut
Razem 1 godz. 30 min. - jak dla mnie stanowczo za duzo.

# Peter_Pan

06.02.2003 11:39

Moze mialem farta, a moze po 8:30 zdazylo sie juz przetrzec - z Nowodworow do Ronda ONZ "udalo" mi sie dojechac w 3 kwadranse. Jak tylko zobaczylem, ze Obrazkowa za rondkiem stoi az do Modlinskiej , zreflektowalem sie i pociagnalem wzdluz walu nadwislanskiego az do skrzyzowania z Modlinska przy stacji BP. Polecam.

REKLAMA

 książkowa

06.02.2003 16:35

na grzybowską jechałam prawie dwie godziny, wyruszyłam o 6.40, do grota korek (był wypadek), most o dziwo pusty a potem andersa i marszłkowska - 45 minut, zawsze jade nie dłużej niż 30

# kinio

06.02.2003 19:13

Dodając swój głos chciałbym zauważyć pozytywne zmiany jeśli chodzi o jazdę wewnątrz osiedla. Jeszcze rok temu jazdę zimą utrudniały okropne śniegowe koleiny z warstwą "żywego" lodu na dnie. Mimo jazdy z minimalną prędkością miałem wrażenie, że wpadnę na gęsto (jak zwykle) zaparkowane samochody. Teraz praktycznie non-stop działa mały traktorek z pługiem i wielu innych fachowców od odśnieżania. Poprawa jest ewidentna. Współczuję wszystkim, którzy muszą jeździć codziennie po kilkanaście (i więcej) kilometrów, bo sam wykonuję typową e-pracę, dzieki czemu nie ruszam się dalej niż przedszkole na Pancera (2 km). Ale wiosna coraz bliżej!

# jotes

06.02.2003 19:54

Ja dzisiaj wygrałem, miałem wolny dzień i nie musiałem nigdzie jechać, byłem tylko na długim spacerze z psem.

REKLAMA

# borsuk

06.02.2003 23:51

no cóż polecam inny i duzo zdrowszy sposób. na piechotę na uniwerek ok 15 km idę 2 godz 20 min. :-))

# pola

07.02.2003 01:02

Borsuku! Ja Ci e podziwiam- i z niedowierzaniem patrzę na to co napisałeś...Na piechotę??????Masz fantazję- czy możesz zdradzić jaką trasą idziesz? Chyba że jestem rekinem i dałam się nabrać...Ale jeśli nie to gratulacje!!

 Przewoos

07.02.2003 01:32

Nie będę się nad Wami znęcał, nie powiem ile jechałem z Odkrytej na Wolę o 11.30.. :)

REKLAMA

# borsuk

07.02.2003 03:13

drogi Polo
niestety to prawda już kilka razy zdazyło mi się poruszać po naszym mieście w ten sposób mój rekord to: dojście do akademika na żwirki i wigury wypicie herbaty(22 km) po czym warszawianka na merliniego (godz pływnia i skurcz) i z powrotem czyli około 47 km - 10 godzin ale mi się strasznie czasami nudzi
a na uniwerek szedłem ze stefanika do modlińskiej i modlińską do mostu grota (nieprzyjemny odcinek) potem wałem do gdańskiego(betonka - można rowerem - polecam) i przez nowe miasto i strae na uniwerek. jak się ma dużo czasu jak ja serdecznie polecam,szczególnie latem kiedy w autobusach mzk niemiłosiernie śmierdzi. trasa jest długa ale ile można przemysleć...szkoda tylkoże palę przy tym papierosy, no cóz nie kazdy może byż korzeniowskim...:)

# borsuk

07.02.2003 03:19

a jeśli chodzi o tereny do pieszych wędrówek to bardzo się cieszę że zamieszkałem na białołęce. wałem albo nad sama wisłą do nowego dworu albo modlina. po prostu cud- miód odkryłem że wisła to naprawdę batrdzo piękana rzeka. jak się idzie nad samą rzeką naprawdę można się natknąc na kawałki nie tknięte cywilizacją - jest pięknie. polecam można iśc godzinami i nie spotkac żywej duszy. mieszkamy w bardzo pieknej okolicy ...:)

 siesiu

07.02.2003 09:24

Mój rekord jest co prawda z grudnia 1999 roku. Ale za to jaki!!! Z Rakowieckiej na Pajdaka jechałem 2 godziny 45 minut. Dopiero na Obrazkowej wrzuciłem drugi bieg. Całą drogę jechałem na jedynce.

REKLAMA

 WoT

07.02.2003 09:57

Pora na ogłoszenie wyników konkursu! Oto 'zwycięzcy':
1. DAG - dokładnie 2 godz.
2. książkowa - prawie 2 g.
3. mrok - 1'50
Gdyby zaliczyć powroty, to wygrałby siesiu: 2'45 w 1999 r.
Dodatkowo podaję prawdziwych zwycięzców (poza konkursem):
- największy szczęściarz - kinio (nie musi codziennie wyjeżdżać z Tarchomina!!!)
- największy farciarz - jotes (miał wolne)
- superman - borsuk (chodzi pieszo)
I jeszcze wnioski:
- Dyrektor Żuber (ten od Zarz. Oczyszczania Miasta) powinien oglądać prognozę pogody i wypuszczać pługi o 4 rano a nie o 7.00. strach pomyśleć co by było gdyby nie było ferii?
- Z powrotem jechało się b. dobrze. I te odśnieżone ulice na Tarchominie (tam gdzie jeździ MZA), miodzio...
- Wąskie gardło Tarchomina to most na Kanale Żerańskim (nic odkrywczego). Rozwiązaniem jest most północny z szybkim tramwajem. Może by się zastanowić na forum, jakie środki nacisku podjąć. Pewnie ten temat był nie raz podnoszony, ale może jeszcze raz...
pozdr
WoT

# Peter_Pan

07.02.2003 10:12

Nomen omen, akurat we wczorajszej Wyborczej (a może to oni - zgodnie ze spiskową teorią dziejów - zamówili taką pogodę, aby podkreślić wagę swojego artykułu) był duży artykuł o dylemacie władnych tego miasta, czy budować most północny, czy też "na zaporze". Już sam fakt, że ktoś ma taki dylemat, mrozi krew w żyłach...

# ania

07.02.2003 13:07

Oj Borsuk, Borsuk. Żebyś ty mi tak po chleb poszedł jak cie prosze. U nas na Nowodworach też są piekarnie. Po co tak daleko chodzić?

REKLAMA

# historyk

07.02.2003 20:56

Jeśli chodzi o wędrówki piesze, to w czasach licealnych zdarzyło mi się przejść z Emilii Plater na Białołękę Dworską, po drodze odprowadziłem koleżankę na Ochotę, wracając zaś do rzeczy (mam posty pisane przez dysortograficzkę -- jakby co) płacimy cenę za niezrównoważony rozwój Białołęki. I to cenę coraz bardziej widoczną -- wystarczy, że coś się zdaży na Modlińskiej, i jesteśmy tutaj uwięzieni. A ponieważ na wyrozumiałość pracowdawców nie ma co dzisiaj liczyć -- będziemy dość szybko bezrobotni. Jedynym wyjściem jest jak najszybsza budowa mostu Północnego, natychmiastowe ograniczenie pozwoleń budowlanych na terenie Białołęki -- nie ma tu już po prostu ani infrastruktury, ani odpowiednich dróg wyjazdowych, aby przyjąć więcej ludności, i ropoczęcie szybklich negocjajcji z miastem Legionowo i PKP, aby udrożnić kolej średnicową.
PS NIe jestem apologetą PRL, zwłaszcza w jego wersji urbanistycznej, ale to, że tutaj tak długo się nie budowało, to miało jakieś logiczne uzasadnienie, i nie wystarczy przekwalifikować ziemię rolna czy leśną na działki budowlane, aby infrastruktura powstała.

# Dysortograficzka

07.02.2003 21:02

Hi, hi, wyobraźmy sobie, co będzie, gdy padnie most nad Kanałkiem - jest w tym samym stanie technizcnym, co wiadukt na Alejach, który padł w zeszłym roku. Będziemy jeździć do pracy przez Nowy Dwór Mazowiecki, bo tam jest najbliższy most... Ten w Kobiałce (po którym nie mogą jeździć ciężarówki ani autobusy) na pewno ruchu nie przejmie.

# Andrzej

08.02.2003 00:42

Na barykady Rodacy!!! Pan prezydent sie waha gdzie budować most: Północny czy połączyć przeprawą Wawer i Wilanów. Będzie wojna BB czy WW wygra od nas zależy. Zarówno Wilanów i Wawer (Anin) to raczej dzielnice prominenckie. Oj trudno bedzie... Kto nie walczy ten przegrywa. Będziemy siedzieć cicho???

REKLAMA

# Tadek

08.02.2003 14:16

Raczej lepiej zmienić burmistrza- Kaczor i jego otoczenie traktują smoka jako zło konieczne i mają żal do zięteckiej i ostrowskiego,że tak tanio się sprzedali. Szczególnie boli ich wysoki funkcjonariusz PZPR jako wiceburmistrz. Wawer ma lepsze notowania, bo tam pis był lojalny wobec kaczora i doprowadził do zarządu komisarycznego. Dlatego coraz częściej mówi się,że pierwszy będzie mostz na tzw. zaporze wawer-wilanów niż białołęka-bielany, ale za wybory trzeba płacić, także za wybór smoka.

# kinio

09.02.2003 01:51

To super, że wywołaliście temat pieszych wędrówek. Mój rekord to 20 km (z Ustki do Słupska) w czasie 3 godz. i 5 min. ale to było już sporo lat temu, dokładnie w 1975 r. A w Warszawie zaliczyłemw 1991 r. trasę z SGH na Broniewskiego (ok 10 km) w czasie 1 godz. i 40 min. Wtedy akurat sprzedałem samochód, a komunikacja miejska miała strajk. Tak czy inaczej chodzenie jest godne polecenia (ale nikotynizm stanowczo nie!!!).

# Rozsądek

12.02.2003 23:48

Tadzik: most a sprawa polska (polityczne układy). Teoria spiskowa dziejów i co jeszcze ?
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe