REKLAMA

Białołęka

różne »

 

Zamknęli bibliotekę przy Raciborskiej. Choszczówka czeka na nową

  30 grudnia 2022

alt='Zamknęli bibliotekę przy Raciborskiej. Choszczówka czeka na nową'
źródło: strona internetowa biblioteki

Od 27 grudnia wypożyczalnia książek nr 69 przy ul. Raciborskiej 20 jest nieczynna aż do momentu zbudowania nowego budynku przy ul. Kłosowej. Gdzie można wypożyczać i zwracać wypożyczone w starej bibliotece książki?

REKLAMA

Powodem zamknięcia lokalu przy Raciborskiej 20 jest zły stan techniczny budynku, na który zwrócił uwagę powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. To on nakazał zamknięcia biblioteki. Do czasu uruchomienia nowej biblioteki najbliższa wypożyczalnia nr 58 przy ul. Biblioteka w ruinie. Nieczynne do odwołania Biblioteka w ruinie. Nieczynne do odwołania
Kto choć raz pojechał wypożyczyć książkę przy Raciborskiej 20, ten przeżył w Choszczówce szok kulturowy. Przedwojenny budynek został właśnie zamknięty.

Biblioteka w Choszczówce za miliony monet. Zabrakło pieniędzy Biblioteka w Choszczówce za miliony monet
Miało być tanio, wyszło jak zwykle. Białołęcki ratusz musiał opóźnić przygotowania do budowy biblioteki przy Kłosowej.
Wałuszewskiej 24 wydłuży godziny pracy. To tam urzędnicy odsyłają mieszkańców Choszczówki po książki.

Dlaczego musieli zamknąć bibliotekę?

Urzędnicy wyjaśniają, że budynek przy ul. Raciborskiej 20 powstał w latach pięćdziesiątych i obecnie nie spełnia standardów obiektu użyteczności publicznej. Nie jest wyposażony w instalację centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjną, a czytelnicy i pracownicy muszą korzystać z toalety znajdującej się na zewnątrz budynku. Dodatkowo stan techniczny obiektu jest zły. Nieruchomość nie jest jednak własnością samorządu, tylko prywatnych właścicieli. Z tego powodu nie ma też możliwości wykonania remontu generalnego budynku ze środków publicznych.

- Liczyliśmy, że uda się utrzymać pracę tej placówki do czasu oddania do użytku nowej biblioteki przy ul. Kłosowej, jednak pogarszający się stan techniczny to uniemożliwił - wyjaśniają urzędnicy.

Wstąp do księgarni

Jakie możliwości mają czytelnicy z Choszczówki?

Dobra wiadomość jest taka, że wypożyczone w starej bibliotece książki będzie można zwrócić w dowolnej, wybranej przez siebie placówce na terenie dzielnicy.

Ponadto najbliższa placówka - przy ul. Wałuszewskiej wydłuży godziny otwarcia. Od 2 stycznia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 10:00 do 19:00. Będzie to możliwe dzięki wsparciu załogi tej placówki pracownikami z zamykanej biblioteki.

REKLAMA

Kiedy nowa biblioteka?

- Jesteśmy w trakcie rozstrzygania przetargu na budowę placówki modułowej przy ul. Kłosowej, która przejmie księgozbiór wypożyczalni z Raciborskiej. Na początku przyszłego roku planujemy podpisanie umowy z wykonawcą prac. Będzie on miał 300 dni na realizację inwestycji - informują urzędnicy.

Budynek powstanie w technologii modułowej z prefabrykowanego szkieletu drewnianego. Powierzchnia całkowita wyniesie ok. 670 m2. Zaplanowano dwie kondygnacje. Na parterze znajdzie się m.in. wypożyczalnia dla dorosłych, czytelnia czasopism, mediateka, szatnia oraz sala wielofunkcyjna z zapleczem. Piętro to strefa młodszych mieszkańców dzielnicy. Tu zostanie zlokalizowana wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży oraz sala multimedialna.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA