REKLAMA

Puls Warszawy

komunikacja »

 

Zapomnisz bagażu z metra, zapłacisz 500 zł

  21 kwietnia 2023

alt='Zapomnisz bagażu z metra, zapłacisz 500 zł'
źródło: UM Warszawa

Rada Warszawy uznała, że lekiem na roztargnienie czy zmęczenie może być kara finansowa w wysokości 500 zł. Pasażerowie muszą się liczyć z karą pieniężną za pozostawienie bagażu w pojazdach komunikacji miejskiej, na przystanku czy w metrze.

REKLAMA

Nowy regulamin warszawskiej komunikacji miejskiej zaczął obowiązywać 8 kwietnia. W porównaniu z poprzednim pojawiło się w nim kilka zmian, które odpowiadają na pojawienie się nowych zagrożeń, w tym potencjalnego zagrożenia terrorystycznego, np. możliwości ukrycia ładunku w pozostawionym bagażu na stacjach czy w pociągach metra. Tragedia w warszawskim metrze Tragedia w warszawskim metrze
Zarząd Transportu Miejskiego informuje o zamknięciu stacji metra Ratusz Arsenał. Na peronie doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Bagaż pozostawiony w merze

- W 2022 roku odnotowaliśmy aż 143 incydenty polegające na pozostawieniu bagażu bez opieki w pociągach i na stacjach metra. W tym roku do początku marca takich zgłoszeń mieliśmy już 28 - informuje Anna Bartoń z Metra Warszawskiego.

Rzeczniczka dodaje, że do wszystkich zgłoszeń wzywana jest policja, a każda interwencja służb porządkowych powoduje przerwy i opóźnienia w kursowaniu metra oraz konieczność zamykania stacji dla pasażerów. Tak samo dzieje się w przypadku zgłoszeń w tramwajach (25 przypadków w ub.r.) czy autobusach (22 incydenty).

Wstąp do księgarni

Kara za pozostawienie bagażu

Za pozostawienie bagażu w pociągu czy stacji metra oraz w tramwaju, autobusie, pociągu Szybkiej Kolei Miejskiej i na przystankach będzie można otrzymać karę pieniężną w wysokości do 500 zł.

Niedozwolone jest także wyrzucanie lub wrzucanie przedmiotów z lub do pojazdu bądź na torowisko. To efekt jednego ze zdarzeń, gdy pasażer wyrzucił przez okno pociągu metra niezidentyfikowany przedmiot, co doprowadziło do długiej przerwy w ruchu. Nie można też wchodzić na dachy pojazdów, zderzaki lub inne elementy konstrukcyjne pojazdów, a także do kabin sterowniczych pojazdów.

REKLAMA

Czy można jeździć na rolkach w metrze?

Nadal zabronione jest korzystanie w pojazdach komunikacji miejskiej z łyżworolek, wrotek, deskorolek, rowerów, wózków rowerowych, hulajnóg lub innego sprzętu sportowego. Przepis ten rozszerzony został o tzw. urządzenia transportu osobistego i tzw. urządzenia wspomagające ruch, czyli m.in. hoveboardy, monocykle czy deskorolki elektryczne. Przewożenie tych pojazdów w środkach transportu publicznego jest możliwe, o ile nie zagrażają bezpieczeństwu pasażerów.

Doprecyzowane zostały też przepisy zakazujące przekraczania linii bezpieczeństwa poprzedzonej pasem z wypustkami na peronach i przystankach przed wjazdem, w trakcie wjazdu lub odjazdu pojazdu. Nie można również wchodzić na torowisko, do tunelu lub pomieszczeń technicznych i obszarów o ograniczonym dostępie na stacjach metra oraz na zadaszenia wejść do stacji metra bądź na wiaty przystankowe. To pokłosie absurdalnego projektu zadaszeń wejść do stacji metra na Bródnie i Zaciszu, który zaakceptowali kilka lat temu urzędnicy.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# nnn

21.04.2023 12:39

Pięć setek to i tak niewiele w porównaniu z kosztami jakie powstają przez takiego gamonia.

# Go23

27.04.2023 11:44

Ale mundury jesteś wsiadaj w poloneza i spadaj jełopie
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break