REKLAMA

Bielany

komunikacja »

 

Autobus do Palmir rusza po zimowej przerwie

  5 kwietnia 2024

alt='Autobus do Palmir rusza po zimowej przerwie'
źródło: Warszawski Transport Publiczny

Po zimowej przerwie 6 kwietnia ruszają autobusy sezonowej linii 800. Kursują w każdy weekend z węzła komunikacyjnego Młociny do cmentarza i muzeum w Palmirach.

REKLAMA

Przejazd autobusem linii 800 to doskonały pomysł na weekendową wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego oraz muzeum i miejsca pamięci w Palmirach. Zobaczyć tam można wystawę poświęconą niemieckim egzekucjom na terenie Puszczy Kampinoskiej w latach 1939-43 oraz walkom na tym obszarze podczas II wojny światowej. W czasie powstania warszawskiego zlokalizowany był tu kilkutysięczny obóz Armii Krajowej. Na cmentarzu w Palmirach spoczywają m.in. lekkoatleta Janusz Kusociński i marszałek Sejmu Maciej Rataj.

Z Młocin do muzeum w Palmirach

Muzeum w Palmirach znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie końcowego przystanku autobusów linii 800, które już od 6 kwietnia, w weekendy i święta (z wyjątkiem 15 sierpnia), aż do końca października będą łączyły Kampinos z Młocinami. Wizytę w muzeum można połączyć ze spacerem i do domu wrócić również komunikacją miejską. Krótsza trasa prowadzi czarnym szlakiem przez ścieżkę dydaktyczną do Karczmiska i do Truskawia, skąd odjeżdżają autobusy linii 210. Można również dojść niebieskim szlakiem do Pociechy, a następnie zielonym - przez uroczysko Na Miny - do Dziekanowa Leśnego, gdzie z kolei zatrzymują się autobusy linii 150. 800-tką z Metra Młociny do przystanku Palmiry Muzeum powinniśmy dojechać w 32 minuty, zaś sam autobus tej linii kursuje co około 1,5 godziny.

JR

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024