REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0
Białołęka

kronika policyjna »

 

Włamania do aut pod szkołami. "Zacznijcie myśleć"

  14 lutego 2019

alt='Włamania do aut pod szkołami. "Zacznijcie myśleć"'

Policja z Białołęki apeluje do rodziców o rozwagę. Na parkingach pod żłobkami, przedszkolami i szkołami doszło do licznych włamań do samochodów.

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

- Przy ul. Mochtyńskiej na parkingu pod żłobkiem włamano się do mojego auta, wybito przednia szybę po stronie kierowcy i skradziono torebkę ze wszystkimi dokumentami oraz torbę z laptopem, którą zostawiłam po stronie pasażera. Przy żłobku są dwie kamery skierowane na parking, co nie odstraszyło w żaden sposób złodziei. Mieszkańcy chcą więcej rond na Zielonej Białołęce Mieszkańcy chcą więcej rond na Zielonej Białołęce Część kierowców ze wschodniej Białołęki uważa, że na wielu skrzyżowaniach powinny pojawić się ronda, które upłynniłyby ruch i zapewniły większe bezpieczeństwo. O które lokalizacje chodzi i czy takie inwestycje mają szansę na realizację w najbliższym czasie? Przybyła na miejsce policja powiedziała, że tego typu włamania to ostatnio plaga w tej okolicy - napisała na facebookowej grupie "Zielona Białołęka - Platforma Sąsiedzka" pani Karolina.

"Kobiety zacznijcie myśleć"

Nieroztropność pani Karoliny od razu skomentowali internauci. - Niestety takie zachowanie to zachęta dla drobnych złodziei. Szkoda, że cenne przedmioty nie są chowane do bagażnika, jak zaleca policja - komentuje pan Mieczysław. - To kolejna taka historia, kobiety zacznijcie myśleć - komentuje inny mieszkaniec. - To nie pani Karoliny zachowanie wymaga tutaj głupich komentarzy, tylko złodzieja, który wyciągnął łapy po cudzą rzecz. A i płeć nie ma tutaj nic do rzeczy. Idąc po dziecko i jego rzeczy, raczej braknie ręki na laptop i torebkę - przekonuje pani Aneta.

Wstąp do księgarni

Trzy włamania w jeden dzień

- Przynajmniej dwa razy w tygodniu na forum Białołęki lub Marek pojawia się podobna informacja. Ktoś znalazł sobie łatwy sposób na "zarobek" - komentuje pani Marta. Policja potwierdza niepokojące statystyki. - Tuż przed feriami doszło do trzech włamań do samochodów na terenie Zielonej Białołęki, zaparkowanych przy placówkach oświatowych. Sposób działania wskazuje na jednego sprawcę, który przemieszcza się pomiędzy placówkami w godzinach popołudniowych. Ustalenia w tych sprawach nadal trwają - informuje podkomisarz Paulina Onyszko.

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 2olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 0

"Moda" na Białołękę

- Należy podkreślić, że tego typu włamania nie są nowością w Warszawie. Sprawcy wykorzystują pośpiech i nieuwagę rodziców odprowadzających do szkoły w godzinach porannych dzieci bądź odbierających je w godzinach popołudniowych. Na tego typu zdarzenia narażeni są kierowcy pozostawiający w pojazdach w widocznych miejscach torebki, laptopy, telefony czy inne wartościowe przedmioty. Czasami pojazdy nie są przez pokrzywdzonych w ogóle zamykane - mówi podkom. Paulina Onyszko.

Jak się dowiedzieliśmy, na Białołęce w poprzednich latach nie odnotowano większego problemu z takimi zdarzeniami. Kradzieże z włamaniem do pojazdów występowały u nas bardzo rzadko.

(DB)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida angielski 2olowkowa kraina swiatowida angielski 0

Komentarze (4)

# Ręce obcinać

16.02.2019 14:15

Baby naoglądały się amerykańskich filmów i w swej naiwności myślą, że u nas też można zostawiać rzeczy na wierzchu w otwartym samochodzie.

# baba

18.02.2019 15:05

a chłopy myślą, że tylko baby zostawiają rzeczy na widoku w samochodzie

# Rafał

21.02.2019 11:54

Okradziono Was ??? Zróbcie ZASADZKĘ na złodzieja !
Zostawcie auto z laptopem na wierzchu i OTWARTYNMI DRZWIAMI, aby NIE wybił Wam szyby.
Zaczjcie sie w pobliżu z kilkoma osobami, ROZSTAWIONYMI WOKÓŁ tak aby otoczyc złodzieja gdy bedzie uciekał ze zdobyczą.
A ze szkoły / przedszkola niech ktos NAGRYWA całe zajście.
JAKI TO PROBLEM ???
macie fejsbuki, znajomych, to zamiast siedzieć przy piwie i gledzic - ZRÓBCIE ZASADZKĘ na ZŁODZIEJA !
To MEGA proste i skuteczne, aby wyeliminować z otoczeni PASOŻYTA.

REKLAMA

norblin 02 2norblin 02 0

 Pani Wiosna

24.05.2019 23:20

Każdy ksiądz pedofil powinien siedzieć w więzieniu, a nie na parafii! #wiosna @wiosnabiedronia @KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

autoreklama tustolica 3autoreklama tustolica 0
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

biedronka 050 1biedronka 050 2biedronka 050 0

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

olowkowa rekrutacja trwa 2olowkowa rekrutacja trwa 0

REKLAMA

sporteum polkolonie 2sporteum polkolonie 0

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 3refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

Tech Research Studies 1Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA