REKLAMA

Bielany

samorząd »

 

Pietruczuk zwycięzcą. Sukces pod znakiem propagandy i cenzury

  9 kwietnia 2024

alt='Pietruczuk zwycięzcą. Sukces pod znakiem propagandy i cenzury'
źródło: Facebook/Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany

Znamy już wyniki wyborów na Bielanach. Wszystko wskazuje na to, że Grzegorz Pietruczuk ponownie zostanie burmistrzem.

REKLAMA

Na Bielanach w każdym z pięciu okręgów można było wywalczyć po pięć mandatów do rady dzielnicy.

Stowarzyszenie Razem dla Bielan uzyskało w niedzielnych wyborach ponad 40% wszystkich głosów (blisko 23 tysiące), druga Koalicja Obywatelska (która do tej pory współrządziła na Bielanach) cieszy się ponad 34-procentowym zaufaniem (19,6 tys. głosów). Bielany przez różowe okulary. Burmistrz i jego ocenzurowana gazeta Burmistrz Bielan i jego ocenzurowana gazeta
300 tysięcy złotych - tyle w tym roku kosztować będzie sam druk i kolportaż wydawanej przez Urząd Dzielnicy Bielany gazety "Nasze Bielany". W porównaniu z zeszłym rokiem koszty bardzo wzrosły, głównie z powodu ogromnego skoku cen papieru. Burmistrz Grzegorz Pietruczuk ani myśli oszczędzać.

Burmistrz Bielan w samych superlatywach. Krytyczne komentarze znikają Burmistrz Bielan i jego ocenzurowany Facebook
Referat promocji w bielańskim urzędzie to mała agencja prasowa i marketingowa. Ręce wszystkich pracowników skierowane są do pracy na rzecz promowania burmistrza w internecie. - Grzegorz Pietruczuk żyje tylko Facebookiem, komentarzami, fotkami i lajkami. Nic więc dziwnego, że otoczył się grupą wiernych pracowników, poświęcających cały czas na budowę jego wizerunku. I cenzurujących nieprzychylne komentarze - mówi nam jeden z radnych.
Trzecie Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 12,5 tys. głosów, co stanowi ponad 22% wszystkich oddanych głosów. Bardzo słaby, wręcz marginalny wynik osiągnęła Trzecia Droga Szymona Hołowni - raptem 3 procent wszystkich wyborców (1,9 tysiąca głosów).

Wynik niedzielnych wyborów oznacza, że rządzący dzielnicą Grzegorz Pietruczuk, tak jak w poprzedniej kadencji, będzie musiał podzielić się władzą z Koalicją Obywatelską. Dla ekipy "lokalsów", w szczególności dla samego Pietruczuka, jest to małżeństwo z rozsądku. Choć teoretycznie burmistrz ma zdolność koalicyjną z PiS-em, to jednak jest mało prawdopodobne, aby zdecydował się na taki ruch, pomimo wyjątkowo trudnej współpracy z PO. Straciłby m.in. nieźle płatną "fuchę" w radzie nadzorczej Szybkiej Kolei Miejskiej.

Nowy skład Rady Dzielnicy Bielany

W okręgu nr 1 mandaty uzyskali: Mariusz Szczepański (PiS - 14% głosów), Daniel Pieniek (KO - 10,9%), Małgorzata Szwed (KO - 16,9%), Ewa Turek (Razem dla Bielan - 15,5%), Weronika Sarnowska (Razem dla Bielan - 6%).

W okręgu nr 2: Sławomir Umiński (PiS - 11,4%), Natalia Krupa (KO - 9%), Grzegorz Pietruczuk (Razem dla Bielan - 25,8%), Monika Szadkowska (Razem dla Bielan - 7,6%), Piotr Walas (Razem dla Bielan - 4,8%).

W okręgu nr 3: Karolina Dłuska (PiS - 14,7%), Ilona Popławska (KO - 18,3%), Anna Neska (KO - 7,4%), Krystian Lisiak (Razem dla Bielan - 22,8%) i Marcin Włodarczyk (Razem dla Bielan - 4,4%).

W okręgu nr 4: Jacek Jeżewski (PiS - 13,3%), Piotr Ślaski (KO - 7,4%), Aleksandra Szymańczyk (KO - 8,2%), Włodzimierz Piątkowski (Razem dla Bielan - 10,4%), Agnieszka Gola (Razem dla Bielan - 11,6%).

W okręgu nr 5: Stefan Kulesza (PiS - 14,5%), Maciej Chmielewski (KO - 11,6%), Joanna Radziejewska (KO - 10,9%), Iwona Walentynowicz (Razem dla Bielan - 12,6%) i Radosław Sroczyński (Razem dla Bielan - 9,6%).

Zapraszamy na zakupy

Co teraz?

Wybór burmistrza dokonany zostanie przez nowo powstałą radę dzielnicy w tajnym głosowaniu, po uzyskaniu bezwzględnej większości głosów. Pozostali członkowie zarządu wybierani są na wniosek burmistrza zwykłą większością głosów. Jeżeli w ciągu 30 dni od dnia pierwszego posiedzenia rady dzielnicy zarząd nie zostanie wybrany, wówczas prawo to przechodzi na prezydenta Warszawy, który nie później niż w ciągu 14 dni powołuje zarząd, w tym burmistrza.

Naturalnym kandydatem na burmistrza jest Grzegorz Pietruczuk. Nie jest jasne, czy dotychczasowy zastępca Włodzimierz Piątkowski będzie nadal chciał pełnić tę funkcję. Mówi krótko: - Nie z tymi ludźmi z Platformy Obywatelskiej. PO musi dać do zarządu osoby, z którymi da się normalnie współpracować.

- Przynajmniej miesiąc zajmą nam teraz rozmowy z potencjalnymi koalicjantami, zebranie się nowej rady dzielnicy i finalnie wybranie nowego zarządu dzielnicy - komentuje na Facebooku Grzegorz Pietruczuk.

Negocjacje nie będą łatwe, bo PO zarzuca z kolei Pietruczukowi stworzenie machiny propagandowej i cenzury rodem z PRL. - Nie jest tajemnicą, że tylko dzięki temu wygrał wybory, ale to będzie jego ostatnia kadencja - komentuje jedna z radnych Koalicji Obywatelskiej.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze (20)

# Bil

09.04.2024 12:37

Pogonić PiSowców !

# Nie czytajcie tych bzdur

09.04.2024 18:48

Mierny dziennikarzyno od siedmiu boleści co napisałeś ten artykuł. Takich jak Ty to należy w kryminale zamykać za pisanie kłamstw. Burmistrz był szykanowany, prześladowany, hejtowany, atakowany, stalkingowany. Złożył zawiadomienia na policję i do prokuratury. Czemu nie napiszesz anonimowo dziennikarku prawdy? Komunistyczne metody rodem z bezpieki to były wobec Burmistrza i jego bliskich. Narzeczona Burmistrza nie mająca nic wspólnego z polityką była szykanowana, nawet 80 letnia jego Matka. To była bardzo brutalna kampania naznaczona stalkingiem wobec Burmistrza i jego bliskich. Ktoś anonimowo sobie smaruje niskich lotów artykuł. Miej odwagę podpisać się z Imienia i Nazwiska ćwoku pod artykułem co wysmarowałeś.Dziennikarz co napisał ten artykuł to totalny imbecyl co pomawia Burmistrza.

# Brawo Razem dla Bielan.

09.04.2024 22:59

Mają ból zupy...
Popieram post wyżej. Gratulacje dla całej ekipy Razem dla Bielan.
Dziennikarzyno zobacz jak zmanipulowane były wybory 2020 gdzie cała propagandowa machina była wymierzona przeciwko Trzaskowskiemu.
Także poluzuj gacie...

REKLAMA

# Kolo

10.04.2024 00:11

Czy ktoś może podać namiary na stację benzynowa, gdzie można zatankować po 5,19 zł za litr. Wczoraj szukałem cały dzień i nie znalazłem, a jeżdżę już na oparach. Musi być gdzieś taka stacja, bo przecież władza obiecała paliwo po 5;19 zł, a skoro władza tak obiecała to władzy trzeba wierzyc i z uśmiechem popierać, tak po europejsku. Poza tym czy ktoś wie, kiefy wchodzi kwota 60 tys wolna od podatku oraz kredyt mieszkaniowy 0 proc. Chce taki kredyt lub tanie mieszkanie, które władza też obiecała. A skoro były to wyborcze obietnice, to oczywiście będą zrealizowane. Moja kuzynka studentka też czeka na obiecany akademik za 1 zł - może będzie od 1 maja z okazji tego robotniczego święta lub na 22 lipca jak to bywało za PRL. Co do taniego mieszkania to nie mam wielkich wymagań - wystarczy że 100 m kw gdzieś przy lesie Bielańskim, tak żeby był ładny widok. Czekam też na pozostałe 97 konkretów ze 100 obiecanych. I już trochę zaczynam się niecierpliwić. Najpilniejsza sprawa to jednak ta benzyna po 5,19 zł bo już na rezerwie jadę. Podajcie adres tej stacji to pojadę zatankować po tej państwowej cenie.

# Kleks w Majtkach.

10.04.2024 07:17

@Kolo przestań farnazonić. A ja czekam na milion aut elektrycznych, 100.000 mieszkań.oraz realizację piątki dla zwierząt. A jeszcze obiecali drugą Bawarię i podobno młodzi z zagranicy wracali taki jest tutaj dostatek.
Jak jeździsz na oparach to zamień na auto elektryczne obiecane przez Pinokia.

# annis

10.04.2024 08:30

Pomijając kwestię cenzury to mam pytanie co takiego szczególnego zrobił burmistrz P i jego RdB, że zasłużył sobie na takie poparcie, bo moim zdaniem przez ostatnie 5 lat nic szczególnego na Bielanach sie nie wydarzyło.

REKLAMA

# Kolo

10.04.2024 09:38

Nie chce elektrycznego bo tym dziadostwem można sobie co najwyżej dookoła osiedla pojeździć. Nie uznaje tych wynalazków dla frajerów. Niech sobie sami kupują ten złom. Ciekawe dkaczego prawie nikt tego nie chce. Ja chcę realizacji obietnic wyborczych jako wyborca tej władzy i benzyny po 5,19 zł za litr. Podobno wystarczy jeden szybki ruch i może być taka cena. Chce tez tanie mieszkanie odpowiednie dla moich potrzeb lub kredyt 0 proc. Ponawiam błagalną prośbę - podajcie adres stacji gdzie można zatankować po obiecanej rządowej cenie 5,19 zł. I jeszcze pytanie, od kiedy będzie ten tani prąd bo też były takie obietnice. Może "rzucą" to wszystko na robotnicze święto 1 Maja i ogłoszą na centralnych obchodach podczas pochodu. A ja sie niepokoje i nie chce tak długo czekać. Mój kot też odczuwa już drożyznę i jest niespokojny. Jak żyć, ludzie jak tu żyć.

# Kleks w Majtkach.

10.04.2024 10:27

@Kolo trochę pomieszały Ci się wybory. To wybory samorządowe a nie parlamentarne 15.X.
Jak nie stać Cię na benzynę to przerób swojego złoma na LPG lub zamień na rower.
Pamiętaj żeby przelać kasę na Rydzyka.

# Kolo

10.04.2024 11:48

Wybory może inne, tylko jakimś dziwnym trafem "twarze" i szyldy te same. Poza tym "tamte" wybory były niedawno - zatem czekamy na realizacje "tamtych" obietnic w tym momencie. Na realizację "obecnych" obietnic mamy jeszcze czas. Na początek niech będzie ta benzyna po gwarantowanej cenie rządowej 5,19 zł. Podobno potrzebny jest tylko jeden prosty ruch i sprawa będzie załatwiona. Zatem już prostszego zadania nie ma. Jeden ruch i kolejna obietnica załatwiona. W czym jest problem - wystarczy wskazać stacja, gdzie będzie gwarantowana rządowa cena. To jest w obietnicach wyborczych a zatem ma walor przyrzeczenia publicznego. Czekamy...

REKLAMA

# Kleks w Majtkach

10.04.2024 17:20

@Kolo a czy sprowadzono już wrak ?
To dobre pytanie.
Podobno jeden doszedł już do prawdy czy dochodził będzie przez kolejne 14 lat ?
Może do nich zwrócisz się z zapytaniem skoro tak pilnujesz terminów.

# Kolo

10.04.2024 21:57

Słusznie. Niemniej jednak zacznijmy od rzeczy drobnych i najprostszych do zrobienia czyli od benzyny po 5,19 zł. Resztę też trzeba będzie w kolejności rozliczyć. Małymi krokami.

# chomik

10.04.2024 21:57

Wraku nie ma bo "nasz człowiek w Warszawie" od początku grał na uwalenie śledztwa. A Kaczor liczył na wsparcie Amerykanów w temacie ale niestety się przeliczył.
Co do wyniku na Bielanach to pewnie będzie koalicyjne status quo. Każda inna kombinacja to narażanie się Trzaskowskiemu no i koniec synekury pana burmistrza...

REKLAMA

# Kleks w Majtkach

10.04.2024 23:25

Prezydent Rzeczypospolitej Polski Rafał Trzaskowski 2025
....skopiować i zapamiętać.

# Kolo

11.04.2024 10:11

Nie będzie inwestycji, nie będzie rozwoju, nie będzie niczego. Trzeba zlikwidować wszystko, wszystko zlikwidować. Bo w dumie po co nam jakies tam inwestycje, skoro sa w Berlinie. I ta parafraza z naszych wielkich klasykow niech dumnie wybrzmiewa w naszych sercach i skutecznie zapładnia nasze umysły. Wzniesmy okrzyk - niech nam żyją. A co do benzyny po 5,19 zł to udało się i samochód jest zaatakowany pod korek. Szwagier miał jeszcze w kanistrze zapas sprzed COVID-u i sprzedał po rządowej cenie 5,19 zł. Zatem prawdę głosi nasza władza, można kupić benzynę po 5,19 zł. Kolejny konkret załatwiony. A to, że dzięki szwagrowi, to nieistotny szczegół.

# Kleks w Majtkach

12.04.2024 10:46

#Kolo przestań bredzić w kółko to samo.
Ja się pytam gdzie jest wrak. Doszedł już załupieżony dziadzio do prawdy czy jeszcze nie ??

REKLAMA

# Kolo

12.04.2024 23:18

Dwa wraki stały przy Doryckiej ale chyba zostały odholowane w związku z remontem ulicy. Teraz menele nie mają gdzie robić schadzek. Przeniosą się na wolumen zapewne. Co do benzyny po 5,19 zł czyli po cenie rządowej, to dzięki szwagrowi władza może pochwalić się sukcesem. Tak, słuszna linię ma nasza władza. Teraz szukam oddziału banku, gdzie dają kredyty 0 proc. Może ktoś ma namiary?

# Aldona

13.04.2024 11:22

Twój Szwagier to też taki Janusz jak ty którego nie stać na benzynę ??

# Kolo

14.04.2024 14:12

Pogadamy od 1 lipca, jak uśmiechnięta i europejska koalicja przywali Ci taryfę na energię elektryczną o 80 proc. I nie chodzi tu że średnio miesięcznie rachunki wzrosną o około 100 zł bo to mały pikuś, ale splajtuja usługi i sporą część przemysłu będzie niekonkurencyjna. To spowoduje fale bankructw i kolejne następstwa. Ceny nośników energii to kwestia konkurencyjności gospodarki w wymiarze mikro i makro. A to dopiero początek. Ale skoro ludziom to odpowiada to niech mają problem. To jakiś syndrom sztokholmski w nowym wydaniu. Sprawa do badania na prace naukowe. Ciągle te same twarze, jak kiedyś za PRL w biurze politycznym czy radzie państwa. Twarze były te same i zamienialy się tylko stolkami. Nic się nie zmieniło.

REKLAMA

# Kleks w Majtkach

14.04.2024 21:51

@Kolo marudzisz jak smerf maruda. Otwórz okno, przewietrz się. A tego parcha na benzynę sprzedaj skoro cie nie stać na paliwo. W zimę pewnie jeździsz na letnich oponach..

# tankujacy

02.05.2024 12:34

Ja też nie znalazłem paliwa po 5,19! Liczyłem że na 1 maja 2024 spełnią się obietnice . Mimo promocji na Orlenie .. nie ma PB 95 po 5.19. prawdę mowią że "kolor" Lisa jest Fałszywy !
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe