REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# Marian

20.11.2020 15:36

Kiedy w końcu Czaskoski trafu do więzienia za niszczenie infrastruktury miasta?
To jakiś sabotaż. Co oni mają z tym zwężaniem ulic?

# Marian

20.11.2020 15:43

Parkowanie równoległe oznacza zatrzymanie ruchu i wjechanie tyłem w kopertę.
Ostatnio chciałem tak zaparkować na Francuskiej ale jakiś debil w chyba 146 podjechał tak blisko że nie mogłem cofnąć. Trąbił kretyn z 5 min ale nie ustąpiłem. Musiał się cofnąć i umożliwić mi zaparkowanie.
W tym czasie cała Francuska stanęła.

# Panjan

20.11.2020 16:05

Dwa pasy na tej ulicy faktycznie nie mają uzasadnienia, ale czy to, że są dwa, naprawdę komuś przeszkadza? Tam akurat miejsc parkingowych nie potrzeba. Ciągle się czyta o inwestycjach, które są zawieszone ze względu na rozwalony budżet miasta, inwestycjach naprawdę ważnych, a tu się okazuje, że na coś zupełnie nikomu niepotrzebnego pieniądze się znajdują.

REKLAMA

# pZz

20.11.2020 19:10

Jak chca robic miejsca parkingowe, to wystarczy wyrysowac na jezdni oznakowanie parkingu poziome i postawic pionowe znaki. Koszt zaden. A co do rowerow, to jako rowerzysta stwierdzam brak roznic pomiedzy kostka, a asfaltem w przypadku normalnej miejskiej jazdy. Szosowki i tak cisna ulicami.

# Bemowianin

20.11.2020 21:39

ktoś chyba zapomniał o planowanym węźle drogi ekspresowej, wjazd będzie od Piastów Śląskich/Żołnierzy Wyklętych.

# BemowoMan

20.11.2020 21:44

Zaczynać pracę koniec listopada początek grudnia.. gratulacje
Bałagan do wiosny co najmniej
Trzask Prask?

REKLAMA

# kogo

20.11.2020 22:45

kiedy w końcu #Mariann trafi do więzienia ?

# Rex

22.11.2020 00:38

Nie mają na co pieniędzy wydawać?????

# Piastuś

22.11.2020 13:08

Dobrze robią. Na co komu ta autostrada donikąd?

REKLAMA

# Bemowianka

22.11.2020 17:56

A co z odwodnieniem ulicy? Będzie zrobione przy okazji tych prac?

# bemowianka

22.11.2020 18:21

Miejsca parkingowe i pas rowerowy powstaną od strony północnej czyli od strony łąki. A przejścia i przejazdy będą daleko. Tak aby parkujący mogli się przespacerować 200 metrów do przejścia. A rowerzyści z okolicy mogli się przejechać chodnikiem zamiast pasem rowerowym :-)

# Joanna

22.11.2020 18:35

Czy przed skrzyżowaniem z Powstańców Śląskich powstanie zatoczka , miejsce na przystanek w stronę centrum dla takich jak 171, 122, lub 201 (jadący do metra) który ma przystanek dopiero 500 m dalej za skrzyżowaniem dopiero przy ul. Oławskiej? Prosili o to mieszkańcy na konsultacjach rok temu i w licznych pismach do zdm.

REKLAMA

# Solo

23.11.2020 07:51

#Marian napisał(a) 20.11.2020 15:36
Kiedy w końcu Czaskoski trafu do więzienia za niszczenie infrastruktury miasta?
To jakiś sabotaż. Co oni mają z tym zwężaniem ulic?

Pan to chyba już dawno w Tworkach nie był? ;p Po co na osiedlowej ulicy dwa pasy ruchu? I tak skrajne funkcjonują tam jako parkingi.

# Solo

23.11.2020 07:52

#Marian napisał(a) 20.11.2020 15:43
Parkowanie równoległe oznacza zatrzymanie ruchu i wjechanie tyłem w kopertę.
Ostatnio chciałem tak zaparkować na Francuskiej ale jakiś debil w chyba 146 podjechał tak blisko że nie mogłem cofnąć. Trąbił kretyn z 5 min ale nie ustąpiłem. Musiał się cofnąć i umożliwić mi zaparkowanie.
W tym czasie cała Francuska stanęła.

Widać kolega nie umie parkować i piecze.....

# Solo

23.11.2020 07:53

#Bemowianin napisał(a) 20.11.2020 21:39
ktoś chyba zapomniał o planowanym węźle drogi ekspresowej, wjazd będzie od Piastów Śląskich/Żołnierzy Wyklętych.

ta trasa nigdy nie powstanie.

REKLAMA

# ObserwatorWAWA

23.11.2020 11:58

#Bemowianka napisał(a) 22.11.2020 17:56
A co z odwodnieniem ulicy? Będzie zrobione przy okazji tych prac?

Żeby zrobić odwodnienie ulicy trzeba ją rozkopać na najbardziej uciążliwym odcinku (czyli na zachód od wjazdu na Popiołka) i zbudować tam kanalizację burzową, której - jak wszyscy mieszkańcy doskonale wiedzą - w tym momencie nie ma.
Niestety, droga Bemowianko, w momencie, w którym pisałaś swój komentarz, to w tym miejscu położone zostały już nowe warstwy asfaltobetonu bez zrobienia czegokolwiek pod powierzchnią. A że nowa warstwa sięga wyżej niż stara warstwa, to te "ślepe" studzienki, które tam są, już zupełnie do niczego nie będą przydatne.
ZDM, prezydent Trzaskowski oraz pani rzecznik Gałecka zostali przed położeniem nowej nawierzchni poinformowani o problemie, który tam występuje, ale brak z ich strony do tego momentu reakcji.

# ObserwatorWAWA

23.11.2020 12:05

#bemowianka napisał(a) 22.11.2020 18:21
Miejsca parkingowe i pas rowerowy powstaną od strony północnej czyli od strony łąki. A przejścia i przejazdy będą daleko. Tak aby parkujący mogli się przespacerować 200 metrów do przejścia. A rowerzyści z okolicy mogli się przejechać chodnikiem zamiast pasem rowerowym :-)

Nie jest prawdą to, co Pani pisze. Gdyby Pani popatrzyła w udostępniony schemat projektu organizacji ruchu i na przebieg prac, to by Pani wiedziała, że droga rowerowa oraz miejsca parkingowe powstaną w miejscu dotychczasowych pasów prowadzących od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich, czyli południowej części jezdni.
Północna, obecna droga rowerowa zostanie przerobiona na chodnik.

# ObserwatorWAWA

23.11.2020 12:13

#Joanna napisał(a) 22.11.2020 18:35
Czy przed skrzyżowaniem z Powstańców Śląskich powstanie zatoczka , miejsce na przystanek w stronę centrum dla takich jak 171, 122, lub 201 (jadący do metra) który ma przystanek dopiero 500 m dalej za skrzyżowaniem dopiero przy ul. Oławskiej? Prosili o to mieszkańcy na konsultacjach rok temu i w licznych pismach do zdm.

Dla 171 w stronę centrum i 122 w stronę Os. Górczewska przecież przystanek przy skrzyżowaniu Powstańców z Piastów jest. Brakuje tylko dla 201 jadącego w stronę Koła. Ale remont dotyczy wyłącznie zachodniej części Piastów Śląskich.

REKLAMA

# W duecie

23.11.2020 19:20

#Solo napisał(a) 23.11.2020 07:53
ta trasa nigdy nie powstanie.
No to za kilka lat się zDziwisz...

# bemowianka

25.11.2020 08:42

Zgadzam się z Joanna, że po zachodniej stronie skrzyżowania przydałby się przystanek dla autobusów. To wiedza mieszkańcy okolic. Szczególne że jeździ on przez Fort do metra Księcia Janusza.

# bemowianka

25.11.2020 08:44

Pisałam o autobusie 201.

# drogowa

26.11.2020 07:52

już widzę te stłuczki i porysowane auta, jedyne kto zarobi to http://autopomocdrogowa.radom.pl która będzie miała używanie z holowaniem aut..

# Joanna

26.11.2020 10:42

Co do wyjazdu z S7 ma on być puszczony zgodnie z planami wyższą ranga, zbiorczą ul. Żołnierzy Wyklętych a nie lokalną ul. Piastów Śląskich. Jak oczywiście będzie budowana S7 w tej lokalizacji na co raczej nie zanosi.
Ta zmiana organizacji ruchu na ul. Piastów śląskich jest moim zdaniem również próbą poprawy odwodnienia tej ulicy. Czy będzie to próba udana? To pytanie doekspertów.

# bemowianin

27.11.2020 20:50

Niech zlikwidują to nikomu nie potrzebne lotnisko, to będzie dużo miejsc do parkowania, bo tylko hałas leci. Po co inwestować pieniądze podatników w bezsensowne przedsięwzięcia?? To jakaś firma remontowa znajomego króliczka?? Nawet do głowy mi nie przyszło, żeby komuś przeszkadzała szerokość ulicy.

# Sabotaż czy idiotyzm?

28.11.2020 00:08

Jaka dwukierunkowa droga dla rowerzystów? Na jezdni? Czy kogoś popie.......? Czy ci ignoranci zamiast wyznaczyć przy każdej z krawędzi po pasie ruchu dla rowerów jak Bóg i logika nakazują szykują jakiegoś dwukierunkowego potworka wykrojonego z jezdni w pogardzie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego? Czy rozwiązania takie jak na Wrocławskiej na Bemowie I czy ulicach Posag 7 Panien lub Koszykowej przekraczają możliwości intelektualne pomysłodawców psucia ulicy? A przecież była świetna koncepcja adaptacji ulicy przygotowana swego czasu przez społeczników w ramach zazwyczaj straszącego szalonym wizjami budżetu obywatelskiego.

# Sabotaż czy idiotyzm?

28.11.2020 01:02

Przed chwilą wszedłem na stronę ZDM i nurtowany powtarzającą się w różnych mediach zapowiedzią wyznaczenia dwukierunkowej drogi dla rowerów na jezdni odszukałem projekt. Niestety to książkowy wykwit nieroztropności w połączeniu lekceważeniem bezpieczeństwa ruchu. Mogły powstać modelowe pasy ruchu dla rowerów na jezdni, a tymczasem zniszczony zostanie kawał infrastruktury ulicznej w pakiecie z upiększeniem przestrzeni publicznej gumowymi wysepkami i ostrogami. Odrębnym problemem będzie nieintuicyjny dwukierunkowy ruch rowerów przy jednej z krawędzi jezdni. Spowoduje to wzrost ryzyka kolizji z pojazdami włączającymi się do ruchu z dróg wewnętrznych, stref ruchu i stref zamieszkania. Odgrodzenie części rowerowej słupkami, utrudni natomiast jej osdśnieżanie - normalne pasy ruchu problem ten eliminują . Reasumując: to hybrydowe rozwiązanie jest najgorszym z możliwych i skupia w sobie wady odrębnych dróg dla rowerów takie jak przecinanie się kierunków ruchu czy problem z utrzymaniem zimowym, a także minusy pasów rowerowych bez ich przeważającej liczby zalet. No i gdzie jesteście szanowni Państwo Radni tak ochoczo hejtujący i torpedujący dobre rozwiązania, hmmm? Na Woli spacyfikowany został sensowny projekt ulicy Obozowej (nawiasem mówiąc nie tylko na Woli i nie tylko tej ulicy), ale tu i teraz, do poboksowania się z problemem sprezentowanego dzielnicy za przeproszeniem g..na, które na wiosnę wraz ze wzrostem liczby rowerzystów przypomni o sobie w nieprzyjemny sposób jak na każde g.... przystało, chętnych nie widzę.

# wandaaaaaa

13.12.2020 22:35

PoNowoczesni niszcza miasto.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break