REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

inwestycje

 

Zbudowali metro, o drogach zapomnieli? Zacisze czeka na inwestycje

  3 listopada 2022

Zbudowali metro, o drogach zapomnieli? Zacisze czeka na inwestycje
źródło: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

Część mieszkańców Zacisza upatruje w otwarciu stacji metra dodatkowych, wielomilionowych inwestycji związanych z poprawą infrastruktury drogowej w okolicy. Ostatnio o poprawę dojść i dojazdów do nowo otwartej stacji zapytali radni Marta Borczyńska i Marcin Skłodowski.

REKLAMA

- Przy realizacji tak dużej i kosztownej inwestycji, jaką jest budowa metra, konieczne jest zapewnienie jak największej dostępności dla mieszkańców poprzez dobrą komunikację zbiorową, układ drogowy, parkingi, ścieżki rowerowe itp. Niestety mieszkańcy obszaru ulic Jórskiego - Samarytanka - Kościeliska, ale także osoby przemieszczające się z terenu po drugiej stronie ulicy Radzymińskiej będą zmuszeni poruszać się okrężną drogą czyli ulicą Spójni - przekonuje dwójka radnych.

Zbudowali metro pośród domków

Jak zauważają samorządowcy, wejście do stacji metra Zacisze znajdujące się na końcu ulicy Figara będzie wykorzystane tylko przez mieszkańców okolicznych domów.

- W związku z tym prosimy o przedstawienie informacji, jakie prace przygotowawcze zostały wykonane i jakie będą jeszcze przeprowadzone, aby zrealizować budowę dalszej części ulicy Figara w kierunku ulicy Krośniewickiej, jaki jest harmonogram realizacji inwestycji i szacunkowy koszt? - dopytują radni. - Ponadto apelujemy, żeby podjąć rozmowy z właścicielami osiedla Czerwona Jarzębina i inwestorem nowego osiedla Krośniewicka 5 celem wyznaczenia dojścia pieszo-rowerowego do metra dla mieszkańców tej części Zacisza.

Prosimy też o przedstawienie informacji, czy jest możliwe wytyczenie tymczasowego dojścia w śladzie przyszłej ulicy Figara.

Nowe ulice na Zaciszu

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta (SZRM) informuje, że poprawa warunków ruchu drogowego w rejonie Zacisza jest zaplanowana poprzez budowę lub przebudowę Codziennej (na odcinku od ul. Młodzieńczej do ul. Rolanda i Spójni), Figara (na odcinku od ul. Czerwonej Jarzębiny do mostu nad Kanałem Bródnowskim) i Władysława Łokietka (na odcinku od mostu nad Kanałem Bródnowskim do projektowanej ul. Nowo-Trockiej). Przewiduje się budowę jednojezdniowej drogi z dwoma pasami ruchu, po jednym w każdym kierunku. Na Władysława Łokietka (na odcinku od ul. Gilarskiej do Jórskiego) przeanalizowana została możliwość wprowadzenia ruchu jednokierunkowego. Liczba pasów ruchu w rejonie skrzyżowań dostosowana będzie do przewidywanych potrzeb. W ramach zadania powstaną obustronne chodniki dla pieszych oraz jednostronna dwukierunkowa ścieżka rowerowa. Nastąpi też przebudowa skrzyżowań oraz infrastruktury kolidującej z planowaną drogą.

Jeśli chodzi o bezpośrednią okolicę stacji metra Zacisze, to ma zostać wybudowana ścieżka rowerowa na odcinku do skrzyżowania z ul. Czerwonej Jarzębiny. Z kolei na ulicy Figara (do skrzyżowania z ul. Czerwonej Jarzębiny) powstaną obustronne chodniki.

Warszawa planuje inwestycje

Obowiązująca wieloletnia prognoza finansowa miasta przewiduje pieniądze na ciąg ulic Codziennej-Łokietka-Pratulińska do 2024 roku. Jednak z najnowszych informacji SZRM wynika, że rezerwuje ona pieniądze jedynie na wykonanie prac przygotowawczych.

- Przystąpienie do budowy ulicy będzie możliwe po zabezpieczeniu w wieloletniej prognozie finansowej dodatkowych środków na roboty budowlane oraz wypłatę odszkodowań za nieruchomości niezbędne do przejęcia pod inwestycję. Szacowany koszt odszkodowań wynosi ok. 8 mln zł, zaś robót budowlanych ok. 30 mln zł - informuje SZRM.

Obecnie inwestycja posiada decyzję środowiskową oraz opinię geometrii drogi ul. Codziennej, Łokietka i Pratulińskiej. Trwa opracowywanie projektu budowlanego.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA