REKLAMA

Bielany

zdrowie »

 

Szpital Bielański ma nowego robota. Przyleciał z daleka, kosztował miliony

  19 kwietnia 2024

alt='Szpital Bielański ma nowego robota. Przyleciał z daleka, kosztował miliony'
materiał prasowy

Szpital Bielański jest pierwszym miejskim szpitalem w stolicy z nowoczesnym robotem da Vinci. Wart ponad 18 milionów sprzęt, specjalnym transportem ze słonecznej Kalifornii, przez Atlantyk i port w Amsterdamie, dotarł na Bielany - pokonując łącznie 9,5 tysiąca kilometrów. Co dzięki niemu się zmieni?

REKLAMA

W 2023 roku na całym świecie wykonano ponad 2,2 mln zabiegów z wykorzystaniem robota da Vinci. Szpital Bielański jest pierwszą prowadzoną przez miasto placówką medyczną w Warszawie, która zaufała tej innowacyjnej technologii.

Korzyści dla pacjentów Szpitala Bielańskiego

- To ogromny krok naprzód dla naszego szpitala. Rewolucja, dzięki której będziemy mogli jeszcze skuteczniej i precyzyjniej leczyć pacjentów - mówi dyrektorka Szpitala Bielańskiego Dorota Gałczyńska-Zych. Robot najnowszej IV generacji "Xi" będzie na Bielanach wykorzystywany do wykonywania operacji urologicznych, ginekologicznych i z zakresu chirurgii ogólnej, refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W przyszłości zakres ten mógłby zostać rozszerzony także o zabiegi laryngologiczne.

- Szczególnie istotne jest wsparcie w obszarze operacyjnego leczenia nowotworów, takich jak rak prostaty, rak trzonu macicy, rak jamy ustnej, czy rak jelita grubego. Poprawa dostępu do nowoczesnych metod leczenia stawia Szpital Bielański na nowym poziomie efektywności i jakości opieki - mówi dyrektor ds. lecznictwa w szpitalu Piotr Kryst.

Wstąp do księgarni

Technologia 3D w leczeniu pacjentów

Chirurgia mało inwazyjna, zintegrowana z technologią robotyczną staje się coraz bardziej powszechną alternatywą dla tradycyjnych zabiegów otwartych, przynosząc wiele korzyści dla pacjentów. Skraca okres rekonwalescencji oraz pobytu w szpitalu, minimalizuje ryzyko infekcji, a co najważniejsze, eliminuje konieczność znaczących nacięć, co stanowi przełomowy postęp w dziedzinie medycyny. Wśród licznych zalet dla medyków można wymienić wysoką precyzję operacji, eliminację drżenia rąk, zwiększoną zręczność oraz ułatwiony dostęp do guzów umiejscowionych trudno i głęboko. To wszystko łączone jest z doskonałą wizualizacją w trójwymiarowym środowisku.

Zakup robota da Vinci wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem, oprogramowaniem oraz szkoleniem lekarzy kosztował ponad 18 milionów złotych. Został sfinansowany przez ratusz stolicy.

JR

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Kocur

22.04.2024 10:49

Białystok ma od 2019 roku, Wrocek od 2010, a w Polsce funkcjonuje ich 19! Widać w Wawci od 14 lat są ważniejsze wydatki. Wstyd w uj.......
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break