REKLAMA

Białołęka

różne »

 

W Galerii Północnej powstała komfortka. Co to jest i do czego służy?

  24 października 2023

alt='W Galerii Północnej powstała komfortka. Co to jest i do czego służy?'
materiał prasowy

Galeria Północna na Tarchominie oddała właśnie do użytku tzw. komfortkę, czyli specjalny pokój pielęgnacyjny dla osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych i seniorów, który zapewnia prywatność.

REKLAMA

W Polsce wciąż jest niewiele miejsc, w których można znaleźć komfortki, czyli odpowiednio wyposażone pomieszczenia w przestrzeniach publicznych, gdzie osoby niepełnosprawne, przewlekle chore czy seniorzy mogą zadbać o higienę lub zostać przebrane. Tymczasem np. w Wielkiej Brytanii takie pomieszczenia ułatwiające codzienne funkcjonowanie - to standard. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
Na Wyspach działa dokładnie 1958 tzw. changing places. W Warszawie tylko kilka. Sytuację postanowiła poprawić Galeria Północna.

Komfortka na Białołęce

- To pomieszczenie pielęgnacyjne przystosowane do specjalnych potrzeb i zapewniające prywatność, w którym w wygodny i bezpieczny sposób, samodzielnie lub z pomocą opiekuna, można zmienić opatrunek, materiały higieniczne, przebrać się czy przyjąć leki - mówi Barbara Andrzejewska z Galerii Północnej.

Komfortkę wyposażono m.in. w nowoczesną, regulowaną pilotem leżankę, umywalkę oraz w jednorazowe materiały higieniczne. Pomieszczenie zlokalizowane jest na parterze Galerii Północnej w centralnym węźle toaletowym. Wchodzi się do niego za pośrednictwem domofonu przy wejściu, co ma zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo korzystającym. Z pomieszczenia mogą korzystać zarówno niepełnosprawne lub przewlekle chore osoby dorosłe i ich opiekunowie, jak również np. osoby po niedawno przebytej operacji, które muszą zmienić opatrunek, osoby ze stomią lub seniorzy. To także miejsce, w którym z zachowaniem pełnej dyskrecji, można przyjąć insulinę.

JR

.
 

Komentarze (6)

# lokals

27.10.2023 02:26

W sam raz jak komuś zrobi się słabo od smrodu z sąsiedniego kolektora do czajki.

# Gtaza

27.10.2023 13:58

Taaa, higienicznie, czysto, ładnie, i w ogóle super atmosfera taka nie za żywa!

# Lotos

29.10.2023 20:13

Szkoda, że w Śródmieściu takich nie ma. Coraz częściej dalsze dzielnice są bardziej dbające o społeczeństwo niż Centrum.

REKLAMA

# Taarchomeka

30.10.2023 12:54

Śródmieście przyjeżdża na tarchomęke i robi mękę!!!!!!

# slakol

01.11.2023 13:13

Znowu jakieś jęki i stęki z białołęki!

# Tralalalala

02.11.2023 16:18

Sio z profilu bialomeki. Słoiku przybywający przez śródmieście, wolę targówek i ochotę!

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA