REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drogi

Tolerancja dla kierowców się kończy. Słupki na Jelonkach coraz bliżej
REKLAMA

Fot. czytelnik


Tolerancja dla kierowców się kończy. Słupki na Jelonkach coraz bliżej

Radny Jarosław Oborski apeluje o montaż słupków w rejonie skrzyżowania Świetlików i Brygadzistów. Jak pisze, zrobił to na wniosek mieszkańców niezadowolonych z ciągle zastawionego chodnika i słabej widoczności na przejściu.

REKLAMA

"Zwracam się z prośbą o montaż słupków uniemożliwiających wjazd na chodnik. Kierowcy zrobili sobie regularny parking na tym chodniku, tj. pomiędzy skrzyżowaniem Brygadzistów z drogą wewnętrzną, pasami a kolejnym skrzyżowaniem, czyli Brygadzistów i Cokołowej. Auta pozostawiane są na chodniku przed pasami. Byłem już świadkiem, jak niemal doszło do potrącenia dziecka, którego kierowca zbliżający się do pasów nie widział przez zaparkowany przed pasami samochód" - to jedno ze zgłoszeń, które wpłynęły do radnego Jarosława Oborskiego od mieszkańców Jelonek.REKLAMA

Parkują obok przejścia

Wspomniane przejście dla pieszych znajduje się pomiędzy przedszkolem a szkołą podstawową. Cytowany mieszkaniec kilka razy rozmawiał z parkującymi tam kierowcami, ale nie przyniosło to żadnego skutku. Nic nie dały również zgłoszenia do straży miejskiej. Obok wskazanego miejsca są wyznaczone miejsca postojowe, ale wielu kierowców parkuje tuż obok zebry, uniemożliwiając normalne korzystanie z chodnika.

Przepisy o ruchu drogowym mówią, że na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zabrania się zatrzymywania pojazdu na przejściu dla pieszych oraz w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia. Jednocześnie dopuszcza się zatrzymanie lub postój kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o masie do 2,5 ton, pod warunkiem, że szerokość chodnika pozostawiona dla pieszych nie utrudni ruchu i jest nie mniejsza niż półtora metra. Przepisy te są na Jelonkach notorycznie łamane.REKLAMA

Słupki coraz bliżej

- Urząd dzielnicy podejmie kroki w kierunku wyeliminowania przypadków parkowania pojazdów w obrębie przejścia dla pieszych, położonego na połączeniu Świetlików i Brygadzistów - zapewnia burmistrz Urszula Kierzkowska. - Zaznaczam, że ewentualna zmiana oznakowania, czy też umieszczenie słupków blokujących w obrębie drogi, wymagać będzie przygotowania projektu organizacji ruchu i jego zatwierdzenia.

(db)


REKLAMA
  • Poleć
  • Polub Tu Bemowo
  • Udostępnij

Tolerancja dla kierowców się kończy. Słupki na Jelonkach coraz bliżej

Fot. czytelnik


04.11.2021 21:40 #Tubylec
Miasto jest dla samochodów, a nie dla ludzi. Chodniki tak samo. A przed każdą szkołą powinni dyżurować laweciarze, codziennie rano mnóstwo popsutych samochodów stających na zakazie...
07.11.2021 14:12 #ArturM
Na nowych osiedlach nie ma szkół i robi się cyrk na PRLowskich osiedlach z pełną infrastrukturą. Rozjeżdżane są osiedlowe uliczki nie przewidziane na taki ruch. Tak się zarządza w nowoczesnej stolicy w XXI. wieku.
08.11.2021 13:23 #zjelonek
A może zamiast słupków poszerzyć chodnik , żeby pieszym zostało przepisowe 1,5m ?
Najdziwniejsze jest jednak "Nic nie dały również zgłoszenia do straży miejskiej "
16.11.2021 19:02 #Marlena
"Radny Jarosław Oborski apeluje..."
A do kogo ten radny apeluje ? W kolejnych artykułach każdorazowo czytamy - "radny Oborski apeluje..." lecz kontynuacji tematu już nie przeczytamy, gdyż zwyczajnie go nie ma.
A kiedy przeczytamy artykuł - radny Oborski:
- apelował o .... i skutecznie załatwił to.....
- apelował o .... i skutecznie załatwił to.....
- apelował o .... i skutecznie załatwił to.....
- apelował o .... i skutecznie załatwił to.....
PANIE REDAKTORZE, HAO, HALO. BUDZIMY SIĘ.
18.11.2021 13:08 #jkk
Przyczyn bałaganu parkingowego jest wiele. Podstawowa przyczyna to niechęć kierowców do ponoszenia kosztów parkowania, bo po co płacić skoro można parkować za darmo. Powszechne jest zjawisko ignorowania przepisów dotyczących parkowania wynikające z praktycznie pewnej bezkarności, policja i straż miejska powinny karać kierowców mandatem w każdym przypadku stwierdzenia faktu złamania przepisów. Przepisy tez są fatalne, choćby te umożliwiające postój na chodnikach i to praktycznie bez ograniczeń czasowych. Mamy też sprzeczne z sobą przepisy, np. sprzeczność między ustaleniami zawartymi w planie miejscowym, który stanowi rzekomo najwyższe prawo dla danego obszaru, a innymi przepisami. Przykład widać na części ulicy Coopera objętej planem miejscowym Chrzanów 2, dla której plan przewiduje jezdnię, chodnik i pas zieleni. Okazuje się, że około 300 metrowy odcinek ulicy budowany w trybie ZRID nie ma pasa zieleni lecz przeznaczony do tego pas gruntu to cześć chodnika zamieniona na parking dla samochodów. Przypomnę, że okoliczne osiedla mają wybudowaną dostateczną ilość miejsc postojowych, część tych miejsc nie jest wykupiona od ponad 10 lat.
Fatalną decyzję podjęły władze dzielnicy urządzając parking na chodniku wzdłuż Batalionow Chłopskich. Plan miejscowy nakazuje mieszkańcom północnej strony tej ulicy zapewnienie pełnych potrzeb parkingowych na swoich działkach, podobnie dla osiedli po południowej stronie budowanych na podstawie warunków zabudowy, te nakazywały zbudowanie odpowiedniej ilości miejsc parkingowych na własnych działkach już poza pasem drogowym ulicy Batalionow Chłopskich. Bałagan z parkingiem na Batalionow, stworzony przez urzędników przed ostatnimi wyborami samorządowymi odbijać się będzie czkawką przez długie jeszcze lata wszystkim mieszkańcom okolicznych osiedli i pacjentom przychodni przy Coopera. Batalionow stanowi wszak praktycznie jedyną ulicą w okolicy dla ruchu pieszego. A kierowcy tez muszą jechać tą ulicą, ci którzy chcą parkować nawet nie usiłują szukać do tego celu miejsca w bocznej uliczce, parkują gdzie tylko jest jakaś luka. A SM może zechce pojawić się po kilku godzinach.
19.11.2021 21:24 Moshe1883
Akurat na każdym osiedlu jest zupełnie inaczej.

firma fotowoltaiczna Kraków
wpis modyfikowany 1 raz, 26.11.2021 10:53 
20.11.2021 19:25 #Jelonekbamboo
Bemowo to dno jesli chodzi o infrastrukture drogowa, chodniki...nikt tu niczego nie ogarnia, nie mandatuje ..
Dzicz, na ktira przymykane jest cuagle oko...tylko paliki, barykady...
21.11.2021 01:32 #Krzeszczan
Może zamiast wydawać nasze pieniądze na słupki, zmusić straż miejską do pracy i zarobić na mandatach.
21.11.2021 13:53 #jkk
Słupki niestety niewiele pomogą, wyłamanie słupka to dla naszych kierowców pestka. Straży Miejskiej też nie zmusimy do działania, zresztą nie jest możliwe aby jej funkcjonariusze byli wszędzie obecni.
Sprawę parkowania pojazdów na naszych ulicach trzeba rozwiązać systemowo. Obecnie w Warszawie, podobnie jak i w innych miastach, nie jest opłacalna budowa parkingów bowiem niewielki będzie stopień ich wykorzystania. Chyba, że parkingi będą bezpłatne ale miasta na takie nie stać. Inaczej trzeba rozwiązywać sprawę parkowania na terenach już zabudowanych a inaczej na terenach dopiero co zagospodarowywanych takich jak obszar Chrzanowa.
Właśnie na Chrzanowie wydawało się, że będzie pod tym względem nieźle. W planie miejscowym Chrzanów 2 ustanowiono dla osiedli 1,5 miejsca parkingowego na mieszkanie. Na działkach przylegających do Batalionów Chłopskich ustanowiono obowiązek zapewnienia pełnych potrzeb parkingowych na tych działkach. Zapomniano jedynie o braku obowiązku wykupienia miejsc postojowych na terenie osiedli przez właścicieli mieszkań. Innymi słowy, tolerowane jest to, że samochód może być bezdomny.
Dla innych chrzanowskich osiedli, budowanych na bazie wydanych Warunków Zabudowy, stworzono podobne założenia dla parkowania pojazdów z tym, że dodatkowo ustanowiono potrzebę stworzenia określonej ilości miejsc ogólnodostępnych. Z miejsc tych korzystają najczęściej ci spośród mieszkańców, którzy nie wykupili i/lub nie wynajęli miejsc postojowych dla swoich pojazdów. Warto jeszcze wspomnieć, że ustanowiono tez obowiązek stworzenia miejsc postojowych dla personelu i klientów sklepów, biur usługowych itp.
Niestety, bemowscy urzędnicy nie stanęli na wysokości zadań. Albo, po prostu, nie zależy im na rozwiązaniu problemu. Przed likwidacją ścieżki rowerowej na Batalionów zdarzało się, ze na tej ulicy zatrzymywał się na chwile jakiś samochód (z wyjątkiem okolic osiedla Robyga, gdzie bałagan trwał i trwać będzie chyba wiecznie). Teraz na Batalionów stoi samochód za samochodem na byłej ścieżce, w tym poza wyznaczonym obszarem, coraz więcej samochodów ( teraz ok. 20) parkuje na działce dewelopera przeznaczonej pod budownictwo jednorodzinne z indywidualnymi wjazdami od Batalionów czyli przez wyznaczony mocą decyzji urzędników parking. Batalionów będzie przedłużone w przyszłym roku do nowego osiedla BI, wzrośnie ruch samochodowy i pieszy.
Wybudowany zostanie w przyszłym roku brakujący odcinek Orlinskiego, łączący Lazurową z Coopera. Co stanie się z samochodami parkującymi przy osiedlu JW na tej ulicy, teraz stojącymi niemal jeden na drugim?
Trudno oczekiwać aby ustanowiono nakaz wykupienia miejsc parkingowych. Ale przecież można skłonić właścicieli pojazdów do wykupienie lub wynajmu takich miejsc w inny sposób. Na Bemowie nie spotkałem, ale w innych dzielnicach dość często da się zauważyć na parkingach bezpłatnych ograniczenie czasu postoju np do 15 minut. Wtedy łatwo jest, np. z pomocą SM dysponującą samochodami z odpowiednią aparaturą, określić które pojazdy stoją zbyt długo. Da się zrobić trochę porządku jeśli się chce?

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA

więcejREKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA