REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

budżet obywatelski

 

Zielony skwer przy Mrocznej? Jest taka opcja

  29 czerwca 2022

Zielony skwer przy Mrocznej? Jest taka opcja
źródło: bo.um.warszawa.pl

Zaniedbane tereny zielone przy Krępowieckiego, Mrocznej i Szańcowej mają szansę na szybką metamorfozę. Wszystko za sprawą budżetu obywatelskiego. Urzędnicy dali "zielone światło". A co zrobią mieszkańcy?

REKLAMA

- Trawniki są zaniedbane, chodniki między blokami w wielu miejscach stare. Są tu chaotycznie wylane asfaltowe place, jest słabe oświetlenie a ławki są w bardzo złym stanie - tak opisuje rejon naprzeciwko parku Ulricha autorka pomysłu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego Woli. - Mimo że jest plac zabaw dla dzieci, wokół jest nieprzyjemnie i zaraz przy boisku, zamiast ładnego widoku, widać źle zaparkowane samochody. Odbetonować podwórko i stworzyć park kieszonkowy z siłownią plenerową. Uda się? Czy uda się odbetonować PRL-owskie podwórko?
Jedna z mieszkanek w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zaproponowała sport wraz z parkiem kieszonkowym zamiast betonowej powierzchni obok budynków przy ul. Gibalskiego 17 i 19. Co konkretnie miałoby powstać i czy mieszkańcy to "kupią"?
Niedaleko jest szkoła podstawowa z boiskiem, ale poza nim młodzież nie ma jak spędzać czasu w okolicy. Mieszka tu bardzo dużo starszych osób, które przesiadują głównie na trzech ławkach przy górce i nie mają innego miejsca dla siebie.

Co mogłoby powstać?

Przemiana terenu przy Krępowieckiego i Mrocznej kosztowałaby 760 tys. zł. Między blokami jest sporo wolnego terenu. Pomysłodawczyni proponuje remont i połączenie go z placem zabaw przy Szańcowej i boiskiem Szkoły Podstawowej nr 351.

Pojawiłaby się nowa zieleń, zadbano by o istniejące drzewa, usunięto nadmiar asfaltu pomiędzy blokami, poprawiono drogi między budynkami, tak aby nie parkowały tam "na dziko" samochody. Pojawić by się miała także nowa nawierzchnia do spacerów, ławki i kosze na śmieci, a także mały wybieg dla psów na rogu Krępowieckiego i Szańcowej. Całość mogłaby być odwzorowaniem projektu ursynowskiego parku Polskich Wynalazców. Czy tak się stanie?

Na projekt można głosować jeszcze do 30 czerwca na stronie urzędu miasta w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Ewentualna inwestycja w przyszłym roku.

(jr)

.
 

Komentarze (1)

# Alicja

16.08.2022 09:29

skandal. Od dziś Trzaskowski z Platformą podwyższają opłaty za parkowanie w mieście. Złodzieje i geszefciarze. Opłaty za wynajem lokali komunalnych na bazy dla gejów i narkomanów nadal za półdarmo.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA