REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# wsad

06.07.2016 15:55

- Niech pani zmieni pracę - odpowiedział jeden z seniorów. , zaś jedna z seniorek poradziła młodej matce, żeby karmiła w domu. Wujkowie i ciocie, dobre rady. Niestety problemem całej Polski, są owi seniorzy, którzy jako jedyni, mają czas na spotkania, pogadanki i blokowanie kolejek w przychodniach. W życiu przepracowali na posadkach po 5-10 lat, a emerytury biorą już od 30-40 lat. Nie zarobili sobie na przywileje, które mają, a są jeszcze na tyle bezczelni, aby pluć w twarz ludziom, od których są zależni, i którzy nigdy nie dożyją ich lat, ani emerytur. Jedyną dobrą zmianę, jaką można było wprowadzić, to ewakuacja wszystkich razem, wraz ze zmianą ustroju, którzy w tedy do chapali się, posadek, przywilejów i mieszkań na podanie. Niestety nie udało się radykalnie wysprzątać podwórka i dochodzimy teraz do kuriozalnych sytuacji, gdzie młody człowiek, zapieprza po nocach za grosze, i nigdy nic z tego nie będzie miał. Nie ma też czasu na leczenie, więc długo tak nie pociągnie. A stare raszple, jeszcze mają czelność szczekać. W tym Państwie nic się nie zmieni, do puki nie zmieni się mentalności ciemnej masy. Stop z stawianiem pomników miernotom, lepiej niech one zaczną szanować i doceniać sól tej ziemi, która jawi się w przyszłości nowych pokoleń...

# zbielan

06.07.2016 16:03

Ale po co tyle jadu. Skąd takie dziwne wnioski, że Ci ludzie pracowali 5-10 lat? Jakie to uprzywilejowane grupy społeczne? Pomysł z amfiteatrem też uważam za słaby i jestem jemu przeciwna, mimo że jestem w młodszej grupie wiekowej. Park ma być miejscem do odpoczynku i sportu, koncerty i inne tego typu wydarzenia można nadal urządzać na "Serku" bielańskim, a nie w małym parku między blokami.
Pan Burmistrz chyba tez nie bardzo ma pomysł, bo miota się od sportu do kultury ....

# Herbert i jego park

06.07.2016 16:07

Przechodzę przez park codziennie idąc i wracając z metra nie widziałem tam żadnej informacji o konsultacjach, także nie dziwię się że nie było tłumnie. Moje sugestie:
- ścieżka tartanowa dla osób biegających - najlepiej przez trzy parki - być może po części z budżetu partycypacyjnego w przyszłym roku lub przynajmniej coś w omawianym parku;
- oczko wodne (w miarę możliwości oczywiście) - brak obecnie jest w pobliżu takiego miejsca, do parku kaskada kawałek, jest kanałek w parku olszyna ale dobry chyba tylko dla kaczek;
- amfiteatr - tu mam uczucia mieszane. Nie neguję tej lokalizacji, ale rozsądniejsze byłoby to na serku. Logiczne byłoby to połączyć z możliwością kina plenerowego itp.;
- dawny mostek - to akurat widziałbym w połączeniu z oczkiem wodnym (patrz powyżej);
- wybieg dla psów - to wiadomo, powinien istnieć ale zostać przeniesiony w inne miejsce.
Idealne byłoby połączenie wszystkich parków w jeden, ale to niestety nierealne.
Także drodzy mieszkańcy pobliskiego Słodowca, jeżeli macie jakieś sugestie to piszcie, może ktoś to czyta ;)

REKLAMA

# monikazbielan

06.07.2016 23:14

Pisuary dla psów też by się przydały i to na terenie całych Bielan, bo zapachy są niemiłosierne. Ja proponuję żeby wydzielić teren, na którym latem można by puścić dzieci na trawę, bo teraz to strach. Bardziej uprzywilejowane są psy niż ludzie.

# Orto Graf

06.07.2016 23:50

#wsadzie, Twój nienawistny komentarz i błędy ortograficzne w nim popełnione wskazują, że jesteś miernie wykształconym człowiekiem. Nie dziwne więc, że musisz, jak to się wyraziłeś, "zapieprzać po nocach za grosze". Jaka praca, taka płaca. Czy jednak są temu winni wszyscy obecni emeryci?

# sss

07.07.2016 10:11

"ścieżka tartanowa dla osób biegających - najlepiej przez trzy parki"
Nie przyszło mi to głowy a to przecież świetny pomysł :)!!!

Co do oczka wodnego - tam gdzie teraz jest trawiaste boisko często stoi woda. Więc: albo oczko wodne z fontanną coś w rodzaju tego w Parku Żeromskiego albo melioracja tego terenu.

REKLAMA

# Robert

07.07.2016 15:35

Witam fajne sugestje napisała osoba ktora wymienila ścieżkę dla biegaczy, ja bym dodał jeszcze przenieść w inne miejsce parkur i pomyslec co zarobić z miejscem gdzie są kosze na stucznej trawie , może jakiś placyk dla starszych dzieci. Pozdrawiam Robert.

# pannanna

13.07.2016 12:16

No niestety potwierdzam, że o okolicznych remontach parków i inwestycjach w okolicy decydują seniorzy, którzy zasadniczo chcą ciszy, spokoju i tego żeby ich psy mogły załatwiać swoje potrzeby dosłownie wszędzie. Park Herberta to naprawdę fajne miejsce z dużym potencjałem. Też do końca pomysł z amfiteatrem mnie nie przekonuje, ale propozycje podane przez Herbert i jego park sa naprawdę ok. Altanki dla matek karmiących tez jak najbardziej. Generalnie zakazałabym wstępu do tego parku z psami, albo nakładałbym kary na tych którzy jeśli tam już wchodzą ze swoim pupilem to zwyczajnie po nim nie sprzątają choć przed samym wejściem do parku jest przecież miejsce gdzie pies może załatwić swoje potrzeby. Naprawdę chciałabym móc skorzystać z trawnika w tym parku i zrobić sobie tam z dzieckiem piknik, a nie mieć obawy że rozłożę koc na jakiejś nieposprzątanej kupie! Ostatnio pies swoje potrzeby załatwił tuż obok koca na którym bawiło się moje dziecko, zwrociłam uwagę jego właścicielowi że po pierwsze jest wybieg przed parkiem a po drugie skoro się zdarzyło to niech po swoim psie posprząta, pan (przekrój wiekowy- senior) był absolutnie zbulwersowany tym o co go poprosiłam i... oczywiście nie posprzątał... Fajnie gdyby powstało wreszcie miejsce dla ludzi a nie dal psów

# szamBiELAN Rakoczy

14.07.2016 08:25

Tak jak napisał jeden z analityków nieruchomości. W starych blokowiskach za 1,2 dekady zostaną emeryci, studenci i Azjaci. Młodzi z dziećmi przeniosą się do nowszych bloków z własnymi placami zabaw.
Na razie jesteśmy w okresie przejściowym pół na pół. Będą konflikty. Za jakiś czas w starych blokach zostaną sami emeryci i będzie spokój.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe