Popływają w 2011
8 października 2010
Nauka pływania dla dzieci drugich klas podstawówki i pierwszych gimnazjum została wstrzymana do końca roku z powodu braku pieniędzy w dzielnicowej kasie. Maluchy popływają dopiero w 2011, lecz nie wiadomo czy basen przy Światowida pomieści wszystkich chętnych.
Nowy żłobek na Białołęce. Realna potrzeba czy duża rozrzutność?
Na wschodniej Białołęce powstanie nowy publiczny żłobek dla 100 dzieci. Inwestycja kosztować będzie ponad 13 mln zł, podczas gdy w dzielnicy już teraz jest 301 wolnych miejsc. Czy przy spadającej liczbie urodzeń Warszawa potrzebuje kolejnych żłobków?
Wszystko przez podwyżki
Wiceburmistrz Andrzej Opolski zapewnia, że na basen uczniowie pójdą po feriach zimowych. - W związku z podwyżkami dla nauczycieli oraz z dopłatami za dzieci w przedszkolach niepublicznych, zabrakło nam w budżecie około 6 mln złotych. Tak się złożyło, że na Białołęce mamy ponad tysiąc nauczycieli, a dodatkowo w tym ro-ku do przedszkoli poszło 600 dzieci więcej, dzielnica miała spore problemy finan-sowe - tłumaczy wiceburmistrz Opolski. - Kryzys objął także urząd miasta, więc na ich pomoc nie mogliśmy liczyć. Nakazano nam załatwić sprawę w ramach swojego budżetu.Pływanie w 2011
Burmistrz zapewnia, że nauka pływania, choć wcale nie obowiązkowa, jest prioryte-tem dla dzielnicy. - Nie wyobrażam sobie, że w XXI wieku można nie umieć pływać - stwierdza. - Dlatego pomimo trudnej sytuacji budżetowej zdecydowaliśmy, że musimy wygospodarować pieniądze na takie zajęcia. Wszystkie dzieci klas drugich szkół podstawowych i uczniowie klas pierwszych w gimnazjach będą pływać od drugiego semestru roku szkolnego 2010/2011. Na bank - zapewnia burmistrz.Jeden basen wystarczy?
Czy jedyna białołęcka pływalnia na Światowida pomieści wszystkie klasy drugie podstawówek i pierwsze gimnazjum? - Z tym może być duży kłopot - martwi się dyrektor Białołęckiego Ośrodka Sportu Henryk Skrobek. Dlaczego? Zapotrzebowa-nie na zajęcia jest o wiele większe niż możliwości ośrodka. Oprócz rekreacji, mają tu zajęcia szkoły sportowe, np. SP nr 344, której uczniowie pływają na Światowida codziennie, a także grupy z nauki pływania. Na dziś basen ma wolne tylko kilka godzin we wtorki i czwartki. Jak rozwiązać ten problem? - Na razie gotowość uczestniczenia w nauce pływania zgłosiła tylko szkoła nr 342, i jest już umieszczona w grafiku. Będziemy się zastanawiać nad konkretnymi rozwiązaniami po zgłoszeniu się pozostałych placówek - wyjaśnia dyrektor i dodaje, że najprawdopodobniej trzeba będzie zrezygnować z obecnie prowadzonych zajęć nauki pływania, a może nawet poprosić niektóre szkoły, żeby ich uczniowie przychodzili na basen w go-dzinach popołudniowych albo w sobotę.Marzena Zemlich
.









































