REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Środowisko

Znikają koty na osiedlu Groty
REKLAMA

REKLAMA

Znikają koty na osiedlu Groty

Z zewnątrz osiedle Groty wygląda na enklawę spokoju: domki połączone szeregowo, wąskie uliczki, bliskość lasu. W środku znajdziemy jednak to co wszędzie: sąsiedzką zawiść, złośliwość, pogróżki. I okrucieństwo. Na osiedlu zaczęły ginąć psy i koty, a na klatkach pojawiły się zapowiedzi likwidacji zwierząt, które znajdą się poza posesją właścicieli. - Groźbą wyłapywania i "usuwania" kotów powinien zająć się prokurator - twierdzą członkowie rady nadzorczej osiedla Groty.

REKLAMA
Na osiedlu prawie wszyscy mają domowe zwierzęta - psy lub koty. W okolicy spotkać można dziki, sarny, łosie, lisy, zające, jeże, a nawet łasice, które często bez wiedzy mieszkańców gnieżdżą się pod dachami nie czyniąc szkody. Mieszkańcy dokarmiają ptaki i wiewiórki. Niestety, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy na osiedlu bez śladu zniknęło 11 kotów.
- Koty są objęte Ustawą o ochronie zwierząt. Jeśli okaże się, że ktoś je zabijał, poniesie odpowiedzialność karną - mówi policjantka.
Ich właściciele są przerażeni, tym bardziej że rozpowszechniona została informacja, że zwierzęta domowe, które będą wałęsać się po cudzych posesjach, będą wyłapywane. - Pismo to, rzekomo autorstwa mieszkańców Grot, to nic innego, jak zapowiedź przestępstwa, czyli zabijania naszych psów i kotów. Oświadczamy, że zdecydowana większość mieszkańców Grot posiada zwierzęta i jest oburzona taką informacją - mówi pani Danuta. Mieszkańcy podejrzewają, że za znikaniem kotów stoją ci, którzy mieszkają tu od niedawna i nie posiadają zwierząt domowych. - Obawiamy się, że inicjatorzy akcji zaproponują wkrótce walkę ze zwierzętami dziko żyjącymi, bo one też zaraz zaczną im przeszkadzać - dodaje.

Powiadomili urząd - a ten policję

Rada nadzorcza osiedla nie zamierza tolerować podjętych bezprawnie działań przez anonimowych wrogów zwierząt, usiłujących zastraszyć groźbami wieloletnich mieszkańców Grot. Ustawa o ochronie zwierząt zakazuje wyłapywania czworonogów, a wręcz wskazuje na obowiązek opieki nad wolno żyjącymi kotami. O sytuacji powiadomiony został dzielnicowy wydział ochrony środowiska. Po naszej interwencji władze dzielnicy zdecydowały się przekazać całą sprawę policji. - W związku z tym, że informacje przekazane nam od mieszkańców noszą znamiona możliwości popełnia przestępstwa, jako dzielnica jesteśmy zobowiązani do zgłoszenia tego faktu policji, co uczynimy niezwłocznie - zapewnia Michał Łukasik, rzecznik prasowy urzędu dzielnicy Bemowo.

W sprawę zaangażował się już dzielnicowy tego rejonu. - Koty są objęte Ustawą o ochronie zwierząt. Podejmiemy czynności zmierzające do zweryfikowania informacji mieszkańców. Jeśli okaże się, że ktoś zabijał koty, sprawca bądź sprawcy tego procederu zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej - mówi Joanna Banaszewska, oficer prasowy bemowskiej komendy policji. Jednocześnie apeluje o zgłaszanie się wszystkich osób poszkodowanych, jak i świadków mogących pomóc w ustaleniu, kto stoi za znikaniem kotów na policję. - Informacje można przekazywać również anonimowo bądź drogą elektroniczną - dodaje.

Anna Przerwa


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo
08.02.2012 17:55 #Tomii
Mieszkańcy wyłapujący koty zapewne wolę towarzystwo gryzoni wraz z ich kałem i moczem.
08.02.2012 19:07 #ja!
idioci....zwykli idioci
08.02.2012 20:42 #ioiu
nie należy łapac zwierząt
08.02.2012 20:44 #ioiu
nie należy łapać zwierząt
08.02.2012 23:34 #K.C.
Największy pasożyt na tej planecie to człowiek i wbrew działaniu innym pasożytom pozbawiony logiki!!!!!
REKLAMA
08.02.2012 23:38 #Kamil
Ofiary człowieka i komuś by się wydawało,że czasy składania ofiar bezpowrotnie mineły.Ofiary dla Bożka GŁUPOTY i BEZDUSZNOŚCI!
08.02.2012 23:38 #Kamil2
Ofiary człowieka i komuś by się wydawało,że czasy składania ofiar bezpowrotnie mineły.Ofiary dla Bożka GŁUPOTY i BEZDUSZNOŚCI!
09.02.2012 09:26 #pola
Kara powinna być tak dotkliwa,że następni zwyrodnialcy dwa razy się zastanowią zanim zrobią krzywdę kolejnym zwierzętom. Wyprowadzić się jak nie pasują zwierzęta!!!!!!
09.02.2012 11:59 #CatEater?
Zjadają koty na Osiedlu Groty?
09.02.2012 13:12 #hen
k..wa. Jak 30 lat tu mieszkam, to juz wiekszej glupoty nie slyszalem. Calymi latami mieszkal u nas kot z psem. Chwilowo nawet papuga i zółw co to ponoć uciekł. Praktycznie kazdy tu ma jakiegos zwierzaka. Po watowskiej strzelnicy chodzą losi...e i dziki. Zreszta obok rezerwat i przy odrobinie wprawy mozna wytropic i nature podziwiac z bliska. Zawsze tak tu bylo i taki urok tego miejsca. Ktos nie wie jak obcowac z natura. Pewnie sama swiadomosc, ze w lesie jest dzik juz tych ludzi paralizuje. Koty, psy a potem co? Komitet ds. rownej kostki chodnikowej. Ja mam czas i zadam sobie trud zeby Ci "ludzie"nie zmienili tu nic. pozdrawiam
REKLAMA
10.02.2012 08:08 #henio
Bo dla takich ,,nowomiastowych,,pies-to szkielet na łańcuchu,a kot to cień przemykający w oddali.Tak to jest jak się z chama zrobi,, pan.,,
11.02.2012 22:13 #Jan G.
Nie mogę sobie wyobrazić, że na moim osiedlu ktoś w ten sposób się zachowuje. Proszę wszystkich internautów o rozpowszechnianie tej informacji, żeby zmobilizować policję do wyśledzenia autora tego listu.
13.02.2012 15:38 #Rafi
wiemy kto jest autorem, to pan Marcin B. ukrywajacy sie w swoim bunkrze ktorym oszpecil cale osiedle i obstawil sie kamerami - obnosi sie po osiedlu ze swoja nienawiscia do zwierzat i zaczepia ludzi spacerujacych z psami. dlugo juz tu nie pomieszka, a przez ten czas na pewno nie bedzie mu milo - bo zbyt wielu ludziom zrobil krzywde mordujac ich zwierzeta. precz z Grot, ZWYRODNIALCU! podobnie jak czytelnik o nicku hen, mam duzo czasu i tez zadam sobie trud zeby ten pan trafil do pierdla. a tu artykul o nim z dzisiejszej Wyborczej: http://tiny.pl/hjvnb
13.02.2012 19:25 #z bemowa
ja proponuje NIE "PAN MARCIN B." tylko dawać tę żałosną mendę z pełnego imienia i nazwiska!!!!! takich jak on nie powinno tu byc
13.02.2012 23:17 #andrju
a może by tak ten pan zamiast mordować okoliczne koty i psy uszczelnił sobie płot. wtedy żaden kot mu nie wejdzie i nie załatwi się w warzywniak.
REKLAMA
13.02.2012 23:23 #avenger
mieszkańcy ci tego nie puszczą płazem BANDYTO!. Groty nie będą tolerować ZWYRODNIALCÓW!
14.02.2012 18:18 #vld
Wiemy kim jest ten facet i spotka go za to odpowiednia kara. Uważaj M, nw wie kim jesteś, wie gdzie mieszkasz i na twoim miejscu sadystyczny sku*wielu nie wychodziłbym z domu.
14.02.2012 18:25 #Marcin B
Hmmm....

Zatem zapraszam wszystkich chętnych do wypędzania mnie, nie puszczania mi czegokolwiek płazem, wyzywających mnie od bandytów, morderców i mend, do spotkania się ze mną osobiście. Zrozumiałym jest dla mnie, że każda szuja pisząca te marnej treści wypowiedzi ma tylko tyle honoru i odwagi by je pisać w bamboszach za ekranem swojego komputera w zaciszu swoich czterech ścian.
Oczywiście, że to pierwsza klasa PANÓW, którzy nie powstali z CHAMÓW się tu wypowiedziała.

Ja natomiast bardzo chętnie porozmawiam z każdym Panem/Panią, który/która się po PAŃSKU tu wypowiedział/a.
Rozumiem, że wszyscy WY posiadacie podstawy i niezbite dowody na to, aby nazywać mnie w sposób widoczny powyżej? Rozumiem też, że jesteście przekonani, iż zrobiłem cokolwiek złego jakiemukolwiek zwierzęciu na osiedlu Groty?
Cóż, zatem ja chętnie poznam te dowody i bardzo ochoczo poddam się przewidzianej w takich przypadkach każe.
Zaś jeśli ich nie macie i potraficie jedynie rzucać kalumnie zza swoich ekraników, to jesteście jedynie marnymi przypadkami pseudo społeczników, który nie dość że nie wiedzą gdzie dzwonią, to nawet nie wiedzą że dzwonią.

Abstrahując od głównego nurtu wątku, warto w swoim zacietrzewieniu zastanowić się co zaginione zwierzęta (skoro miały właścicieli) robiły na cudzych ogródkach, ulicach i poza swoim "domem"? Dlaczego wałęsały się samopas zamiast grzać nogi swoich właścicieli? Czemu nie załatwiały się w kuwety w ich łazienkach tylko na cudze grządki i pod cudze kwiaty? To rzeczywiście bardzo ludzkie, pro sąsiedzkie, kulturalne i w ogóle super.
Podobnie super są panie owijane smyczami przez cztery wielkie psy srające po wszystkim i na co się tylko da podczas pseudo spacerków wzdłuż głównej ulicy osiedla i inne, srające swoimi psami na skraju lasu, przy każdej ścieżce czy placu zabaw dla dzieci w pobliskim skrawku puszczy. Co się z Wami dzieje? Nie macie dzieci? Nie przeszkadzają Wam walające się wszędzie odchody, mocz i mające w nosie podstawy kultury szacowne i wyfiokowane matrony ze swoimi pół owczarkami? Nie boicie się o swoje dzieci spacerujące między biegającymi bez kagańców psiskami?

...
14.02.2012 18:26 #Marcin B
...
Nie do końca jestem w stanie zrozumieć ten obrót spraw. Sam miałem i mam zwierzęta, w zimie zaś dbam o dzikie stworzenia. Ale to co oglądam co dzień na terenie tego miasta do prawdziwy thriller. Urządzany nie przez zwierzęta, lecz przez ich nieodpowiedzialnych w żaden sposób właścicieli. Nie potrafię pojąć czemu trudny do zrozumienia jest prosty fakt, iż Wasza wolność, decyzyjność i Wasze prawa kończą się w tym przypadku na Waszych ogrodzeniach. I ani centymetra dalej, ponieważ niekoniecznie ludzie mieszkający obok żywią podobne miłości i ambicje do Waszych. I zwyczajnie zmuszanie ich do przebywania w towarzystwie Waszych zwierząt jest dość egoistyczne? Podobnie do wdeptywania co chwilę w łajno Waszych piesków - mam zwyczajnie dość mycia co drugi dzień butów mojego dziecka, czy prania jego kurtki gdy spadnie z sanek.

Czemu nie wystarcza Wam cieszenie się swoimi kotkami i pieskami w zaciszu Waszych domów? Czemu nie sprzątacie po swoich zwierzętach i czemu nie trzymacie ich na własnych ogródkach? Czemu zakopujecie ich zwłoki na własnych działkach? I czemu bluźnicie na mnie pomimo, że nie zrobiłem niczego złego Waszym zwierzętom?

To wszystko rozumiem jest PAŃSKIE...
14.02.2012 18:35 #repomaniak
Netwars tego goscia zajebeeeie!!!
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!

Najnowsze wydanie

© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA