REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

wypoczynek

 

Wakacyjna gratka dla fanów pociągów i klocków Lego

  1 lipca 2022

Wakacyjna gratka dla fanów pociągów i klocków Lego
źródło: Stacja Muzeum

Niezwykła, wakacyjna gratka dla fanów klocków Lego! Stacja Muzeum przy ul. Towarowej 3 na Woli zaprasza na wyjątkową wystawę makiety kolejowej zbudowanej z prawie ćwierć miliona klocków.

REKLAMA

Na makiecie, przedstawiającej miasto, znajdują się m.in. budynki mieszkalne i usługowe, dworce kolejowe oraz tereny zielone z drzewami i krzewami. Pomysł na weekend pod Warszawą: pociągiem retro do Kampinosu Pomysł na weekend pod Warszawą: wąskotorówką do Kampinosu
Pociąg ciągnie przedwojenny parowóz, za oknem widzimy wieże kościoła obronnego w Brochowie, gdzie ochrzczono genialnego kompozytora - na taką wycieczkę można wybrać się już w majówkę.
Nie brakuje również mieszkańców tej metropolii. "Tej" jest nieprzypadkowe, choć nikt tego oficjalnie nie przyznał, to na peronach są nazwy Radzionków i... Zimna Wódka.

- Miasto jest oplecione przez tory kolejowe, po których poruszają się modele pociągów, które są wiernym odwzorowaniem prawdziwych lokomotyw i wagonów. Wszystkie są konstrukcjami autorskimi, zbudowanymi całkowicie od zera bez instrukcji, tylko na podstawie zdjęć - informują organizatorzy wystawy.

Kiedy i za ile?

Wystawę w Stacji Muzeum przy Towarowej 3 można oglądać do 18 września w godzinach od 10:00 do 18:00 (z wyjątkiem poniedziałków). Wstęp na wystawę jest bez dodatkowej opłaty, wchodzi się w ramach biletu wstępu do całego muzeum. Cena biletu normalnego to 18 zł, ulgowego - 9 zł, zaś rodzinnego (2 dorosłych + max 3 dzieci) - 38 zł, dzieci do 7 lat wchodzą bezpłatnie. Wejściówki można nabyć także online na stronie internetowej muzeum.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA