REKLAMA

Mokotów

budżet obywatelski »

 

Pumptrack, tor rolkowy, hamaki, plac zabaw - pomysły dla Doliny Służewieckiej

  12 kwietnia 2023

alt='Pumptrack, tor rolkowy, hamaki, plac zabaw - pomysły dla Doliny Służewieckiej'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Budowa pumptracku dla rowerów i hulajnóg oraz toru do jeżdżenia na rolkach w pobliżu dużych osiedli mieszkaniowych oraz Służewskiego Domu Kultury to projekt, który trafił do budżetu obywatelskiego Mokotowa. Mieszkańcy proponują też hamaki, modernizację placu zabaw, miejsca do ładowania samochodów elektrycznych czy chodnik pod Puławską. Poznajmy projekty dla Doliny Służewieckiej.

REKLAMA

Beata Kolasa w projekcie złożonym do budżetu obywatelskiego Mokotowa na 2024 rok proponuje budowę dwóch torów za 400 tys. złotych. Pierwszy z nich to pumptrack zlokalizowany w pobliżu Służewskiego Domu Kultury, który byłby dostępny dla wszystkich i zachęcałby do aktywności fizycznej. Nowy buspas w Warszawie. Dolina Służewiecka i Sikorskiego węższe dla aut Nowy buspas w Warszawie. Dolina Służewiecka i Sikorskiego węższe dla aut
Kilka dni po otwarciu tunelu trasy S2 pod Ursynowem warszawski ratusz ogłosił rozpoczęcie prac nad dwukilometrowym pasem dla autobusów.

Nowy pumptrack w Warszawie?

- Jest atrakcyjną formą spędzania czasu dla starszych dzieci i młodzieży, które nie interesują się już placami zabaw - przekonuje projektodawczyni. Drugi z torów byłby przeznaczony dla rolkarzy. To nie koniec propozycji dla okolic Doliny Służewieckiej.

Wanda Milczarek proponuje modernizację zniszczonego i bardzo nieciekawie wyglądającego placu zabaw na terenie Służewskiego Domu Kultury. Za blisko 190 tys. zł projekt przewiduje usunięcie zniszczonej nawierzchni z płyt gumowych i zastąpienie ją nową, wymianę rozpadających się ławek, likwidację bujaków na sprężynach i zniszczonych pieńków-siedzisk. Ponadto projekt zakłada posadzenie trzech drzew ocieniających piaskownicę, założenie trawnika oraz naprawę dwóch domków-szałasów.

Wstąp do księgarni

Hamaki przy Służewskim Domu Kultury?

Marek Bujanowicz i Kacper Dembe proponują montaż czterech hamaków przy ściance wspinaczkowej Służewskiego Domu Kultury. Koszt wykonania ich projektu zamknąłby się w kwocie 50 tys. zł, a więc niewielkiej jak na realia budżetu obywatelskiego. Projekt już zdążył spotkać się z krytycznymi komentarzami mieszkańców.

- Hamaki nie są potrzebne w tamtym miejscu. Są piękne drewniane podesty przy domu kultury, gdzie można wygodnie usiąść albo się położyć. Hamaki już są obok, przy "naturalnym" (pseudo) placu zabaw w parku Dolina Służewiecka i bliżej ulicy Puławskiej - piszą przeciwnicy.

REKLAMA

Ładowanie elektryków w Warszawie

Jerzy Orłowski zaproponował kilka publicznie dostępnych miejsc do ładowania samochodów elektrycznych. Za 300 tys. zł zgłosił stworzenie w rejonie skrzyżowania Puławskiej i Bacha od czterech do sześciu miejsc, w których będzie można spokojnie naładować samochód elektryczny.

- Na naszym osiedlu pojawia się coraz więcej samochodów elektrycznych. Brak jest miejsc do ich ładowania. Skutkuje to karkołomnymi próbami ładowania samochodów kablem przez okno lub ładowaniem przez gniazdka w garażach podziemnych. Niestety, garaże nawet w nowych blokach nie są dostosowane do elektryków i ładowanie w nich jest niedozwolone, np. z powodu przepisów przeciwpożarowych. Koszt przygotowania miejsca, działki i budowy przyłącza oraz samych ładowarek pokryłoby miasto. Do zarządzania wybrany byłby jeden z operatorów. Koszty energii pokryliby kierowcy - wyjaśnia pomysłodawca.

REKLAMA

Brakujący chodnik pod Puławską

Jerzy Orłowski zaproponował też zapewnienie bezpiecznego i wygodnego przejścia dla pieszych pod Puławską wzdłuż Potoku Służewieckiego. W ramach projektu za 60 tys. zł zostałby dorobiony brakujący kawałek chodnika (pomiędzy przejściem podziemnym a ulicą Puławską po wschodniej stronie przejścia) i poprawienie nawierzchni w przejściu podziemnym, tak aby nie zalegały w nich woda i błoto.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024