REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mokotów

inwestycje

 

Utrudnienia na Belwederskiej i Gagarina. Budują tramwaj do Wilanowa

  11 kwietnia 2023

Utrudnienia na Belwederskiej i Gagarina. Budują tramwaj do Wilanowa
źródło: UM Warszawa

Od 2 kwietnia obowiązują kolejne zmiany w organizacji ruchu związane z budową tramwaju do Wilanowa. Zmiany w ruchu wprowadzono na odcinkach Belwederskiej, Spacerowej i Gagarina. Obowiązywać będą do pierwszych tygodni maja.

REKLAMA

Prace przygotowawcze do wprowadzenia zmian w organizacji ruchu zaczęły się w czwartek 30 marca. Lokalne zwężenia ul. Belwederskiej pojawiły się na jezdni w stronę Wilanowa przed skrzyżowaniem ze Spacerową (na wysokości hotelu) i za Grottgera oraz na jezdni w stronę centrum przed skrzyżowaniem z ul. Zmiany na Gagarina. To nie koniec utrudnień Zmiany na Gagarina. To nie koniec utrudnień
W piątkową noc 3/4 marca kierowcy pojadą nową południową jezdnią Gagarina na dłuższym odcinku, także między Stępińską i Sielecką. W związku z tym zmieni się również organizacja ruchu na kilku pobliskich skrzyżowaniach.
Lądową (na tym fragmencie zlikwidowano buspas). Za ulicą Lądową kierowcy i autobusy wracają na swoje dotychczasowe pasy.

Zmiany na Belwederskiej

Wschodnia jezdnia ul. Belwederskiej została wyłączona z ruchu - od ul. Sułkowickiej do Parkowej. Kierowcy jadący w stronę centrum, podobnie jak na wcześniejszym odcinku ul. Belwederskiej, poruszają się jezdnią zachodnią, którą dzielą z podróżującymi w kierunku Wilanowa. Na właściwą jezdnię wracają przed ul. Lądową.

Kierujący się do centrum na skrzyżowaniu ze Spacerową i Gagarina mają do dyspozycji lewoskręt oraz pas do jazdy prosto lub w prawo. Za skrzyżowaniem jadą już jednym pasem ruchu.

Kierowcy udający się w stronę Wilanowa na skrzyżowaniu z jednego pasa będą mogą pojechać w lewo, a z drugiego prosto lub w prawo. Za skrzyżowaniem - dla zmierzających na południe - zarezerwowano jeden pas ruchu. Kolejny zyskują za ulicą Grottgera.

Wyjazd z drogi łączącej ulicę Belwederską z Parkową oraz z ul. Lądowej jest możliwy na Belwederską wyłącznie w prawo. Jadący w dół nadal mogą skręcić z Belwederskiej - w lewo w ul. Lądową.

Wstąp do księgarni

Parkowa i Spacerowa

Zamknięte zostało połączenie ul. Parkowej z Gagarina - na tej pierwszej wprowadzony został ruch dwukierunkowy. Po stronie Łazienek Królewskich obowiązuje zakaz parkowania, także na wyznaczonych miejscach postojowych.

Na ul. Spacerowej do już obowiązujących ograniczeń dodano wyłączenie z ruchu skrajnego prawego pasa w kierunku Belwederskiej. Został on wygrodzony od ul. Zajączkowskiej. Kierowcy na skrzyżowaniu z Belwederską i Gagarina mogą skorzystać z prawoskrętu lub jednego pasa do jazdy prosto. Pod górę, w stronę Puławskiej, jadą jednym pasem.

Na Gagarina tylko południową jezdnią

Drogowcy zajmują także północną jezdnię Gagarina na skrzyżowaniu z ul. Belwederską i Spacerową. Cały ruch odbywa się tu jezdnią południową. Na samym skrzyżowaniu dostępny jest lewoskręt w Belwederską w stronę Wilanowa oraz pas do jazdy prosto w Spacerową lub w prawo do centrum. W stronę Czerniakowskiej kierowcy poruszają się jednym pasem.

Skrzyżowanie Gagarina z Czerniakowską

Wprowadzona została także zmiana na skrzyżowaniu ul. Gagarina z Czerniakowską. Tu także zamknięto północną jezdnię ul. Gagarina, a ruch został skierowany na południową. W stronę Belwederskiej prowadzi jeden pas ruchu. Wyjazd na Czerniakowską możliwy jest, tak jak dotychczas, trzema pasami: do skrętu w lewo, jazdy prosto lub prosto i w prawo.

Jadący ul. Czerniakowską w stronę Wilanowa mają jeden pas do jazdy prosto lub w prawo w Gagarina, dwa pasy do jazdy prosto oraz osobno wydzielony lewoskręt w al. Polski Walczącej. Cały czas obowiązuje także awaryjne zajęcie prawego pasa tej jezdni Czerniakowskiej.

Dla jadących w przeciwną stronę nic się nie zmieniło. Tu nadal dostępne są cztery pasy ruchu: lewoskręt, dwa do jazdy prosto i jeden prosto lub w prawo.

Wyjeżdżający z al. Polski Walczącej mogą skorzystać z trzech pasów: do skrętu w lewo, jazdy prosto i prawoskrętu. Skrajny prawy pas został wygrodzony i wyłączony z ruchu.

Takie zmiany, zarówno na skrzyżowaniu z Belwederską i Spacerową, jak i Czerniakowską będą obowiązywać do początku maja.

(jok)

.
 

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA