REKLAMA

Białołęka

różne »

 

Stadnina prosi o pomoc po pożarze. Zginęło osiem koni

  19 stycznia 2023

alt='Stadnina prosi o pomoc po pożarze. Zginęło osiem koni'
Komenda Wojewódzka PSP

W sobotnim pożarze właściciele stadniny Huculski Raj na warszawskiej Białołęce stracili wszystko. Na miejscu zginęło osiem zwierząt. Spłonął także cały dobytek gospodarzy. Aby powstać z popiołów, potrzebują pomocy. Trwa zbiórka na portalu Pomagam.pl

REKLAMA

Jeszcze kilka dni temu przy Orneckiej na Białołęce znajdowała się stadnina koni: miejsce spotkań rodzin z dziećmi, osób szukających wytchnienia wśród natury czy też miłośników zwierząt.

Stadnina w Warszawie spłonęła

- Cały dorobek życia i źródło utrzymania gospodarzy został utracony. Stajnie, pomieszczenia socjalne, mieszkalne. Makabryczny pożar w stadninie. Osiem koni zginęło w płomieniach Makabryczny pożar w stadninie. Osiem koni zginęło w płomieniach
W sobotę (7 stycznia) około 15:30 wybuchł pożar w stadninie koni Huculski Raj przy ul. Orneckiej na Białołęce. Ogień widać było z kilku kilometrów. W chwili wybuchu pożaru, który błyskawicznie zajął drewniane zabudowania, w środku byli ludzie i zwierzęta.
Wszystko doszczętnie spłonęło. W porozumieniu z właścicielami oraz przyjaciółmi Huculskiego Raju postanowiliśmy założyć tę zbiórkę, aby spróbować choćby częściowo zrekompensować im nieopisane straty - informuje na stronie zbiórki Robert, jej organizator.

Pożar wybuchł nagle i rozprzestrzenił się bardzo szybko. Wciąż trwa ustalanie przyczyn. Nic jednak nie zmieni tego, że wydarzyła się ogromna tragedia. Właściciel stadniny zdążył uratować tylko jedno zwierzę. Niestety dym i ogień uniemożliwiły powrót po resztę. Osiem koni spłonęło.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Chcą odbudować Huculski Raj

Właściciele muszą zmierzyć się nie tylko z utratą koni, ale też ogromnymi kosztami. Cała stajnia stanęła w ogniu jeszcze zanim strażacy zdążyli przybyć na miejsce. Z żywiołem walczyło kilka zastępów straży pożarnej. Niestety niczego nie udało się uratować.

Teraz właściciele muszą zmierzyć się z odbudowaniem stadniny. Wciąż pozostaje jeszcze jeden koń, któremu trzeba zapewnić opiekę. Swoją cegiełkę do wsparcia po pożarze można dołożyć, wspierając zbiórkę na stronie Pomagam.pl. W ciągu dwunastu dni udało uzbierać ponad 23 tys. zł, ale do celu jeszcze daleko. Na odbudowę Huculskiego Raju potrzeba aż 100 tys. zł.

Link do zrzutki: https://pomagam.pl/f6hd77

(jok)

.
 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze (1)

# Wredny Kocur

20.01.2023 10:25

Jak można prowadzić stajnię jako działalność zarobkową i nie mieć w niej żadnego systemu p/poż?! Pieniążki płynęły i fajnie się żyło ale, by je przaznaczyć w zainwestowanie - w tak oczywistym miejscu i to jeszcze zbudowanym z drewna - systemu zraszaczy, pomp wodnych na zewnątrz, sygnalizacji i przede wszystkim - awaryjnego otworzenia boksów elektrozaczepami, po 60 zeta szt. już dzięgów było szkoda? Pewnie dlatego nieubezpieczona, bo żadna firma o zdrowym rozsądku by tego nie ubezpieczyła albo za taką kwotę, że by mi portki spadły i oni jeszcze mają czelność zbiórkę robić?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA