REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

cZY ktoś zamierza coś zrobić???

# irek książkowy

31.01.2003 12:08

Czytam sobie różne tematy, a to o palantach przy śmietniku, a to piciu wódki na klatce, a to o parkowaniu...Mam pytanie- czy ktoś z Was nie miałby czasu aby udać się do Administracji- firmy Akcent i zwrócić uwagę na te problemy??Można spisać numery rejstracyjne samochodó notorycznie parkujących przy śmietniku, znacie swoich sąsiadów któzy palą i piją na klatkach itd....Ja niestety nie mam czasu- zmieniłąem pracę i cały tydzień jeżdzę po Polsce, mam teraz grypę ichwilowo spędzam tu całe dnie i do SZAŁU przez duże SZ doprowadza mnie to co się dzieje na tym osiedlu...
Podpiszę siępod każdą petycją zmierzającą do absolutnej rewolucj na tym osiedlu.

# tom ze strumykowej

31.01.2003 12:57

Czy firma Akcent to wasz zarządca? Bo jeżeli tak to oni niewiele pomogą oni za to nie odpowiadają, współczuję.

 książkowa

31.01.2003 15:00

oczywiście najlepiej stwierdzić, że się nie ma czasu, jak Cię coś do SZAŁU doprowadza za zainterweniuj. mnie jak wkurzała sąsiadka to zwróciłam jej uwagę, a panu - podobno prokuratorowi, który pali na klatce, cały czas z anielską cierpliwością podrzucam karteczki (mam nadzieję, że zadziałają).

REKLAMA

# irek książkowy

31.01.2003 15:57

Książkowa!!!!!O tym, że zwracasz uwagę sąsiadom, czy sąsiadce, która ogląda "Gladiatora"- to wiem, przypominasz o tym namiętnie przy każdej okazji....Moje pytanie- jak się lepiej wczytasz w moją pierwszą wypowiedź- brzmi czy ktoś, ma więcej czasu ode mnie i mógłby się zająć FORMALNIE a nie mentalnie tą sprawą i problemami naszego osiedla, a nie tylko przepraszam za wyrażenie bić pianę na forum. Sorry- mam wrażenie że nie rozumiesz o co mi chodzi- a CHODZI MI O TO ABY NARESZCIE COŚ ZROBIĆ NA TYM OSIEDLU A NIE ROZRZUCAĆ KARTECZKI - METODA DLA DZIECIAKÓW!!!!

 książkowa

31.01.2003 16:45

irek książkowy
z tego co wiem - formalnie nie można, głośniego sąsiada nie wyeksmitujesz, nawet jeżeli zbierzesz tysiące podpisów, straż miejska ma głęboko gdzieś parkujące nieprawidłowo samochody na osiedlu, wystawiali mandaty tylko tym, którzy parkowali na Światowida, a co z palącymi i pijącymi? donos złożyć jak za komuny??? zadzwonić do pracy?? może wywiesić informację, że pan, który mieszka pod 503 pali i dewastuje klatkę?? firma Akcent interesuje się tylko pobieraniem od nas pieniędzy i niczym więcej, absolutnej rewolucji nie zrobisz, niestety burasów na tym osiedlu jest więcej niż nas "normalnych" ((((

# NN

31.01.2003 21:54

Za dużo mieszkańców na metrze kwadratowym - efekt żałosnej działalności duetu JWC - Zarząd (byłej) Gminy. Rokowania - niewiele da się zrobić!

REKLAMA

# szeFC

31.01.2003 22:58

Irku książkowy
Mnie też to osiedle doprowadza do szału- i tak samo jak Ty nie mam czasu- wracam tu o 22.00, wyjeżdżam około 7.00 rano. Ale mam wspaniałych sąsiadów- z 9 B, którzy mają dość naszego zarządu i "nicnierobienia"- dziś mamy burzę mózgów u nich w domu. Jak coś wspólnie wymyślimy- zapraszmy do działania- oni dysponują czasem- więc coś zaczniemy robić- na pewno nikomu nie będziemy podrzucać karteczek ( hi, hi, hi).
A z którego jesteś bloku???

# pola

31.01.2003 23:09

Książkowa!
Ja też nie wierzę że nie można zrobić rewolucji. Administracja nie może być tylko od pobierania kasy- to MY przyzwyczailiśmy ją do do tego że nikt niczego nie wymaaga. To chore!!! Sama sobie trochę zaprzeczasz.
Jak proszę Akcent o żarówki, które notorycznie się przepalają na moim piętrze robią to w ciągu godziny- ale ja to sobie wywalczyłam reguralnymi telefonami i żądaniami. Jak dzwoni mój sąsiad żarówek nie ma przez tydzień.... A jak się coś Akcentowi nie podoba- to zawsze mozna wynająć inną firmę...

 m0n1ka

01.02.2003 10:38

SzeFC, a skąd czerpiesz informacje na temat "nicnierobienia" zarządu 9B? Czy może z nimi porozmawiałeś na ten temat?

REKLAMA

# jotes

01.02.2003 23:30

Irek książkowy !!!
Wyobraź sobie że są na tym zwariowanym osiedlu ludzie którzy nie tylko w internecie narzekają ale próbują coś zrobić.
Niestety w naszym kochanym kraju prawo jest tak porąbane że naprawdę niewiele można zrobić.
Wywieźć źle zaparkowanych samochodów nie można bo brak aktu wykonawczego do wydanych przepisów.
Stworzyć imienną listę wydanych winietek - niemożna ! ochrona danych osobowych !!! i tak w każdym temacie którego byś nie spróbował ruszyć .
Ale ja jestem optymistą i wieżę że dojdzie do tego że nasze wspólnoty wezmą się za pracę i poradzą sobie z tym bałaganem na tym osiedlu, bo tak dalej być nie może
pozdrawiam iżycze zdrowia.

# szeFC

02.02.2003 00:02

Do mOn1ki! Mieszkam w 9B i czerpię wiadomości z obserwcji, autopsji i doniesień sąsiadów- trochę więcej spodziewałem się po Zarządzie, a z tego co wiem ( naprawdę rzadko tu bywam w ciągu dnia, więc wiadomości mam od sąsiadów) Jeśli uważasz że Nasz Zarząd coś robi- daj przykłady....

 m0n1ka

09.02.2003 16:37

Wybacz, SzeFC, że dopiero dziś piszę, ale wyjeżdżałąm na tydzień.
Myślę, że przykładem działania może tu być odmowa podpisania podejrzanych umów, które mogłyby potencjalnie sprowadzić na nas spore kłopoty.

REKLAMA

# szeFC

09.02.2003 19:13

Nic mi na ten temat nie wiadomo, moi sąsiedzi też nie wiedzą o żadnych umowach.. (??!!!) Z kim te umowy.... i od kogo??? A może Ty działasz w Zarządzie? I dlatego bronisz tej strony?? Nie podpiszanie umów to oczywiście jest przykład... ale co poza tym????Niewiele...

# mrok

09.02.2003 21:32

Tak to niestety jest, że zarządy na osiedlu Buczynek dzielą się na takie, które podpisują umowy, i takie, które odmawiają podpisania tłumacząc to "podejrzeniami" i potem żerują na tym, że pozostali podpisali, bo załatwienie sprawy wydawało im się dobrem nadrzędnym.
Tak jest na przykład ze wspólnotą Książkowa 7C, która uznała, że jej ochrona jest niepotrzebna i umowy nie podpisze...
Ludzie, którzy wszędzie widzą potencjalne problemy nie powinni brać się za pracę w zarządzie jakiejkolwiek instytucji. Znaczneie bezpieczniej jest na przykład zostać w domu i niczym nie ryzykować. To, że ktoś odmawia podpisania "podejrzanej" umowy jeszcze nie znaczy, że działa. To raczej znaczy, że chowa swój cenny odwłok do szafy, tak na wszelki wypadek.

 m0n1ka

09.02.2003 21:42

Nie, nie działam w zarządzie, inaczej nazywałabym się Ela, a nie m0n1ka, prawda?
Ale rozmawiam z zarządem raz na jakiś czas, to moi sąsiedzi, tak jak i Twoi, skoro tu mieszkasz, i mam do nich szacunek za to, że choć nie wszystko się udaje, jednak coś tam robią mimo oporu materii i ludzi też.
Zapytaj zarząd o umowę w sprawie ogrodzenia osiedla, dobrze?
Mruku, a co byś powiedział, gdyby ktoś Cię gorąco namawiał do podpisania umowy zawierającej załączniki, bez przedstawienia Ci treści tych załączników?

REKLAMA

 m0n1ka

09.02.2003 21:44

PS
Ale jeśli zechcesz przejąć kierowanie wspólnotą, szeFCu, to ja cię bardzo chętnie poprę, bo widać, że nie brak Ci entuazjazmu i dobrych chęci. Mam nadzieję tylko, że Ci ich nie zbraknie, gdy Cię co mniej kulturalni sąsiedzi będą na ulicy wołać "ej, cieciu".

# szeFC

10.02.2003 00:07

Mon1ko!!!
Nie wypowiadam się na tym forum po to aby zacząć kierować wspólnotą- źle mnie oceniasz... Jak juz napisałem mam pracę "wyjazdową" i często mnie tu nie ma- co jednak nie oznacza, że nie interesują mnie sprawy naszego bloku- wręcz przeciwnie.My (9 osób z kilku pięter dolnych) odnosimy wrażenie marazmu w naszym Zarządzie.Ty twierdzisz inaczej- bo jak wynika z Twoich wypowiedzi ktoś z Zarządu jest Twoim bliskim sąsiadem...Dobrze- wiesz więcej niż my. Mimo wszystko nie przemawia do mnie "coś tam robią.."- bo nie po to są w Zarządzie aby "coś tam robić"...Tylko działać. Ja też mam do tych ludzi szacunek, ( generalnie szanuję ludzi).Pozdrawiam.

# irek książkowy

10.02.2003 10:01

Witajcie! Widzę że mój temat wiecznie żywy!!!Tak jak przypuszczałem- dyskusja zejdzie na tor boczny- a główne moje pytanie zawarte w tytule- pozostanie bez odpowiedzi....Sorry mOn1ko- ale zgadzam się mrokiem i SzeFcem- jeśli kogoś wybieram aby był w Zarządzie- to na pewno nie po to by "coś Tam robił".. Przecież Ludzie< Wy im za to płacicie!! Ja mieszkam w 9A i jestem bardzo zadowolony pracy mojego Zarządu- dobra komunikacja i minimalne chociaż poczucie prawdziwej Wspólnoty- u Was z tego co wiem na spotkania z Zarządem prawie nikt nie przychodzi- Tak szeFcu???

REKLAMA

 m0n1ka

10.02.2003 13:07

U nas nie tylko na spotkania z zarządem nikt prawie nie przychodzi, ale i na spotkania wspólnoty niewiele osób przychodzi w efekcie czego jest problem z zebraniem głosów do uchwał.

# mrok

10.02.2003 13:32

Irku książkowy!
Bardzo ci dziękuję za miłe słowa pod adresem zarządu 9A, bo tak się składa że w tym zarządzie pracuję :).
M0n1ko!
Gdyby mnie ktoś namawiał do podpisania umowy nie pokazując załącznika, to też bym nie podpisał. Ale zamiast odmówić podpisania poprosiłbym o załącznik... A jak ktoś nie chce podpisać to zawsze się znajdzie na to powód.
Aha - na mnie nikt nie woła na ulicy per "cieciu".

 m0n1ka

11.02.2003 18:58

Mrok, to bardzo dobrze, widać odsetek ludzi kulturalnych jest u Was wyższy :)
Pozdrowienia z sąsiedztwa

REKLAMA

# zarząd

12.02.2003 14:54

Chciałemn wam powiedzieć, że nie zawsze zarządy nic nie robią ja jestem w zarządzie na Strymykowej 29 (Buczynek II). Wydaje mi się, że mieskańcom mieszka się u nas lepiej niż na początku. Osiedle ogrodzone, plac zabaw zrobiony, porządek z parkowaniem.... A zarządy nie pobierają za to ani złotówki.
Życzę wam tego samego.

# B.B.

12.02.2003 22:33

naprawdę nie pobierają za to żadnego wynagrodzenia ???

# spacja

12.02.2003 22:51

Do "Zarządu" Aż nie chce mi się wierzyć...Że nie pobieracie wynagrodzenia....Łatwiej się Wam dogadać- bo jest Was mniej, mój zarząd niestety do pracowitych nie należy Książkowa ( 9 B)- już o nim Tu pisano.... życzę Wam powodznia, i oby tak dalej i oby inni brali z Was przykład...........

REKLAMA

# zarząd

13.02.2003 07:53

Możecie nie wierzyć, ale tak jest naprawdę. Nie jest to zbyt wielka praca wystarczy spotkać się raz na jakiś czs i ustalić szczegóły, a resztę załatwia nasz adminitrator.
PZDR.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break