REKLAMA

Wola

komunikacja »

 

Będziemy mieć nowe stacje SKM-ki. Za osiem lat

  21 listopada 2014

alt='Będziemy mieć nowe stacje SKM-ki. Za osiem lat'

Szykuje się ogromna przebudowa warszawskiego węzła kolejowego. Do 2022 r. powstanie m.in. stacja przy Obozowej. Dworzec Główny czeka reaktywacja.

REKLAMA

W 2019 r. na daleką Wolę dojedziemy metrem, a maksymalnie trzy lata później dostaniemy jeszcze dodatkowe stacje SKM-ki. Na linii kolejowej z Dworca Zachodniego do Gdańskiego wybudowana zostanie stacja Obozowa, na której zatrzymywać się będą SKM-ki do Legionowa i pociągi Kolei Mazowieckich np. do Nasielska. W drodze z Koła na Żoliborz nie będzie już trzeba korzystać z tramwajów, okrążających olbrzymie cmentarze - jazda na Dworzec Gdański zajmie kilka minut. Przy okazji warto byłoby poprzesuwać przystanki na Obozowej, tak by powstała wygodna przesiadka. Obecnie przystanki Wawrzyszewska i Majakowskiego są zdecydowanie za daleko od linii kolejowej.

Reaktywacja czeka także leżący na granicy Woli i Śródmieścia Dworzec Główny, z którego wkrótce wyprowadzi się Muzeum Kolejnictwa. Reaktywacja czeka także leżący na granicy Woli i Śródmieścia Dworzec Główny, z którego wkrótce wyprowadzi się Muzeum Kolejnictwa. Na razie nie wiadomo, jakie linie będą tamtędy kursować, ale od lat mówiło się o uruchomieniu linii obwodowej przez dworce: Zachodni, Główny, Śródmieście, Stadion i Wschodni. Brakuje jednak połączenia między stacją Kasprzaka a Dworcem Głównym i na razie nie wiadomo, czy ono powstanie.

W planach jest również stacja na granicy Woli z Żoliborzem, przy Powązkowskiej. Będzie to inwestycja głównie dla mieszkańców nowych osiedli na Żoliborzu Południowym.

Wszystkie inwestycje w SKM-kę będą w sumie kosztować aż 25 mld zł. Warszawa wyda 11 mld, PKP Polskie Linie Kolejowe - 8 mld, PKP S.A. - 6 mld.

DG

 

Czytaj na ten temat

Komentarze (3)

# AKO

25.11.2014 18:39

A co wybudują na Pradze lub w Wawrze - jak zwykle nic

# Jacek

30.11.2014 12:17

Moim zdaniem szczerze mówiąć SKM jedzie szybciej niż tramwaj. Pozdrawiam.

# ujek

09.12.2014 20:21

Jak zobaczę PKP Powązkowska i wsiądę do SKMki to uwierzę.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA