REKLAMA

Targówek

inwestycje »

 

Trójbój inwestycyjny na stadionie OSiR-u Targówek na ostatniej prostej. Co się zmieni?

  3 listopada 2022

alt='Trójbój inwestycyjny na stadionie OSiR-u Targówek na ostatniej prostej. Co się zmieni?'
OSiR Targówek

Wymieniona bieżnia, nowe lampy ledowe, zadaszenie trybuny stadionu i fotowoltaika na dachu - to nowe inwestycje, które obecnie realizuje dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji na Targówku w kompleksie sportowym przy Łabiszyńskiej 20.

REKLAMA

- Nowe lampy znacząco polepszyły jakość oświetlenia stadionu OSiR Targówek! Z niecierpliwością czekamy, aż sami się o tym przekonacie - ogłosił ośrodek sportu.

Za mocne światło na stadionie?

Niektórzy przekonali się o tym już pierwszego wieczoru. Część mieszkańców narzeka, że nowe oświetlenie jest tak mocne, że aż oślepia kierowców jadących ulicą Łabiszyńską. Basen Polonez: mieszkańcy chcą bezpłatnego pływania i rozbudowy SPA Bezpłatne pływanie i rozbudowa SPA na Bródnie
Budżet obywatelski w ostatnich latach pozwolił pływalni przy Łabiszyńskiej 20 utrzymać standardy nowoczesnych basenów. W tym roku mieszkańcy zdecydowali o jego rozbudowie oraz bezpłatnych wejściówkach w ramach jednego projektu. Co konkretnie się zmieni?

Rozbudowa Domu Kultury "Zacisze" coraz bliżej. "Szklana góra" pozostała niespełnionym marzeniem Rozbudowa Domu Kultury "Zacisze" coraz bliżej
Aż 9 firm jest zainteresowanych rozbudową Domu Kultury "Zacisze" . - Długo wyczekiwany, budzący nadzieje i wizualizujący marzenia - przekonują pracownicy domu kultury. Co się w nim zmieni i co z projektem "szklanej góry", o której mówi się od lat?
Inni z kolei marudzą, że próby oświetlenia mogłyby być robione nieco wcześniej, np. o 18:00, zamiast wtedy, gdy lokatorzy pobliskich bloków układają się już do snu.

Niemniej nowe, ledowe oświetlenie płyty boiska już jest. Jak zapewnia dyrektor OSiR-u Jacek Pużuk, będzie ono dużo bardziej energooszczędne. 250 tys. zł na realizację tej inwestycji udało się pozyskać z samorządu województwa mazowieckiego, który dał 100 tys. zł, oraz z budżetu miasta, które dorzuciło resztę. Co ciekawe, wykonawcę udało się wyłonić dopiero w czwartym przetargu, gdyż wcześniej nie było chętnych.

- Efektywność energetyczna to jedna z wielu zalet oświetlenia LED. Stosując innowacyjne technologie przyczyniamy się do znacznej poprawy stanu środowiska naturalnego - tak dyrektor zachwala inwestycję, która da oświetlenie płyty stadionu na poziomie 300 lumenów. Ale to tylko pierwszy etap zadania o nazwie "Trójbój inwestycyjny" przy Łabiszyńskiej.

Kup bilet

Nowa bieżnia lekkoatletyczna w Warszawie

W drugim etapie "Trójboju inwestycyjnego" wykonano kapitalny remont, a właściwie wymianę bieżni lekkoatletycznej. Celem inwestycji za 600 tys. zł jest poprawa jakości i bezpieczeństwa użytkowników obiektu. W ramach tej kwoty wykonano niezbędne naprawy podłoża i krawężników oraz montaż nowej powierzchni poliuretanowej.

- Podczas modernizacji zadbamy o wszystkie parametry nawierzchni lekkoatletycznych, co znacząco poprawi komfort użytkowania - obiecuje dyrektor Pużuk.

Również tę inwestycję współfinansował samorząd województwa mazowieckiego, który wyłożył połowę kwoty. Drugą dorzuciło miasto.

REKLAMA

Inwestują w tańszy prąd

Ostatnim etapem "Trójboju inwestycyjnego" jest zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej na zadaszeniu jednej z trybun stadionu.

- Stosując innowacyjne technologie przyczyniamy się do znacznej poprawy stanu środowiska naturalnego. Dzięki nowemu oświetleniu LED i nowej instalacji fotowoltaicznej zmniejszymy nasze roczne zakupy energii elektrycznej o ok. 20% - informuje dyrektor Pużuk.

Jak nam zdradza, wydatki na energię elektryczną w kompleksie przy Łabiszyńskiej 20 co miesiąc pochłaniały do tej pory około 100 tys. zł. Lwią część z tego pożera pływalnia. Nowością będzie zadaszenie jednej z trybun. Dzięki temu kibice i sportowcy będą mogli w deszczową pogodę skryć się pod dachem.

- Nasz ośrodek od 2018 roku pozyskuje prąd z energii słonecznej. Jesteśmy jednym z liderów wśród miejskich instytucji, do dziś wyprodukowaliśmy ponad 353 MWh, co zapobiegło ponad 300 ton emisji CO2 - zachwala dyrektor Pużuk.

Całkowita wartość zadania to 909 tys. zł i tutaj miasto było darczyńcą całej inwestycji, która ma się zakończyć pod koniec roku.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break