REKLAMA

Białołęka

różne »

 

Zaczytana sobota w Galerii Północnej. Moc atrakcji z konkursami i nagrodami

  2 września 2022

alt='Zaczytana sobota w Galerii Północnej. Moc atrakcji z konkursami i nagrodami'
materiały prasowe

Najbliższy weekend to dla wielu rodziców ostatni moment na zakupy przed rozpoczęciem roku szkolnego, dlatego Galeria Północna przygotowała moc atrakcji dla dzieci. W sobotę 3 września na najmłodszych czekają zajęcia z bajkoterapii, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, wspólne zdjęcia z sympatycznym puchaczem oraz niezwykle fotogeniczna "zaczytana ławka".

REKLAMA

W najbliższy weekend w Galerii Północnej zagości wyjątkowo radosna atmosfera, a najmłodsi z pewnością nie zaznają nudy. Na parterze, nieopodal salonu Reserved, pojawi się specjalna strefa dla dzieci. Będzie to przestrzeń pełna kolorowych mebli, poduch i wygodnych leżaków, w której najmłodsi pod opieką wykwalifikowanych animatorek zostaną zaproszeni do świata gier i zabaw. Dni otwarte w BOK! Start nowego sezonu Dni otwarte w BOK! Start nowego sezonu
Białołęcki Ośrodek Kultury opublikował już ofertę zajęć edukacyjnych na nowy sezon. Zapowiada się on wyjątkowo interesująco. Pojawiło się mnóstwo nowości, wśród nich między innymi: Mali Einsteini, szycie dla dzieci, Moda i Instagran, Hop w przyrodę, Melofrajda, Smyko-Multisensoryka®, gitara, przeTWÓRZ - kreatywnie zrób to sam.
W tym czasie ich rodzice i opiekunowie będą mieli okazję oddać się lekturze oraz odpocząć w przerwie pomiędzy zakupami. Organizatorem strefy jest Fundacja Zaczytani.org, której misją jest promocja czytelnictwa i edukacja społeczna. Dlatego motywem przewodnim wszystkich atrakcji będą książki.

Bajkoterapia - co to takiego?

Zajęcia składają się z trzech części: czytania bajki edukacyjnej, omawiania jej wspólnie z dziećmi oraz ćwiczeń praktycznych. Dzięki nim najmłodsi mogą lepiej zapamiętać treść opowieści i głębiej zrozumieć jej sens. Animatorki z Fundacji Zaczytani.org poprowadzą w sobotę trzy tury takich zajęć, odbędą się one o godz. 12:00, 13:00 i 14:00. Książkowe warsztaty będą idealne dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Wcześniejsze zapisy nie są wymagane - można po prostu przyjść ze swoimi pociechami i dołączyć do zabawy.

Wstąp do księgarni

Konkursy z nagrodami

W tym dniu nie zabraknie również licznych nagród - zestawu książek i gadżetów od Fundacji Zaczytani.org, a także kuponów uprawniających do uzyskania specjalnej zniżki w sklepach Coccodrillo. Co trzeba zrobić, aby je zdobyć? Wystarczy pojawić się w strefie dla dzieci o godz.11:30, 12:30, 13:30 lub 14:30 i wysłuchać uważnie fragmentu bajki o przygodach słonia Elmera, a także odpowiedzieć poprawnie na kilka pytań.

REKLAMA

Gratka dla fanów Instagrama

Dla amatorów fotografii organizatorzy przygotowali dwie wyjątkowo malownicze propozycje. Od niedzieli 27 sierpnia aż do poniedziałku 12 września w Galerii Północnej stanie "zaczytana ławka" - miejski mebel w kształcie otwartej książki, ozdobiony oryginalnymi grafikami nawiązującymi do literatury. Na ławce znajduje się kod QR, pod którym dostępne są do pobrania darmowe e-booki. Oprócz tego, w sobotę 3 września w godzinach od 11:00 do 15:00 po alejkach galerii krążyć będzie sympatyczny puchacz, który na pewno nie odmówi chętnym wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

REKLAMA

Możliwość przekazania książek potrzebującym

W wielu domach półki aż uginają się od książek, z których domownicy już nie korzystają. Najbliższa sobota będzie świetną okazją, aby dać im drugie życie. Fundacja Zaczytani.org przeprowadzi zbiórkę książek, które będą następnie wykorzystywane do wyposażenia bibliotek w szpitalach, hospicjach, domach pomocy społecznej czy domach dziecka. Warto zatem przynieść książki zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych - dzięki temu sprawimy, że wywołają one ponownie uśmiech na czyjejś twarzy, zamiast kurzyć się w domowej biblioteczce.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Eowiwi

02.09.2022 20:31

Ta galeria zrobiła się już żenująca. BOMBELKI TO NIE KLIENCI!!!!! MADKI Z BOMBELKAMI I TQK NIC NIE KUPUJĄ LAZAC CAŁY DZIEŃ PO GALERII. NAWET W SPOKOJU ZAKUPÓW ZROBIĆ NIE MOŻNA BO WSZĘDZIE ROZWSZESZCZANE BOMBELKI
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy