REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# miętus

06.06.2017 17:25

Bemowo to tak naprawdę nazwa historyczna żadna....
Fort Bema przemianowany z oryginalnej nazwy fort Parysów, może gen. Bem tamtędy kiedyś przejeżdżał?
Sowiński w okopach Woli, reduta Ordona (choć nikt nie potrafi na 100 % wskazać miejsca reduty) związane są z konkretnymi lokalizacjami i postaciami, podobnie Powązki właściwie Mostki, Koło czy Wola związane z lokalizacjami wsi czy folwarków ale Bemowo?
Znowu komuchy namieszały....

# Emerytka

06.06.2017 18:39

Kto właściwie używa nazwy Bemowo? Tylko urzędnicy i osoby z niewielkim stażem w charakterze warszawiaka. Wychowałam się na Boernerowie, od 43 lat mieszkam na Jelonkach, czasami bywam u znajomych na Górcach. I pomyśleć, że wszystkie te dobrze mi znane zakątki wielkiej Warszawy, wepchnięto w pewnym czasie w ramy jakiegoś administracyjnego potworka z własnym herbem i o nazwie niewiadomego pochodzenia. Do dzisiaj nie uważam, żebym mieszkała na Bemowie. Chyba dlatego w mało błyskotliwy sposób przypomina mi o tym urząd nowej dzielnicy Bemowo, zaskakując mnie nieprzerwanie od ćwierćwiecza co i raz kolejnymi porcjami kretynizmów.

# Babiczanin

07.06.2017 16:13

Zabawne, że z Bemowa przeprowadziłem się akurat do Starych Babic. Nie oszukujmy się jednak, ekspansja Warszawy nie jest nieuchronna i niedługo nie będzie tematu, czy Bemowo to Babice, tylko jak rozległy kawałek terenu obowiązuje ta druga nazwa.

REKLAMA

# MicRa

07.06.2017 16:55

#Emerytka Ja używam tej nazwy. 35 lat mieszkam na Bemowie IV. Dla mnie Boernerowo to Boernerowo, Jelonki to Jelonki, Groty to Groty, Górce to.... itd. Nie przeszkadza mi, ze stworzono takiego "administracyjnego potworka" o nazwie Bemowo.

# grzybek

07.06.2017 17:36

Nazwa Bemowo na mapach Warszawy pojawia się dopiero w 1970r. Przedtem była w tym miejscu nazwa Babice (Bemowo). Babice oczywiście ze względu na lotnisko Babice.
Natomiast nieopodal obowiązywały nazwy nawet za komuny: Parysów, Koło, Jelonki, Górce, Wola, Groty nawet Chrzanów, Boernerowo oczywiście nie.
Dziadek jadąc obecną Radiową mawiał, że jedzie na Koło lub Powązki w celu handlu gołębiami na przykład, ale nigdy nie powiedział że jedzie na Bemowo .

# grotolaz

08.06.2017 14:28

Po wybudowaniu S8 to najlepiej Bemowo zlikwidować jako dzielnicę - Boernerowo i osiedle Bemowo dołączyć do Bielan , a Jelonki Chrzanów i Mory do Woli.
Nie mam pomysłu co z Grotami - może referendum ?
Pewnie się opowiedzą za Babicami...

REKLAMA

# Czytelniczka

08.06.2017 18:57

#grotolaz napisał(a) 08.06.2017 14:28
Po wybudowaniu S8 to najlepiej Bemowo zlikwidować jako dzielnicę - Boernerowo i osiedle Bemowo dołączyć do Bielan , a Jelonki Chrzanów i Mory do Woli.
Nie mam pomysłu co z Grotami - może referendum ?
Pewnie się opowiedzą za Babicami...

Rozsądnie. Podzielam zdanie. Pozdrawiam.

# jkk

09.06.2017 09:03

Jakie to ma znaczenie? I tak kiedyś staniemy się częścią wielkiej aglomeracji zwanej Sasinowem.

# Jimmy Hendix

16.09.2018 15:16

Zgadzam się z #MicRa, od 24 lat mieszkam na bemowie IV i tak wlasnie mówię, choć najczęściej używam skrótu Bemo :)

REKLAMA

# Oburzony Roman

16.09.2018 20:48

Teraz to jest słojowo, kuffa słój na słoju, cały park zasrali. Cały weekend tabuny słoi pędzą do parku, tłuste jessiki i alanki wpierdziejają lodziki i rureczki z syfiastych bud, a potem tata słój wysadza 500+ pod drzewkiem. Smród, smród, po 18 tej słoje wracają do swoich gett na chsianuff.

# Jelonek z Jelonek

12.12.2020 11:51

Jelonki są pod okupacją Bemowa od lat 90` . Tu zawsze była Wola i zawsze tu będzie Wola.

# RagingBull

12.12.2020 21:03

Ja jestem słoikiem, od niedawna w Warszawie, dla mnie dzielnica to Bemowo ale znam podział wewnętrzny czyli wiem, gdzie są Jelonki, Chrzanów, Boernerowo.
Bawią mnie wpisy wielkich warszawiaków, którzy tak się chwalą, że mieszkają 30 lat czy 50 czyli tak na prawdę są potomkami robotników odbudowujących Warszawę czyli jakby nie patrzeć zasiedziałymi słojami.
Prawdziwych mieszkańców Warszawy po II Wojnie zostało niewielu.

REKLAMA

# upup dobre

13.12.2020 15:07

Teraz to jest słojowo, kuffa słój na słoju, cały park zasrali. Cały weekend tabuny słoi pędzą do parku, tłuste jessiki i alanki wpierdziejają lodziki i rureczki z syfiastych bud, a potem tata słój wysadza 500+ pod drzewkiem. Smród, smród, po 18 tej słoje wracają do swoich gett na chsianuff.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA