REKLAMA

Wola

inwestycje

 

Wiceprezydent nie pomógł mieszkańcóm. Przebudowa Obozowej bez zmian

  9 września 2014

Wiceprezydent nie pomógł mieszkańcóm. Przebudowa Obozowej bez zmian

Tramwaje Warszawskie nie przejęły się sprzeciwami radnych i części mieszkańców Woli i praktycznie nie zmieniły krytykowanego projektu przebudowy ul. Obozowej. Projekt trafił do miejskiego inżyniera ruchu i czeka na ostateczną akceptację.

REKLAMA

Kością niezgody od początku była planowana likwidacja lewoskrętów (zwłaszcza tego w Magistracką) oraz wydzielone pasy dla ruchu rowerowego, które - według radnych - mają bardzo utrudnić ruch. Zastrzeżenia budzi też brak tzw. pasa życia umożliwiającego poruszanie się pojazdom uprzywilejowanym oraz likwidacja miejsc parkingowych. Obozowa - czy kompromis jest możliwy? Mieszkańcy: projekt jest zły Obozowa - czy kompromis jest możliwy? Mieszkańcy: projekt jest zły
Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz przyjechał na Wolę i spotkał się z mieszkańcami. Tematem była planowana przez Tramwaje Warszawskie przebudowa ul. Obozowej, której projekt bardzo się nie spodobał. - Spróbujemy wypracować kompromis - obiecał Wojciechowicz.
- My proponujemy, żeby ścieżki rowerowe poprowadzić wzdłuż lasku na Kole i przy ul. Czorsztyńskiej. Nie skomplikuje to ruchu na Obozowej, a będzie zdrowo i ekologicznie - dowodzi radny Marek Bojanowicz. Jego zdaniem zwężenie pasa drogowego ograniczy przepustowość ruchu, wprowadzenie pasów rowerowych na Obozowej nie jest niczym uzasadnione - nie łączą się one z innymi trasami rowerowymi. Poza tym zmiana organizacji ruchu na ul. Ożarowskiej spowoduje wzrost natężenia ruchu w tym rejonie.

Nowe pomysły

Na początku czerwca do protestujących mieszkańców przyjechał nawet wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz. Po analizie zaproponował Tramwajom Warszawskim korekty do pierwotnego planu. Nowym pomysłem było wybudowanie ronda na skrzyżowaniu ulic Księcia Janusza z Obozową. Pasy rowerowe miałyby prowadzić do Alei Prymasa Tysiąclecia, na wysokości bazaru na Kole powstałoby przejście z sygnalizacją świetlną. Przy rondzie należałoby wybudować zatoki autobusowe, zostałby wprowadzony zakaz lewoskrętu z Dalibora w Obozową. Do inżyniera ruchu został skierowany projekt stałej organizacji ruchu z rozwiązaniem pierwotnym bez lewoskrętu w Magistracką oraz rozwiązanie wariantowe z wydzielonym pasem do lewoskrętu w ul. Magistracką, bez utrzymania pasa dla rowerów na odcinku z lewoskrętem. Na skrzyżowaniu z Magistracką miałby być dopuszczalny skręt w lewo dla jadących do centrum miasta, a niedopuszczalny dla jadących w kierunku Bemowa. Zlikwidowany zostałby także przystanek tramwajowy przy Magistrackiej.

Tramwaje Warszawskie zapoznały się z uwagami, po czym... praktycznie niczego nie zmieniły w pierwotnym projekcie. W piśmie skierowanym do władz dzielnicy Wola napisano m.in.:

"Do inżyniera ruchu został skierowany projekt stałej organizacji ruchu z rozwiązaniem pierwotnym bez lewoskrętu w Magistracką oraz rozwiązanie wariantowe z wydzielonym pasem do lewoskrętu w ul. Magistracką, bez utrzymania pasa dla rowerów na odcinku z lewoskrętem. Plan został uzupełniony o kolejne rozwiązanie skrzyżowania Obozowej z Magistracką - wariant z wydzielonym pasem do lewoskrętu w Magistracką przy jednoczesnym utrzymaniu pasa dla rowerów na skrzyżowaniu. W obu wariantach uzasadnione było usunięcie przejścia dla pieszych w ul. Obozowej po wschodniej stronie skrzyżowania. Projekty radnych nie zostały uwzględnione".

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, decyzja dotycząca wyboru jednego z wariantów nie została jeszcze podjęta.

mac

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (7)

# optymalizator

11.09.2014 19:12

Brawo! Tramwaje Warszawskie nie ugięły się lobby samochodowemu i większość ludzi szybciej dojedzie do centrum.

# adamb

13.09.2014 16:45

ja też uważam że dobrze się stało że zostanie pierwotny wariant ograniczający ruch na Obozowe! to jest naprawdę dobra decyzja! to nie mieszkańcy domagali się zmian ale bezkrytyczni miłośnicy czterech kółek który za nic mają mieszkańców którym jeżdżą po głowach całą dobę! poszerzenie Obozowej tak jak by co poniektórzy chcieli skończyłoby się zrobieniem z Obozowej trasy przelotowej na Bemowo! już jest a byłoby znacznie gorzej!

# Ńik

14.09.2014 03:48

A ludziom, których trzeba dowieźć do lekarza samochdem, bo karetka zajęta albo przypadek za lekki, w kolejnym miejscu potencjalnie wiatr w oczy...

REKLAMA

# jajo

15.09.2014 10:41

dobra dobra, zobaczymy jaki będzie zachwyt przy budowie metra na górczewskiej

# hehehe

29.09.2014 13:32

Hahaha, no i super. A pan Bojanowicz, posiadacz kilku samochodów, niech sobie zasuwa po własnej okolicy, hałasuje i psuje powietrze :)

# szpenio1488

11.10.2014 12:53

mieszkam na prymasa i brak lewoskretu w magistracką to debilizm

REKLAMA

# MarekM

27.11.2014 20:59

Panie Wojciechowicz, pana i panskie zamiary obserwujemy z Niemiec, Belgii, Hollandii i Anglii - jestesmy za tym, aby nasi rodzice mieli nadal swoje przystanki tramwajowe. O panskich cudach bedziem tu u nas pisac i obsmarowywac- prosze sie nie martwic- to jest jak w Banku!!!
Byli Warszawiacy w Polonii zagranicznej
więcej na forum

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy