REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

jak miasto znowu marnuje pieniądze!

# Alf

04.04.2003 09:40

Od kilku dni mamy niezły koreczek na AK, bo ktoś (Prezydent Miasta, a kto inny) postanowił wydać nadmiar miejskiej kasy na mycie ekranów odzielających przeciwne pasy ruchu na AK (tuz za zjazdem z mostu).
Sam pomysł, aby stawiać ekrany na środku trasy przypomina mi rysunek Mleczki ("na prawo most, na lewo most, a środkiem wisła płynie", gdzie wisła została narysowana wzdłuż równoległych mostów, wybudowanych ne brzegu rzeki :-)
Pomysł, aby myć te ekrany - a nie są przeźroczyste!!! - też nie skomentuję.
Skomentuję tylko jedno:
Panowie robotnicy wyłączyli zgrabnie jedne pas ruchu (stąd korek) i myją te ekrany, aż miło. To znaczy myje ze dwóch, pozostałych 28 tylko się przechadza i obija na prawo i lewo.
Wszystko w godzinach szczytu, maksymalnie utrudniając ludziom dostanie się do pracy i szkół.
Czy jak już prezydent miasta wydaje w błoto pieniądze, to musi przy okazji utrudniać życie mieszkańcom?
Zastanawiąjęc jest, że na sprzątanie miasta to funduszy brak, a na to marmotrastwo - opłacenie tłumu robotników (naprawdę było ich ze 30) - jakoś są pieniądze.

 Przewoos

04.04.2003 20:16

Mi się zdaje, że nie było ich tam trzydziestu tylko czterech. Poza tym wyłączyli tak z 1,5 kilometra, zastanawiam się po co tak dużo. I po cholerę mycie ekranów, które były stawiane 2 miesiące temu???

# Alf

04.04.2003 23:57

Jechalem 510 ok. 8h30 i wzdluż tego odcinka było ich naprawde b. duzo (jak nie 30 to na pewno powyzej 20)- kilka skupisk po kilka osób, no i tych dwóch "myjących", pewnie praktykantów.
Przypomina to scenę z filmu "Upadek", gdzie spece ze służb miejskich organizują korek na autostradzie, niby cos robiąc, a de facto wykorzystując budżet na remonty przyznany przez miasto...

REKLAMA

 Przewoos

06.04.2003 21:36

Ciekawe ile jeszcze będą je myli.. wyobrażam sobie, co będzie się działo jutro.. chyba wyjadę godzinę wcześniej..

 m0n1ka

07.04.2003 13:36

W piątek ok. 8 jechałam tamtędy samochodem i widziałam cały tłum panów - na odcinku maks. 15 metrów ekrany myło 2 (słownie dwóch), a obok stało lub siedziało pewnie gdzieś koło ośmiu lub dziesięciu, w każdym razie na jednego myjącego przypadało 4 czy 5 rozmawiających.
A biorąc pod uwagę obecną aurę, akcja mycia ekranów zapewne czeka nas ponownie za jakiś miesiąc...

# Alf

11.04.2003 10:09

Oceniam, że przez ten cholerny remont, całkowicie zbędny (ludzie: ekrany dźwiękowe na środku jezdni - czy nikt w Warszawie nie widzi bezsensu tej inwestycji?!) czas dojazdu do centrum zwiększył mi się o 10-15 minut.
Dziękujemy, panie prezydencie Warszawy.
Zapamiętamy Panu takie zarządzanie finansami dużego miasta podczas wyborów prezydenckich, w których niewątpliwie będzie Pan startował. Lepiej może, aby nie miał Pan szans na złe zarządzanie na poziomie całego kraju.

REKLAMA

# Piotrek z Odkrytej

11.04.2003 10:28

Pewnie prezydent mocno sie przejmie Twoim ostanim akapitem, choć pewnie powinien. Jechałem po 10-tej dzisiaj: 2 czy 3 ludzi, jeden samochód na zamknietym odcinku. Całe szczęście, że nie jeżdżę Grotem i nie muszę kląć na czym świat stoi. Po jaką cholerę zamykać taki długi odcinek drogi ? Ciekawe, kto spróbuje mi to wyjaśnić i nie mam tu na myśli forumowiczów.

 m0n1ka

11.04.2003 23:46

Alfie, tylko o 10-15 minut??!! Ja zwykle 510 dojeżdżam do pracy w 40-45 minut, a teraz dojazd zajmuje mi 65 minut. Trochę mnie to załamuje...

# Vladymir

12.04.2003 23:15

Alf leciał helikopterem.

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break