REKLAMA

Puls Warszawy

inwestycje »

 

Likwidacja szamba, podłączenie kanalizacji. Jak dostać dotację?

  19 kwietnia 2023

alt='Likwidacja szamba, podłączenie kanalizacji. Jak dostać dotację?'
źródło: UM Warszawa

Właściciele domów, które mogą zostać podłączone do sieci kanalizacyjnej, mogą liczyć na dotację od warszawskiego samorządu. Urząd miasta ogłosił dodatkowy nabór wniosków o udzielenie dotacji. Można je będzie składać do 31 maja.

REKLAMA

Ogłoszenie dotyczy likwidacji szamb wraz z budową przyłącza kanalizacyjnego do nieruchomości. Inwestycje muszą być zrealizowane w 2023 roku.

Dotacja na podłączenie do sieci

Jeżeli nieruchomość zlokalizowana jest na terenie, gdzie istnieje możliwość podłączenia do sieci kanalizacyjnej, właściciel nieruchomości ma obowiązek przyłączenia się do sieci. Spalinowe auta będą zakazane. Decyzja zapadła w Strasburgu Spalinowe auta będą zakazane. Decyzja zapadła w Strasburgu
Parlament Europejski zdecydował o wprowadzeniu od 2035 roku zakazu sprzedaży nowych samochodów z silnikami Diesla i benzynowymi. Decyzję o wyeliminowaniu z rynku tradycyjnych aut poparła część polskich eurodeputowanych: Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Bogdan Liberadzki, Leszek Miller i Sylwia Spurek.
Osoba ubiegająca się o przyłączenie musi to zrobić na własny koszt.

Warszawski samorząd udziela na przyłączenie do sieci dotacji w wysokości 6 tys. zł. Szczegóły warunków udzielenia dotacji dostępne na stronie internetowej. Na terenie 11 dzielnic - Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Rembertów, Targówek, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy - pomocy w wypełnieniu wniosku może udzielić specjalny doradca. W ubiegłym roku samorząd udzielił 358 dotacji. Warto pamiętać, że obowiązek nie dotyczy nieruchomości wyposażonych w przydomową oczyszczalnię ścieków.

Zapraszamy na zakupy

Kontrole umów i rachunków

Jednocześnie na terenie Warszawy prowadzone są kontrole szamb oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Podczas kontroli właściciel nieruchomości ma obowiązek okazać umowę z przedsiębiorcą odbierającym ścieki oraz dowody potwierdzające, że płaci za tę usługę. Rachunki muszą potwierdzać regularność wywozu ścieków z szamba. Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Warszawy, nieczystości ciekłych gromadzonych w zbiornikach bezodpływowych należy pozbywać się nie rzadziej, niż raz na kwartał.

Kto ma przydomową oczyszczalnię ścieków, powinien pamiętać o obowiązku pozbywania się osadów ściekowych nie rzadziej, niż raz na dwa lata. Musi to także zostać odpowiednio udokumentowane: podpisaną umową na wywóz osadów ściekowych oraz rachunkami za tę usługę. Na koniec 2022 roku w Warszawie było 357 nieruchomości z przydomową oczyszczalnią.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy