REKLAMA

Białołęka

różne »

 

Ponad 80 godzin bez prądu. Część mieszkańców wciąż czeka

  22 lutego 2022

alt='Ponad 80 godzin bez prądu. Część mieszkańców wciąż czeka'
TuStolica.pl

Nie wszyscy na Białołęce odzyskali zasilanie po sobotniej wichurze. Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie dzielnicy, domy w rejonie Orneckiej wciąż są pozbawione dostępu do energii elektrycznej.

REKLAMA

Choć od awarii związanej z silnym wiatrem minęło już ponad 80 godzin, energetycy wciąż nie uporali się ze wszystkimi jej skutkami. Białołęcki ratusz poinformował nas, że z północnej części dzielnicy nadal płyną pytania o termin przywrócenia zasilania. Mieszkańcy proszą urzędników o pomoc w kontakcie z firmami energetycznymi, które nie udzielają jednoznacznych odpowiedzi dotyczących postępów nad usunięciem awarii. W poniedziałek 21 lutego dowiedzieliśmy się, że w Warszawie złamanych zostało około trzystu słupów energetycznych.

Problem znany od lat

Dla wielu domów jednorodzinnych brak prądu oznacza także automatyczne wyłączenie pieców gazowych, czyli brak ogrzewania i ciepłej wody. W miejscach, do których nie dociera wodociąg, odcięcie energii skutkuje wyłączeniem pompy i całkowitym brakiem wody. Na problemy z przerwami w dostawie prądu wielokrotnie zwracali uwagę m.in. białołęccy radni Mariola Olszewska i Piotr Cieszkowski.

- Pomijając okresy wichur i burz, brak dostaw energii jest bardzo częsty i niezrozumiały - argumentuje Olszewska. - Wielu mieszkańców zgłasza ten problem i wskazuje konieczność przeprowadzenia inwestycji na naszym terenie, modernizacji istniejących linii przesyłowych. Być może, gdyby poprawił się stan infrastruktury, nie byłoby takich problemów z energią.

(dg)

 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze (8)

# Elzar

22.02.2022 16:41

Kraj z kału i kartonu. Oczywiście to są skutki wieloletnich zaniedbań w sferze infrastruktury i oczywiście ratusz ma niezmiennie dobry humor. Tak więc dlatego proponuję nie jeden, ale 3 mosty piesze w tym jeden pod skosem, żeby był dłuższy, droższy i bardziej prestiżowy. Taki, na jaki Warszawa zasługuje. To nic że ulic nie ma, chodników, oświetlenia... prawda?

# Kocur

22.02.2022 17:36

A mnie się zdaje, że to efekt prywatyzacji, przez sprzedanie zagranicznemu koncernowi... państwowemu. Przecież z wodociągami też są wiecznie jazzy.

# Czytelnik

22.02.2022 18:54

#Kocur napisał(a) 22.02.2022 17:36
A mnie się zdaje, że to efekt prywatyzacji, przez sprzedanie zagranicznemu koncernowi... państwowemu. Przecież z wodociągami też są wiecznie jazzy.

Warszawskie wodociągi są spółką komunalną, w stu procentach własność miasta. Przestań bredzić, bo widzę ideologia ci rozum zastąpiła.

REKLAMA

# nnn

23.02.2022 09:50

Kocur pomyliłeś sieć wodociągową z siecią ciepłowniczą.

# Mankadu38

15.04.2022 14:40

Białołęka to stan umysłu ostatnio się zrobiła nic więcej. Smród, hałasy, bombelki na boisku, bombelki na chodnikach, bombelki pod tramwajami

# Anka Toja

15.04.2022 14:41

Wszędzie bombelki! Bo to takie małe pepki świata 500 lusowe

REKLAMA

# Adameczeks

15.04.2022 14:43

Białołęka to madki z bombelkami te smrody na Tarchominie to z kup z pieluch, tyle ostatnio się bombelkow tu urodziło....

# lokals

15.04.2022 15:00

Na Tarchomin płyną ścieki z całego miasta, to jak ma nie śmierdzieć?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe