REKLAMA

Wola

inwestycje

 

Obozowa - czy kompromis jest możliwy? Mieszkańcy: projekt jest zły

  9 czerwca 2014

Obozowa - czy kompromis jest możliwy? Mieszkańcy: projekt jest zły
Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz nie miał łatwo z mieszkańcami Koła.

Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz przyjechał na Wolę i spotkał się z mieszkańcami. Tematem była planowana przez Tramwaje Warszawskie przebudowa ul. Obozowej, której projekt bardzo się nie spodobał. - Spróbujemy wypracować kompromis - obiecał Wojciechowicz.

REKLAMA

Na spotkanie przy hali sportowej "Koło" (rozpoczęte wspólnym spacerem wzdłuż Obozowej) przybyło około stu mieszkańców (chociaż był dzień powszedni i godz. 14) plus kilku radnych, którym szczególnie zależało na rozwiązaniu akurat tego problemu. Kością niezgody są planowane ścieżki rowerowe, a przede wszystkim wyeliminowanie lewoskrętów, ze szczególnym uwzględnieniem ul. Przebudowa Obozowej. Zły projekt "jedynie słusznych dogmatów" Przebudowa Obozowej. Zły projekt "jedynie słusznych dogmatów"
Z wielkim zdziwieniem przyjmuję komentarze o blamażu i kompromitacji radnych dzielnicy Wola, po naszych zastrzeżeniach dotyczących projektu przebudowy ulicy Obozowej.
Magistrackiej, co mieszkającym tam ludziom ma przysporzyć kłopotów. Wiele osób nie zgadza się także na likwidację miejsc parkingowych.

- Proponujemy, żeby ścieżki poprowadzić na przykład wzdłuż lasku na Kole i przy ul. Czorsztyńskiej. Nie skomplikuje to ruchu na Obozowej, a będzie zdrowo i ekologicznie - proponował radny dzielnicy Marek Bojanowicz. On z planowaną przebudową walczy najaktywniej. Zwraca uwagę także na inne niedogodności - np. to, że zlikwidowany ma być przystanek na Magistrackiej, a przystanki przy Deotymy i Prymasa Tysiąclecia zostaną przeniesione. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa. Chcemy, żeby powstały perony, tak jak to jest w innych częściach miasta, abyście państwo nie wysiadali z wagonów bezpośrednio na ulicę - mówił przedstawiciel Tramwajów Warszawskich.

Jego propozycje i głosy mieszkańców próbował kontrować przedstawiciel Tramwajów Warszawskich, które są odpowiedzialne za tę inwestycję. - Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa. Chcemy, żeby powstały perony, tak jak to jest w innych częściach miasta, abyście państwo nie wysiadali z wagonów bezpośrednio na ulicę. Chcemy poprawić prędkość tramwajów i zmniejszyć szkodliwość dla środowiska poprzez zmniejszenie hałasu. Torowisko na płycie betonowej zamierzamy zastąpić trawiastym. Chcemy podzielić się tą inwestycją z Zarządem Dróg Miejskich, który zadbałby o modernizację chodników. Obecnie Obozowa prowadzi w dwóch kierunkach po obu stronach torów. Na każdej z jezdni mieszczą się obok siebie po dwa samochody, ale brakuje wydzielonych pasów. Zamierzamy wprowadzić jeden pas, a drugi przeznaczyć na drogę dla rowerów. Wszystkie przejścia miałyby sygnalizację świetlną. Wykonamy nowy przystanek przy bazarze na Kole. Chcemy uwzględnić potrzeby ruchu lokalnego, ale nasze analizy wykazały, że przy planowanych zmianach lewoskręty się nie zmieszczą - przekonywał zebranych.

Ci jednak nie dali się przekonać. - Nikt z nami nie rozmawiał! Nie było żadnych konsultacji. Proszę zobaczyć, co ludzie o tym sądzą. Moja matka pracowała przed wojną w zarządzie dróg i nie do pomyślenia było, żeby przed przeprowadzeniem jakiejś inwestycji nie zapytano mieszkańców - burzył się starszy pan, mający poparcie zgromadzonych.

Tramwaje nie chcą zmieniać planów, ale władze miasta proponują kompromis. - Pan prezydent zgodził się, że możliwy jest wariant alternatywny z pozostawieniem lewoskrętów w Magistracką i Ciołka. W Deotymy już nie. Ta ulica była niedawno przebudowywana i jest do niej dobry dojazd od Górczewskiej. Zlikwidowany przystanek zostanie przeniesiony, maksymalnie blisko Prymasa Tysiąclecia. Coś za coś. Proponowaliśmy też, żeby torowisko zostało skonstruowane tak, by były tam tzw. "pasy życia" umożliwiające dojazd karetkom lub samochodom straży pożarnej. Tak jak to jest na ul. Młynarskiej - poinformował radny Bojanowicz.

Wiceprezydent tak konkretny nie był, ale obiecał, że pochyli się nad sprawą. - Przyjechałem zorientować się w sytuacji. Przy każdym remoncie są takie same problemy. Z jednej strony bezpieczeństwo a z drugiej kłopoty z miejscami parkingowymi. Musimy wypracować kompromis. Z jednej strony zadbać o spełnienie postulatów mieszkańców, a z drugiej zachować cele, dla których projekt został stworzony. Nie może to być jednak tylko korytarz transportowy - mówił wiceprezydent Wojciechowicz.

- Chcielibyśmy, żeby o wszelkich pomysłach w końcu nas informowano. Na przykład w formie obwieszczeń wywieszanych na ścianach hali sportowej "Koło" - postulowali mieszkańcy.

mac

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (17)

# rowerzystka

09.06.2014 11:51

Na spotkanie przy hali sportowej "Koło" (rozpoczęte wspólnym spacerem wzdłuż Obozowej) przybyło około stu mieszkańców (chociaż był dzień powszedni i godz. 14)
Manipulacja. Dlaczego spotkanie było w dzień powszedni o 14? O tej porze zwolennicy projektu są w pracy.

# Agnieszka

09.06.2014 12:29

popieram przedmówcę
To skandal, że w konsultacjach nie mogły brać udziału pracujące osoby w średnim wieku!!!!!!!!!!!!!!!
Nam podoba się pomysł na przebudowę ulicy!!!!!!!
MANIPULACJA

# osg

09.06.2014 13:04

Dobrze wiedzieć, że było takie spotkanie... Nie mieszkam w okolicy, ale chętnie przybyłbym aby wytłumaczyć mieszkańcom, że zmiany są dobre i to radny nimi MANIPULUJE. Oby władze miasta się nie ugięły.

REKLAMA

# Luke

09.06.2014 14:27

Co naprawdę mówili mieszkańcy na miejscu? Mówili, nie że projekt jest zły tylko, że ze względu na poziom radnych Woli trzeba konsultować projekt bezpośrednio z mieszkańcami.
Warto dodać, że radny Bojanowski domagając się lewoskrętów ukrywa fakt, że wiąże się to z likwidacją przejścia dla pieszych. Okoliczni mieszkańcy nie będą mogli przejść przez Obozową na wysokości Magistrackiej jeżeli jego chora wizja zostanie zaakceptowana. Dodatkowo pas rowerowy zostanie przerwany w najbardziej niebezpiecznym miejscu (skrzyżowanie), zlikwidowany zostanie kiosk (człowiek idzie na bruk) oraz spowolnione zostaną tramwaje.

# M.J.

09.06.2014 18:24

Panie Bojanowski, kończ i wstydu oszczędź!

# Robert

09.06.2014 18:40

Radnym marzy się, żeby przekształcić Obozową w arterię, którą będzie można zap...dalać jak al. KEN. Efektem będą takie wypadki jak dzisiaj na Ursynowie. Bojanowicz będzie ukontentowany dopiero jak zamorduje jakiegoś 2,5-letniego dzieciaka.

REKLAMA

# P.Z.

09.06.2014 23:23

Mieszkańcy Woli, zapamiętajcie to nazwisko - Bojanowski.
Pozostaje mieć tylko nadzieję, że z kolejnych wyborach nie dostanie żadnego głosu.

# mieszkaniec Koła

10.06.2014 08:49

#P.Z. napisał(a) 09.06.2014 23:23
Mieszkańcy Woli, zapamiętajcie to nazwisko - Bojanowski.
Pozostaje mieć tylko nadzieję, że z kolejnych wyborach nie dostanie żadnego głosu.

złudne nadzieje. Dostanie dużo

# Ania74

10.06.2014 10:05

Ja chcę cywilizacji na Obozowej(patrz pas dla rowerów,uspokojenie ruchu samochodowego) a nie tego dziadostwa,które proponuje nam Pan radny-w zeznaniu podatkowym przyznaje się do posiadania trzech samochodów...

REKLAMA

# obozanin

10.06.2014 11:16

jesteśmy przeciwni remontowi, który POGORSZY a nie poprawi nasze warunki, my tu mieszkamy! Mamy poparcie radnych wszystkich klubów, organizacji społecznych i lokalnych. Nie wiadomo kto za tym stoi i IGNORUJE nas! Koniec z takim podejściem. Do dziś dzień nie było żadnych konsultacji społecznych z mieszkańcami, czy już nie mamy na nic wpływu? Dobrze, że są ludzie, którzy czuwają inaczej by nas zabudowali i wysiedlili

# Coty

10.06.2014 13:11

#rowerzystka napisał(a) 09.06.2014 11:51
Manipulacja. Dlaczego spotkanie było w dzień powszedni o 14? O tej porze zwolennicy projektu są w pracy.

Co za bzdura. Przecież na Kole nikt nie pracuje ;)

# Student

10.06.2014 13:19

Gdzie jest ten projekt w necie? Proszę o link

REKLAMA

# Warszawianka z Woli

10.06.2014 20:56

A mnie się nie podoba pomysł proponowany przez Tramwaje Warszawskie :-( , chcą go bo mają w tym jakiś cel !? Podzielam propozycje radnego Marka Bojanowicz i jestem za zmianą. Mam nadzieję, że naszym radnym, a szczególnie radnemu Bojanowiczowi wystarczy sił do walki z beznadziejnym projektem Tramwajów !!!! A tak, a propos godziny spotkania to pan wiceprezydent przyjechał zapewne o takiej godzinie o jakiej mógł. Jak ktoś chciałby, bardzo być na spotkaniu, a każdy kto był zainteresowany wiedział o godzinie, to mógł się zwolnić z pracy i tyle !!! Wierzę w to, że projekt ulegnie zmianie na korzyść dla nas wszystkich :-)

# osg

10.06.2014 22:46

#Student napisał(a) 10.06.2014 13:19
Gdzie jest ten projekt w necie? Proszę o link
Gdzieś jest: link
Miejsca parkingowe są, nie wiem co w nim takiego złego...

# jotde

11.06.2014 09:33

mieszkam na ul.Deotymy i do pracy jeżdżę trwmwajem, to tak właściwie GDZIE po remoncie będę miała ten przystanek? Przy Prymasa???

REKLAMA

# osg

11.06.2014 18:23

#jotde napisał(a) 11.06.2014 09:33
mieszkam na ul.Deotymy i do pracy jeżdżę tramwajem, to tak właściwie GDZIE po remoncie będę miała ten przystanek? Przy Prymasa???
Nadal przy Deotymy, z tym że przystanek w danym kierunku będzie za skrzyżowaniem i z wysepką.

# wypad_Bojanowicz_z_PO

23.06.2014 08:51

Bojanowicz wańka-wstańka, posiadacz trzech samochodów, zmieniacz stołków, będzie bezczelnie robił dobrze tylko i wyłącznie samochodziarzom, a nie okolicznym mieszkańcom. Samochodziarze zakorkowali już poszerzoną Górczewską, udaje im się korkować Prymasa Tysiąclecia po gigantycznej, dwupoziomowej rozbudowie, a teraz chcą zapierniczać Obozową, podnosząc poziom spalin i hałasu i rozjeżdżając pieszych na przejściach i pasażerów na przystankach tramwajowych.
"Konsultacje" o godzinie 14 to KPINA. Przychodzą ludzie bierni, słabo rozgarnięci, niepracujący, którym wyszczekany politykier robi wodę z mózgu.
więcej na forum

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe